Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdaj bi raje rodile

Kdaj bi raje rodile

Vem, da na čas zanositve ne moreš vplivati, da se ne bo prijelo točno tedaj, ko si bom splanirala in vem, da tudi na čas rojstva ne moreš vplivati, da lahko rodiš tudi 2,3 mesece pred rokom.

Ampak ČE bi lahko se same odločile, kdaj bi raje rodile?
V obdobju marec, april, maj?
Ali julij,avgust,spet?

Če ciljava na drugo potem morava par mesecev kasneje začeti delati dojenčka.

No na koncu bo ko bo – če sploh bo (upam, da bo pa magari decembra :D).

Pa vseeno me zanima – katero obdobje bi si ve izbrale in zakaj?

Februarja ali marca, ker imaš potem celo pomlad in poletje za vozičkanje.

Marec, april je najboljši! Mi je žal, da v drugo nisem ciljala na ta meseca, glede na to, da je privč takoj bil zadetek.

Za prvega je vseeno, za vse naslednje pa pomald, da ste izven največjih viroznih težav takoj na začetku.

Z vozičkom greš pa lahko ven kadarkoli, tudi pozimi in ko sneži.

Februar, marec… imaš celo pomlad in poletje pred seboj, kot je ena že napisala…

lp

Vsekakor 1. polovica leta, da je otrok star vsaj 6 let, ko gre v šolo, kar se mesecev tiče, mi je pa tudi marec najbolj idealen. Prvi mesec si bolj notri, potem je pa pred teboj dolgo obdobje lepega vremena za sprehode…In za počitnice poleti je dojenček že dovolj velik.

jaz bi pa rodila v takih mesecih k lahko rojstni dan otroka praznuješ zunaj, se pravi nekje od maja do septembra
sem pa 2x rodila julija 🙂

Maj je najlepši mesec in takrat se rodijo otroci poletja …

Že res, da sta februar in marec super glede vozičkanja, ampak po drugi strani pa to pomeni, da je potrebno nabavit novo zimsko garderobo, ker običajna bunda in puloverji verjetno ne bodo prav.

Vsak čas ima svoje pluse in minuse, tako da povsem idealnega časa NI.

Jaz sem prvega rodila maja, drugega septembra (oba po planu), za tretjega smo se spet odločili za maj. To ti pove vse.

Ja najbolje je res maja ali pa se prej,ko je res konec bolezni in pa potem imas se celo poletje pa ze dovolj je velik da gres lahko na morje.Tako je bilo pri nas prvič.Drugič sem rodila avgusta in je mali itak skoz bolan, od poletja pa nisem imela veliko ker smo bili v pričakovanju.Mi je bolj vseč pred poletjem.Tako da če bo tretjič bomo delali na tem da bo spomladi.

Sem vedno mislila, da so otroci poletja rojeni poleti in ne spomladi. zanimivo!

enako

Zaradi lastne želje po vozičkanju obsojate otroka doživljensko na praznovanje rojstnega dne v kakšni mini sobici ali celo lokalu. Še kot odrasel bo zaradi tega omejen.

… s tem načrtovanjem, potem pa itak pride, ko pride, … če pride.

seveda je najboljš prva polovica leta, ampak kaj bi bilo, če bi bili vsi otroci spomladanski. Kje so pa novoletni, pa božični, pa …

Naši so vsi rojeni v drugi polovici, vam malo zbijamo želeno povprečje :-))

JAz sem bila pametna in se s tem ubadala, ko pa nisem zanosila, sem pa samo molila za plusek, ne glede na to, kdaj bo. Če bi lahko izbrala dan, kdaj NE BI rodila, je to 1. 11., sicer mi je bilo pa vseeno. Rodila sem decembra – vsak pa mi je rekel, naj januarja, zaradi šole. Mi je pa fino, ko bo poleti že tako velik, da bo v športnem vozičku, da bomo lahko hodili po izletih in bo otrok imel še kaj več od tega kot le svež zrak. Sem pa zadovoljna, ker je najbrž hudo preživeti poletje v visoki nosečnosti. Če bi lahko izbirala, bi tako, da ne bi “gagala” poleti s trebuhom, čeprav mi je pa super, če bi imel otrok roj. dan med poletnimi počitnicami ali pa vsaj tako, kot je ena napisala, da bi praznoval zunaj …

Spomladi. Vsekakor! Če imaš le možnost izbire.

