Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje kupujete kvark – nepasterizirano skuto in kvalitetno laneno olje

Kje kupujete kvark – nepasterizirano skuto in kvalitetno laneno olje

Gorenjska? In kakšna je cena? Hvala.

A niso kvarki neki vesoljski delci?

Kvark ne vem kaj je, skuto pa pri nas delamo sami. Gremo po mleko na mlekomat in jo naredimo.

Mi lahko prosim napišeš kako narediš skuto?

Hvala!

Quark – nemško skuta ali Topfen.

Skuto lahko kupiš npr.http://www.bc-naklo.si/index.php?id=140.

Tržnice, kmetije, zraven mlekomatov imaš večkrat tudi avtomate, ki imajo maslo, jogurt, skuto itd.
Ravno včeraj sem v neki vrtnariji kupila na takem avtomatu Naravni jogurt kmetije Mulej,Selo pri Bledu 42a, Bled, več info na sveže.si . – prepisano iz embalaže.

odkar pomnim, se skuta pri nas dela doma.

pustiš mleko da se skisa, potem pa tisto posneto in skisano mleko greješ na nizki temperaturi, da zakrkne.
precediš skozi sterilno ruto, da dobiš skuto in sirotko.

to je to. lahko daš malo kisa (limone, alkoholnega kisa v mleko, bo bolj hitro)

Jaz jo delam pa malo drugače. Mleko je surovo, direkt izpod krave od preverjenega kmeta.
Mleko skisam.

Ga preložim v otroško plenico in na vrhu zvežem v vozel, da takšna culjica nastane. Potem jo obesim na kuhinjsko pipo( imamo ta visoko iz korita ven). Spodaj podložim kozarec,kjer se steka sirotka. To potem hladno dodajam v razne bananine šejke sinu.
Odvisno kako velika je ta “culjica” jo malo zrahljam, da se še sredica odteče. Tako pustim čez noč.
Skuta je odlična. Pomembno mi je, da ni segreta,ne dodajam nobenih drugih snovi da pospešim kisanje,…

N

Saj pasterizirana skuta ni slaba, bolj problematična je homogenizirana skuta.
Tudi mleko v mlekomatu je pasterizirano.

Drugače pa imata kvalitetno domačo skuto prodajalki na glavni ljubljanski pokriti tržnici (zraven prodaje bučnega olja) in Bogataj v pokriti tržnici BTC.

Mleko v mlekomatu ni pasterizirano.

New Report

Close