Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek subvencije za mlade družine

subvencije za mlade družine

http://www.finance.si/306549/Stanovanjska-subvencija-bo-letos-pol-ni{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEja

Letos bo subvencija znašala le 150 eur na družinskega člana!

Banda lopovska!

A ni tako, da mora znašati minimalno 160€ vsaj prva 4 leta, potem pa ne manj kot 100€, tako sem jaz brala.

Kaj češ, denarja ni. In dlje časa, ko ga bo državi primanjkovalo, bolj bo rezala navznoter proti ‘jedru’. Jedro so plače v javnem sektorju, pokojnine in socialni transferji. Povedano drugače, te subvencije si država lahko privošči zmanjšati ali ukiniti brez večje politične škode, zato so primerna tarča za varčevanje.

svinjarija da ne dobijo vsi subvencije…..

Predlog ministra je bil: 0 eur, tako da bodi srečna, da so izposlovali vsaj toliko.

od kje ti pa ta informacija?

v financah današnjih je članek o tem.
Kaj bo še tale vlada slabega naredila. Komu bodo še jemali? Pr seb naj raje začnejo šparat!

Kako pa do te subvencije sploh prideš???

Prijaviti se moraš na vsakoletni razpis. Glavni pogoji pa so:
– vsaj en otrok, mlajši od 6 let (torej da še ni šoloobvezen),
– pogodba o nakupu nepremičnine ali gradbeno dovoljenje,
– ne smeš biti lastnik nepremičnine (razen tiste, s katero rešuješ stanovanjski problem svoje mlade družine)

Potem se gleda še prihodek na člana družine, ki ne sme presegati neke določene meje.

Je to subvencija za nazaj (za leto 2010) ali za tekoče leto(2011)?

Za leto 2011.

Vsi tisti, ki so izpolnili pogoje po zaključenem lanskem razpisu (enkrat konc maja se je zaključil se mi zdi), lahko oddajo tudi vlogo za 2010. To pomeni, da vsi tisti, ki ste dobili prvega otroka po lanskem razpisu in imate lastniško stanovanje ali gradbeno dovoljenje (kupljeno po 01.03.2006), lahko oddate vlogo še za 2010. Enako za tiste, ki imajo vsaj enega šoloobveznega otroka, pa so kupili stanovanje ali pridobili GD po zaključku lanskega razpisa do konca 2010.

http://www.stanovanjskisklad-rs.si/si/610/subvencije/index.php?a=true&l=si&b=610&SPLETOO_REQUEST=File,496

Vsi tisti, ki so izpolnili pogoje po zaključenem lanskem razpisu (enkrat konc maja se je zaključil se mi zdi), lahko oddajo tudi vlogo za 2010. To pomeni, da vsi tisti, ki ste dobili prvega otroka po lanskem razpisu in imate lastniško stanovanje ali gradbeno dovoljenje (kupljeno po 01.03.2006), lahko oddate vlogo še za 2010. Enako za tiste, ki imajo vsaj enega šoloobveznega otroka, pa so kupili stanovanje ali pridobili GD po zaključku lanskega razpisa do konca 2010.

http://www.stanovanjskisklad-rs.si/si/610/subvencije/index.php?a=true&l=si&b=610&SPLETOO_REQUEST=File,496%5B/quote%5D

V razpisu piše:
Zainteresirani prosilci lahko izpolnjeno vlogo oddajo od 03.05.2010 do vkljucno
22.05.2010
s priporoceno pošiljko na naslov: STANOVANJSKI SKLAD REPUBLIKE
SLOVENIJE, JAVNI SKLAD, POLJANSKA CESTA 31, 1000 LJUBLJANA, s pripisom »NE
ODPIRAJ – VLOGA ZA SUBVENCIJO – 2010«.

Ce je vloga poslana priporoceno po pošti, dan oddaje na pošto velja za dan oddaje vloge,
medtem ko mora vloga, oddana z navadno pošto, na Sklad prispeti najpozneje do
22.05.2010. Vloge oddane z navadno pošto, ki ne bodo prispele v roku oziroma vloge,
ki bodo oddane po 22.05.2010 se s sklepom zavržejo kot prepozne
.

Kako lahko vlogo daš še zdaj?

In kaj je zdaj problem? Subvencija je nekaj kar dobiš zastonj. Če nočeš vzeti 150 eur na družinskega člana (kar je lahko že kar spodoben znesek, a ne?), jih pač ne vzemi.
Meni ni dal nihče nobene subvencije.

Sej ne morem verjeti… Ne 150€ ampak 120€! Razpis je zunaj, tako, da se lahko prijavite.
Banda pokvarjena!. Sej je res, da se šenkanemu konju ne gleda v zobe, ampak…. “Konj”, ki ga je naša država šenkala grčiji, je bil težak 400 milijonov € in še mnogo drugih, težkih “konjev” je bilo šenkanih tistim, ki do njih sploh niso bili upravičeni in jim je bil ta denar samo češnja na smetani, našim mladim družinam pa so raje odškrnili več kot polovico subvencije in jim niso mogli šenkati konja težkega le 6 milijonov € (“le” sem zapisal v primerjavi z “grškim konjem”)…
Kam gre ta država…
Mi pa vse le mirno gledamo in iščemo opravičila in izgovore politikom…
Naj za konec dodam še izsek iz dobre Mlakarjeve pesmi:
V meni zdej prebuja spet puntarski se duh,
marskteru vidim monu, k žre zastonj me kruh.
Jn nikdar nč ne dela, k’ samo iz kruha drek,
aaa, čakte čakte, pršu bo zlati srednji vek.

An takrat ku spet pride tisti zlati cajt,
ne skrbte, znou orodje si bom pravu najt’.
Sem se moderniziral, sekirce nimam več,
ma tudi sz motorku bi padla glava preč.

New Report

Close