Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Toplotna obdelava las

Toplotna obdelava las

Rada bi opozorila naivne pred rabo kodralnikov in likalnikov ali pretiranega fenanja. V par mesecih redne rabe likalnika so moji lasje scvrti in kot slama, kljub zaščiti- čemu sploh rabiš zaščito, če po mnenju prodajalcev te zadeve nič ne škodjo? lase v glavnem, sploh barvane, to zelo izsuši.

toplotna obdelava vode
ali po domače

toplo vodo odkrivaš.

Očitno nekaj ne delaš prav. Ali pa imaš nekvaliteten likalnik. Jaz si likam barvane lase že nekaj let in to najmanj vsak drugi dan, pa imam lepe. Kodram si jih ne, vendar mislim, da ni razlike.

Še ena, ki si barvane lase lika že nekaj let vsak drugi ali tretji dan pa nimam nič uničenih ali celo scvrtih. Lase do sredine hrbta. Res pa je, da sem vmes že 2x zamenjala likalnik in pri nakupu novega ne šparam. Posebne zaščite ne uporabljam, še celo balzama ne uporabljam ampak dam na konice samo Loreal obnovitveni sreum. Nekaj delaš narobe ali imaš pa že v osnovi zelo slabe lase in uničene že od prej ali pa če imaš scvrte od kakšne peroksidne blond barve.

A je potem možno, da je za suhe lase kriv lak za lase? Kaj pa uporabljate kot utrjevalec tiste z nepoškodovanimi lasmi kljub likanju?

Sedaj imam nek spray (Syos) za zaščito in utrjevanje las, prej sem imela peno za lase, ki je zaščitna… prej leta navadne pene. Važen je likalnik in pa, kot je ena zgoraj napisala, po mojem svetlenje s peroksidom. Po njem pa ima tako ali tako večina uničene lase, pa četudi si jih ne ravnajo.

Barvane lase se ne sme nikoli ravnati s temeperaturo višjo od 150 stopinj celzija!! Omn načeloma se barvane suhe lase sploh nebi smelo kodrati!
In priporočljivo je, da ima likalnik/kodralnik nastavitve temperature, ne stopenj!! Za domačo uporabo so najboljši Remingtonovi – tisti taprofesionalni, ki vam jih ponudijo po salonih ( sklavni “rumenkoti” in zebra vzorec lasni likalniki) ponavadi nimajo regulatorja stopinj! Največja napaka, da kupiš tak likalnik po nasvetu od svojega frizerja v prepričanju, da je najboljše !!

Kupila bi si rada liklanik za lase pa nevem katerega bi izbrala. Za njega bi dala od 20 – 30 evrov. Rabila bi ga samo za prednje lase nebi pa si likala usak dan. Mislila sem si kupiti Grundig HS 8030DL ravnalnik las pa nevem kakšen je prosim če ga katera ima naj pove kako ji je ušeč!!!

New Report

Close