Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jem in jem ponoči

Jem in jem ponoči

…sem jezna, čez dan pazim kaj dam v usta, ponoči pa hopsa…pa ne mi rečt, da imam psihične težave (ker jih sama ne vidim) in tudi čez dan dovolj pojem 5-6 obrokov…

Pravijo, da bi naj zvečer ali ponoči, če me napade, da bi jedla, spijem kak beljakovinski napitek…bojda se dobijo tudi v dm??

Kaj naj naredim???? A se je komu uspelo odzdraviti nočnega hranjenja? Sama sploh ne vem, da koram v kuhinjo….

žal maš res psihične težave….

jaz ponoči spim,ti ne?

pa ješ zavedno, ali nezavedno?
hranjenje ponoči med spanjem spada v isto kategorijo, kot hoja med spanjem okoli. to so motnje spanja.
kaj se zgodi, če se zakleneš v spalnico zvečer, ko greš spat?

…težko bi se zaklenila v spalnico, ker moja deklica ponoči pricaplja k nama….

Saj sploh ne vem ali zavestno ali ne….ja ko sedaj pomislim že vem, da jem…..samo recimo na morju sem lahko mesec dni, pa nikoli ne jem ponoči…pridejo recimo obdobja, ko tudi 14 dni ne jem, potem pa mesec dni, ko pojem vse kar vidim….predvsem sladko, če pa tega ni….pa gremo na sendvič…

Noč je za spanje in seksanje.

Najbrž se čez dan preveč kontroliraš – delaš po kaki dijeti, razmišljaš o tem, kaj smeš in ne smeš, skratka čez dan si postavljaš prepovedi, ponoči ti pa podzavest udari na dan in sama sebi kljubuješ. Spada med motnje hranjenja. Preden greš spat, pojej kaj, kar ti je všeč, da potešiš željo po sladkem.

Ja čez dan se kontroliram, nisem na dieti, jem vse po malen in v mejah normale, ker dugače, če bi se spustila z vajeti, bi imela 100 kg, pa da ne bo pomote, še vedno jih imam 10 preveč, ampak sedaj se pozna 2 poroda, leta in nabiranje na bedercah in ritiki, tudi aktivna sem kar precej…jojo sem jezna nase, res no…kako naj spravim sploh 5 kg dol, ko pa ponoči jem….

Tudi jaz sem taka. čez dan se pazim, ponoči pa dostikrat delam in potem sem lačna in začnem jesti, no vsaj sem, dokler nisem hrane zamenjala za cigarete… saj ne vem, kaj je slabše…

Jaz pa spim in se vstanem in grem jest….

Najbrž preveč kontrole čez dan in ubadanje s kilami. Isti problem ima moja prijateljica – ne je sladkega sploh (ga kao ne mara), pije grenko kavo, grenek čaj – ponoči pa navali na piškote.

s tem da ona je suha, se je pa tudi sekirala zaradi nočnega hranjenja.

o psiholoških težavah se mi pa ne da razpredat, ker je preobširna tema.

A zvečer kadite mamile, da je potem lakota?

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

moja mati, je ponoči, zato, ker jemlje lexavrine
če ga kdaj tud jaz vzamem, me čez ene 15 min, zagrabi lakota oz. neki sladkega bi…

pa pravijo, da se tist zbuja in je, kateri ima premalo ljubezni

Enake težave imam tudi jaz. Ne vem kaj naredit. Sem imela obdobja, ko je bilo že bolje. Poskusila sem že vse živo. Sploh nima veze, kaj zvečer jem, pijem itn. Ob 3-4h se zbudim.

Sem kar nesrečna zaradi tega.

Tudi mene to zelo zelo obremenjuje…(((

Če se slučajno ponoči zbudim, ker moram na WC – > mi nikoli ne uspe iti naravnost v stranišče, ampak vedno čez kuhinjo (čeprav je ta nadstropje nižje). Pa se čez dan ne obremenjujem s kakimi dietami. To se mi dogaja od zadnje nosečnosti – torej že 7 let.
In, ja, mori me. Jezna sem nase. Odločim se, da ne grem več – pa naslednjič ne zdržim in si rečem:”Samo še danes”.
Moram pa priznati, da se sama sebi ne zdi več tako grozen čudak, sedaj, ko sem prebrala tole temo. Nisem edina, torej sem mogoče vsaj približno normalna.

Mah dejte, kaka štala zaradi tega. Pa pač nekaj popacate ponoči, so what. Bolj se boste obremenjevali zaradi tega, bolj boste obsedeni. In ni to nekaj baš tako blazno čudna fora, da bi zaradi tega spadali med ‘čudake’. Za ‘čudaka’ se je pa treba malo bolj potrudit, kot zgolj imeti željo po hrani, ki je najverjetneje odraz potreb po crkljanju in varnosti. S tem niste nič čudni, ampak precej običajni.

Kako pa to zgleda, jesti ponoči? A to se zbudiš, kao lačna, in se ti da vstati iz tople udobne postelje in greš v mrzlo kuhinjo in potem tam sama samcata za mizo nekaj ješ? In potem, si še 1x umiješ zobe in greš nazaj spat?

To se meni ful ne bi dalo. Jaz se še zvečer dobro nafintam, ko si takoj po večerji umijem zobe in potem ni šans, da bom še kaj jedla, ker se mi ne da še 1x umivat zob:-)

Probaj se na to finto, da je preveč luštno in toplo v postelji, da se ti ne da vstati, da se boš raje še malo pocrkljala pod kovtrom … in boš mogoče nazaj zaspala.

Tudi jaz sem se zdaj malo potolažila, ko vidim, da nisem edina. Tudi meni se to dogaja zadnjih 12 let, od rostva drugega otroka dalje. Cele noči sem bila pokonci, ker ni nikoli spal. Ponoči sem pospravljala,..in jedla.Prej mi niti na misel ne bi prišlo, da bi vstala in šla na wc, kaj šele, da bi jedla. Zdaj pa vsako noč vsaj enkrat vstanem in jem. Edino kar pomaga je prazna omara, kar pa je zaradi ostalih družinskih članov nemogoče. Sem mislila, da bo boljše, če čez dan ne bom pazila na hrano, pa ne pomaga. Tudi če čez dan jem preveč se ponoči vseeno zbudim. Zjutraj sem sama nase ful jezna (:(: Sem iskala tudi kakšne informacije o motnjah hranjenja, pa nisem zasledila enakega primera.

New Report

Close