Praznovanje rojstnega dne je najpomembnejša stvar v življenju in pri odločanju za otroka je bistveno, da bo lahko v življenju imel tistih nekaj 10 piknikov. Drugače je brezveze, da ga sploh imate, če ga nameravate za to prikrajšat.

prvič sem rodila sredi julija in mi je bilo to super. Zakaj? ker živim na obali in so poletni meseci peklenski, mi je pasalo, da smo tiste prve tedne preživeli čez dan notri. itak je vzelo veliko časa uvajanje v dojenje, previjanje in skrb otročka, ven pa smo šli zgodaj zjutraj in pozno popoldne ko je vročina popustila. s septembrom pa se je začel čisti užitek. tukaj so pač lepe jeseni in mile zime, pozimi je bil dojenček že večji in komot sem ga lahko oblekla v zimski pajac in smo uživali v sončni zimi in kasneje v krasni pomladi. shodil je poleti, ko je bil star eno leto, bos, na travi, na kamenčkih na plaži. meni je bilo to super.

drugič sem rodila februarja in mi ni bilo tako fajn. marca in aprila ko bi lahko pohajali, je bil dojenček še zelo majhen, slačenje in oblačenje pajaca težje, ko je bil že tako velik, da bi lahko bili cele dneve zunaj pa je sonce pripekalo ravno ob urah, ko je dojenček bil buden, meni pač na 40 stopinjah bit čez dan zunaj ni prav prijetno, kaj šele dojenčku. tako smo bili poleti večinoma notri in šli lahko na sprehod samo zjutraj in zvečer, še to se je vse limalo in potilo.

ne vem, izbirala nisem ne prvič ne drugič, pač tako je naneslo, da se je prijelo, ko se je. če bi še enkrat izbirala bi izbrala spet poletje za rojstvo otroka. in res, praktično je tudi zaradi praznovanja rojstnega dne. februarja imaš dosti manj možnosti, če imaš malo stanovanje moraš najet kak prostor, to pa stane, pa še omejen si.

Praznovanje rojstnega dne je najpomembnejša stvar v življenju in pri odločanju za otroka je bistveno, da bo lahko v življenju imel tistih nekaj 10 piknikov. Drugače je brezveze, da ga sploh imate, če ga nameravate za to prikrajšat.[/quote]

Praznovanje rojstnega dne (zase upam na vsaj 80 praznovanj ti jih pač praznuj 10) je bedarija. Odločanje o mesecu, ki bo bolj primeren za par mesecev vozičkanja je pa seveda višek inteligence.
Sama sem zanosila, ko pač sem in naslednji bo rojen, ko pač bo. Je pa avtorica postavila butasto vprašanje in na njega odgovarjamo bolj ali manj butasto.

Moj prvi otrok oktober, drugi januar in tretji zopet okober. Meni se zdi, da je najbolj idealno roditi v jeseni (oktober,…) saj imaš otroka celo zimo lahko v pajacu-če je fajn hladno v zimskih mesecih daš čez voziček plenico ali dežno vrečo pa je, je na toplem (v hiši), in pa zame največja prednost, če je septembra star 11m, skoraj brez problema dobiš vrtec- med letom pa je to drugačana pesem 🙁
Fajn je, da je otrok, ko je npr. star 6m že lahko v športnem delu vozička, da se poleti sam plazi po plaži, terasi.,, in s tem vsekakor hitreje tudi shodi.

To je seveda moje skromno mnenje.

Praznovanje rojstnega dne je najpomembnejša stvar v življenju in pri odločanju za otroka je bistveno, da bo lahko v življenju imel tistih nekaj 10 piknikov. Drugače je brezveze, da ga sploh imate, če ga nameravate za to prikrajšat.[/quote]

Praznovanje rojstnega dne (zase upam na vsaj 80 praznovanj ti jih pač praznuj 10) je bedarija. Odločanje o mesecu, ki bo bolj primeren za par mesecev vozičkanja je pa seveda višek inteligence.
Sama sem zanosila, ko pač sem in naslednji bo rojen, ko pač bo. Je pa avtorica postavila butasto vprašanje in na njega odgovarjamo bolj ali manj butasto.[/quote]

Em, tisto je bil sarkazem z moje strani 🙂

Če že kalkulirate glede spočetja, je izogibanje sezoni viroz in starost otroka ob vstopu v šolo ziher bolj legitimen razlog kot to, kje in kako bo praznoval rojstne dneve.

Meni se tudi zdi jeseni najbolje. Tako ga lepo zapakiranega v toplem pajacu in košari voziš pozimi, ko začne okoli gledat, je pa že toplo.

Poleg tega je lažje s prehrano: pozimi se samo doji, spomladi, ko začne jesti prvo zelenjavo in sadje, pa dobiš vse sveže in ni treba jesti papic.

Vpis otroka v vrtec je lažji, oz. je bolj verjetno, da dobiš mesto, če ga vpisuješ na začetku šolskega leta.

Pa najbrž je še kaj, samo se ta trenutek ne spomnim.

Tiste, ki bi rade zanosile, pa ne morejo, jim je nabrž vseeno. Joj, kaj vse si izmišljujete. Evo, zdaj pa čakam, da se bo vsul plaz …

Poleg tega je lažje s prehrano: pozimi se samo doji, spomladi, ko začne jesti prvo zelenjavo in sadje, pa dobiš vse sveže in ni treba jesti papic.quote]

Ja to pa bo držalo, NOT :). Kdaj spomladi pa ti dobiš na vrtu zelenjavo??? hahaha… si se uštela, al pa vrta nimaš!
Ravno februarski in marčevski otroci dobijo zelenjavo direkt z vrta!

New Report

Close