Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

kateri kombi?

Default avatar

mirijam

Smo pred nakupom novega kombija. Pa me malo zanimajo izkušnje tistih, ki vozite kombije.
Ima kdo podaljšano verzijo? Se pravi kombi 5m+? In kako je s parkiranjem? Težko?
Potem imava v ožjem izboru Opla Vivaro in renault trafica. Ima kdo izkušnje + ali -?

Za vsako info bom hvaležna!
Default avatar

vivaro

Živjo,

midva imava vivarota, pa sva zadovoljna. Ni pa neke bistvene razlike traficom.

S parkiranjem je pa tko: avto je velik, in nekje po Ljubljani je res težko najdet primeren prostor,se pa da.

Je pa super, ker sediš višje od osebnih avtomobilov, in vidiš kar nekaj metrov naprej kaj se na cesti dogaja.
Prostora je oh in sploh. Mi smo kampisti, in ga poleti spremenimo v avtodom in potem samo gas za nosom.

Če te še kaj zanima, vprašaj.
Default avatar

asf13

Mi smo imeli VW Transporter, super zadovoljni. Prostora več kot dovolj, zanesljiv, vožnja odlična. Se mi kar mal kolca po njem, ampak ni več neke potrebe po njem.
Default avatar

GRETKA

Imamo Citroen Jumperja in je dolg "ko pondelk". Mož sicer pravi, da ga vozi raje kot avto, saj ga je navajen. Parkirš ga pa res ne v vsaki luknji.
Živi in pusti živeti
Default avatar

mirijam

Vivaro, pa imate ta dolgega ali kratkega? No, kratkega, ali imate podaljšan?

asf, ja, tudi tega sva gledala, ampak naju z možem ni prepričal.

Gretka, a slučajno veš, koliko je jumper dolg? Tega si morava še ogledat. Pri citroenu še nisva bla. :-) Naju čaka te dni.

Aja, če ima še kdo izkušnje s peugeojem. Dobila sva le podatke, nisva ga pa vidla. :-S
Default avatar

vivaro

vivaro je ta kratek.

Ko rabiva prostor, enostavno vrževa zadnje tri sedeže ven, pa je potem prostora več kot dovolj.

Men je všeč novi peugeot, samo pa nima toliko prostora.
Default avatar

mirijam

Aha, v peugeotu je potem manj prostora. Fajn informacija, ker ga nisva mogla gledat.

Midva koebava, kratek ali dolg, glede na to, da zadnjo klop ne bi ven dajala.
Default avatar

jest1

Mi imamo Peugeota. Dolgo časa sva izbirala (2 leti), študirala vse možne variante in se na koncu odločila za Peugeot Expert Tepee. Sedežev imava 9 ( v vsaki vrsti tri), ker nas je 6 in lahko zadnjo klop vržemo ven, pa je notri olala prostora. Vivaro in Trafic sta mi škatla, naš pa je podoben enoprostorcu, samo da je večja različica. tudi udobje je kot pri osebnem avtomobilu. Jaz ga rajši vozim kot osebni avto, saj je zaradi večjih ogledal in ker si višje boljši pregled, ima park senzorje...
Imamo ga že dve leti in smo ful zadovoljni. Aja, je pa ta daljša verzija.

LP
Default avatar

vivaro

Men je ta peugeot u nulo všeč.
Glede udobnosti pa tko:
vivaro, katerega voziva midva, ima opremo, ki prinaša vso udobnost, ki jo ima lahko nek kombi. Na zunaj je vivaro res škatla, ampak ko se vsedeš notri, in spelješ, ni razlike med osebnim ali kombi vozilom. Tako da imaš več vrst opreme. Bo pa peugeot definitivno moj naslednji avto, ko bo vivaro dal svoje km skoz. Pa otroka sta sedaj tolk večja, da ne rabimo več toliko prostora in je vse skup lažje.
Default avatar

vivaro

Mi imamo Vivara kratkega, sedeže 2+3+3 (4 otroci od 1 do 9 let). Spredaj sva hotela ločena sedeža in ne klopi za 3, oprema je najboljša (slabše nimajo toliko udobja kot osebni avtomobil). Imamo ga 1,5 let, smo zadovoljni, prostora dovolj tudi v prtljažniku. Vozim ga večinoma jaz, ker v glavnem jaz vozim otroke, parkiranje na parkiriščih ni problem, problem so nekatere garažne hiše, kamor ne gre zaradi višine. Se ga navadiš, čeprav vseeno ni isto kot avto (prej smo imeli S maxa). Kupili smo ga enkrat, ko je imel Opel akcijo in takrat z isto opremo je bil cenejši kot Traffic.
Default avatar

vivaro1

ah, sem dala isti nick kot predhodnica. No, nisem ista.