Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija mazanje lulčka z kortikosteroidnimi kremami

mazanje lulčka z kortikosteroidnimi kremami

Pozdravljeni. Otrok ima fimozo in smo dobili kremico za mazat.
Jaz bi vas vprašala,kako se maže otroka s tem. Nam je P pokazala tako da ,kožico povlečemo pač dokler gre in potem na glavico penisa damo kremico in kožico potegnemo gor. Je tako pravilno?

Jaz običajno svetujem, da se z vatirano paličico namaže samo rob med glavico in zlepljeno kožico (in ne cela glavica), kožico pa se potegne nato čez. Sicer je res, da tudi na tak način kortikosteroid deluje na celotno glaico in kožico, se mi pa zdi, da malo manj kot v primeru, da je namazana že takoj cela glavica. Mažemo 1 mesec, lahko tudi dlje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala. Sem pogledala po vašem forumu pa ne najdem te kreme ,ki jo mi uporabljamo. Dobili smo mazilo Diprogenta,je primerno?
mažemo cel mesec?? Nam je rekla samo 10 dni. Bomo pa kar cel mesec mazali 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Diprogenta je kombinirano mazilo (ste ga plačali, ne?) kortikosteroida in antibiotika in za ta namen ni potrebno. Za mazanje prilepljene kožice je potreben samo kortikosteroid (na zelen recept, se ne plača!) in po ameriških študijah je najprimernejši betametazon, to je pri nas Kuterid ali Beloderm ali Diprosone. Po teh priporočilih je mazanje potrebno vsaj nekaj tednov, lahko do 2 meseca.

http://pediatrics.aappublications.org/cgi/content/full/102/4/e43

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

ja,plačala sem ga.

Torej to mazilo ni ok,če prav sklepam?

To mazilo je kombinacija kortikosteroida in antibiotika (zakaj bi mazali z antibiotikom?). Za razreševanje fimoze je potreben samo in izključno kortikosteroid, pa še za plačat ni.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,
tudi moj drugi sin ima diagnozo popolna fimoza. Ker se glavice sploh ne vidi ne vem koliko kožice (premer) naj mažemo in koliko kreme uporabim? Na recept smo dobili kremo Elocom, katere sicer ne omenjate med najprimernejšimi (a je ta vredu?) Pediater nam je dal navodila, da namažemo in potem VLEČEMO kožico 1-2x dnevno največ 10 dni. A lahko tudi s to kremo mažemo dlje časa (1 mesec), kot pravite?
Pri prvem sinu nam je druga (nadomestna) pediatrinja sama mazala (smo šli 6x v ZD in rešili zadevo) z Beloderm kremo in se ne spomnim, da bi kaj raztegovala. A je raztegovanje res potrebno ali zadostuje samo da namažemo?
Se opravičujem za nevednost, ampak pri isti stvari “poznam” dve različni praksi in me zanima še vaše cenjeno mnenje.
Najlepša hvala za odgovor!
LP
Katja

Vse je že na našem forumu napisano pod pripeto temoHIGIENA DEČKOVEGA PENISA IN FIMOZA.

New Report

Close