Najdi forum

stroški v stanovanju

V kratkem se nameravamo seliti. Stanovanje smo vzeli v najem. Celotna kvadratura je 80 kvadratnih metrov. Smo pa trije. Ker smo sedaj živeli s strarši v hiši in do sedaj nikoli v bloku res nimam predstave koliko lahko računam še dodatnih stroškov mesečno.

Zanima me koliko kaj plačujete stroške, tudi mogoče v manjših stanovanjih, samo da dobim nek občutek kako “drag je ta hec”.

hvala.

Stanovanje ste vzeli v najem, pa se niste pozanimali kakšni bodo stroški??
No ja, 3,5 sobno stanovanje v MB, stroški okrog 300 €, garsonjera okrog 100 €

si pa brihtna , ni kaj ! ! saj te ni spraševala za najemnino ¨! funkcionalno nepismena !

računaj na cc 200€

nova
Uredništvo priporoča

Za najemnino sem se pozanimala smo zmenjeni na 230e. Saj še za to ne vem če je veliko ali ne. Je pa stanovanje v lasti gospoda, ki se je preselil v tujino, ampak tudi njegov “kalkulator” mi nič ne koristi, če je živel sam in bil res minimalno v stanovanju. Sigurno bomo mi pri malem otroku veliko več prali, kuhali…. samo okvirno, tako malo za predstavo 🙂

si pa brihtna , ni kaj ! ! saj te ni spraševala za najemnino ¨! funkcionalno nepismena !

računaj na cc 200€[/quote]

Si pa prijazna, ni kaj!! Katera od naju je bolj nepismena, bi se pa še dalo razpravljati!
Daj, ljubica, preden spet zakokodakaš, vsaj preberi in poskusi razumeti kaj bereš!!
Potrudi se in preberi moj odgovor še enkrat, bo šlo??
No ja, si me pa vsaj nasmejala :-))))

Za 76 m2 v Ljubljani za dve osebi plačujem upravljalcu zgradbe cca. 150 evrov pozimi, okoli 90 poleti. Elektrika 25 evrov. Plin na 3 mesece 12 evrov.
Lucija

V Ljubljani, blok s centralno, brez toplovoda in plinovoda.

Elektrika 55€ (imamo sušilec, ki laufa, ogrevamo vodo z bojlerjem)
Stanovanska zadruga (ogrevanje, snaga, čiščenje bloka, hladna voda, zavarovanje, rezervni sklad…) med 90 in 140 pozimi
trojček (telefon, TV in internet) 40€
plinska jeklenka na nekaj mesecev

Računaj na ene 200 do 300 eur na mesec stroškov pozimi in 70 do 140 poleti. Sicer je pa odvisno od marsičesa – malo od vas in porabe oz. kaj vse si boste privoščili (npr. TV, Internet, klima, itd), malo pa od lokacije.

Smo 3 na 50 kv.m., kuhamo in ogrevamo na elektriko. Mesečni stroški so taki:

– elektrika = 70 eur
– RTV = 12 eur
– kabelska TV, internet in telefon = 35 eur
– smeti = 4 eur
– upravitelj bloka + vodarina = 25 eur

Torej cca. 150 eur na mesec čez vse leto. Ni razlike med poletnimi in zimskimi meseci, saj se pri elektriki (ogrevanje) plačuje akontacijo glede na lansko porabo.

tvoja najemnina -rez sklad 230-25=205
plus
časopis 33
rtv 12
elektrika 35
toplota 50
upravljanje 65
rez. sklad 25
int. trojček 45
———————–
…………….265€

postelja v samskem domu 4-6 v sobi 150 eur

2-sobno stanovanje,
elektrika 25€
komunala (voda in smeti) tudi okrog 25€
plin (ogrevanje)pozimi do 100€ (sma v prtljičju in se pozna)
t2 42€
rtv še nisma dobila položnice
za čiščenje bloka dama 5€
najemnina

230€ najemnine za 80m2 je ugodno.

vidim, da bo potrebno pri nas malo preveriti. Namreč naša hčera ima skupaj s prijateljico v najemu stanovanje 52m2 (študentki). Tam sta od pon-pet, izjemoma preko vikenda. Imata bojler in električni štedilnik, siol trio, dva računalnika, mikrovalovno.
Tam ne pereta, nimata TV.ja, kuhata doma 1-2x tedensko. Občasno zapreta celo radiatorje (čez vikend).
Plačata pa dodatnih stroškov 250€ (za obe). Meni se to zdi precej stroškov, smo se ravno ta vikend pogovarjali o tem, da jima v bistvu lastnica niti ne pokaže položnic, temveč na listu prinese napisane stroške …
Kaj torej menite o stroških 250€?

lp,m.

Zelo verjetno plačuje še zavarovanje in rezervni sklad. Seveda imata pravico do vpogleda v položnice.

MB 87kvadratov 4osebe
elektrika 40
energetika (ogrevanje)24-70
upravitelj (voda,čiščenje, skupna elektrika, hišnik,…) 90-110

ostali stroški pač
internet/tv
mobiteli
časopisi

menim, da ju lastnica lepo okoli prenaša…. za kakšnih 70-80 EUR vsak mesec.

menim, da ju lastnica lepo okoli prenaša…. za kakšnih 70-80 EUR vsak mesec.[/quote]

je pa to v MB; če ima še to kakšen pomen.
Lp,m.

menim, da ju lastnica lepo okoli prenaša…. za kakšnih 70-80 EUR vsak mesec.[/quote]

A je to vsak mesec ali je poleti ceneje?
Ker gretje se zaenkrat večinoma ne plačuje po porabi, torej je vseeno koliko zapirata radiatorje. Razen če imajo že števce in to radijsko vodene.

In zelo verjetno plačujeta tudi Rez. sklad in zavarovanje, česar jima sicer ne bi bilo treba.

je pa to v MB; če ima še to kakšen pomen.
Lp,m.[/quote]

menim, da ju lastnica lepo okoli prenaša…. za kakšnih 70-80 EUR vsak mesec.[/quote]

je pa to v MB; če ima še to kakšen pomen.
Lp,m.[/quote]

uf, malo več napiši – kakšno ogrevanje imata? kje je stanovanje, v Borovi vasi? ponekod v mb so stroški dejansko zelo visoki


TO NE DRŽI, imamo 2,5 stanovanje in imamo okrog 600 eur stroškov na mesec ,to je všteto najemnina,kurjava,čistilka,voda,kabelska,smeti,elektrika.

New Report

Close