Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sončna očala z dioptrijo

Sončna očala z dioptrijo

Pozdravljene/i!
V svojih sončnih očalih bi rada zamenjala stekla z dioptrijskimi, pa me zanimajo izkušnje tistih, ki jih že imate, če se je teža očal povečala?
Imam velika črna očala (plastičen okvir, pokrije celotno očesno površino -obrvi-ličnic), ki so že sama po sebi precej težka (jih po daljšem nošenju kar čutim na korenu nosa) in razmišljam, ali naj raje nabavim kak manjši okvir… Dioprtije nimam zelo visoke (-1,5 in -1, 75)…
Hvala za deljenje izkušenj ik koristne nasvete.
Lep, sonečn dan vsem, d

Priporočam, da se en dan ustavite v optiki Sever na Dunajski cesti pri Ruskem carju in vam bo gospod zelo lepo svetoval, pa tudi cenovno boste prišla skozi zelo ugodno.

Meni so v Optiki D na Dunajski naredili sončna očala z mojo dioptrijo in korekcijo za astigmatizem zelo ugodno, mislim da so me prišla enih 80 EUR. Je pa res, da sem izbrala en bolj poceni okvir, ker sem bila tam jeseni in ni bilo več prav velike izbire, jaz sem pa očala nujno potrebovala in nisem mogla čakati na pomladno kolekcijo. Moraš pa vedeti, da ni vsak ovkir primeren za dioptrijska stekla.

nova
Uredništvo priporoča

Imam podobno dioptrijo kot ti. Vsakič, ko zamenjam očala, si dam narediti še ena sončna z dioptrijo. To ti naredi vsak optik. Zdaj imam velika črna s plastičnimi “stekli”, ker so lažja. Do sedaj sem bila proti plastiki, pa ni neke hude razlike.

Moj nasvet: pojdi do optika, vseeno do katerega in mu postavi finančne omejitve.

LP

super, hvala za nasvet. najbž pa ne moreš oceniti, ali so zdaj očala kaj težja, kot prej?
bom se o tem podrobno pozanimala pri optiku, saj mi bojo znali povedat… sem pa iz koroške, tako, da lj optiki žal ne pridejo v poštev.

Glede na dioptrijo, očala ne bi smela biti pretežka, saj bodo stekla verjetno plastična. Jaz imam veliko večjo dioptrijo, res pa da manjša stekla, pa se z njimi počutim dobro.

Kaj pa progresivna stekla – blizu/daleč, pa še mal cilindra zraven? Ima kdo tako kombinacijo? Pa foto stekla? Že par let gruntam, kaj bi bilo bolje, foto stekla ali kar sončna očala? In koliko približno to pride v denarju …?

Jaz imam sončna s plastičnimi stekli – nič niso težja. Super so, brez njih ne morem.

New Report

Close