Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek moj mož in otrok

moj mož in otrok

Dajte mi prosim svetovat, jaz sem ze cisto obupana. Imam problem z mozem. Sicer je priden, ampak me moti njegov odnos z najinim otrokom. Da izpostavim par primerov. Ko jaz recimo kaj pospravljam, kuham.. se mu je blazno tezko ukvarjati z otrokom. On bi najraje cele dneve pocival, se druzil s prijatelji in bi bil najbolj srecno bitje, ce nebi rabil otroka previjati. Star je 29 let. Moti me predvsem to, da ko je on na vrsti, da zjutraj oblece in porihta otroka, je zraven zivcen in se dere na otroka. Potem seveda logicno tudi otrok joce in se pri oblacenju zvija in brca. Jaz pred otrokom ne vzganjam takega obnasanja, pa tudi nisem vedno najboljse volje (sploh po neprespani noci.. mimogrede on nikoli ponoci ni vstajal ampak vedno v miru spi). Opazam tudi, da se otrok vec noce toliko druzit z ocetom, ampak je raje z mano. Se vam zdi da se ga otrok boji? Ali pac cuti, da ima njegov oci nekaksen odpor do njega? Kaj naj naredim? Sva se ze pogovorila glede tega, pa je potem cez par dni zgodba spet ista.

sta se o tem pogovarjala pred poroko?

Pogosto se zgodi, da dva otroka med sabo nista kompatibilna.
Preden si dala noge narazen, si ga preslabo ocenila. Nikar ne imej z njim več otrok.

nova
Uredništvo priporoča

Ja to je TO! Tu je bila storjena generalna napaka!

On ima pač pravice, ti ne! Boš morala kar pošteno zaropotati, da boš dobila izgubljeno nazaj. Skrb in odgovortnost za otroka se pač deli pol pol!

Aja, pa poteno premisli, če te kdaj zamika še en otrokček, ket taki nedorasli otrčeraji se težko kdaj spametujejo!

Let me guess: ideja o otroku je bila tvoja?

… to sploh ni nujno. Ne obsojaj ženske, je že brez tega v stiski. Moj mož na primer je prvi navijal za otroke, pa če pomislim samo na previjanje – jih jaz previjam v 99,8 procentih, ostalo pa on. To se pravi – če je res hudo nujno (če me še dve uri ne bo domov in je mali pokakan na primer). Sicer me počaka. Tudi igre z otroki mu niso preveč pisane na kožo, samo delo še bi šlo. Ponavljam – pa bi on prvi imel otroke – jasno. Marsičesa ženska ne more predvideti vnaprej.

Če mož nima potrpljenja z oblačenjem in rihtanjem otroka, potem ga pač ti uredi. On pa naj se igra z njim in kako drugače ukvarja z njim. Skrb za otroka ni samo previjanje in oblačenje.
Predvsem pa nehajta s tem kdaj je on in kdaj si ti na vrsti. Otrok ni pinkponk žogica da bi si ga podajala.
Glede dretja na otroka pa bo potreben resen pogovor.

Tole je pa največji kretenizem, kar sem jih kdaj slišala. Pri meni popolnoma enaka zgodba, otroka sva si enako močno želela OBA! In predno sva ga dobila je zelo rad lepo razlagal kaj vse bo počel z njim. Ko se je rodil pa je po dveh mesecih ugotovil da ni domača žival in je z otrokom veliko dela pa ga je minilo. In začelo se je izogibanje, njegova utrujenost (čeprav ni nič pomagal), dretje in posledično zavračanje otroka.

Tukaj sta 2 otroka na kupu, slabo si ga ocenila, očitno ne bo nikoli odrastel, delati otroka ali ga imeti, sta dve čisto različni stvari.Imeti otroka je zelo odgovorno, s tem moškim bi jaz zaključila in mu ne bi rodila več nobenega.Težko mu je lastnega otroka obleči in previti , groza.!!Žalostno!

ma prav težko mi je brat te teme! moj ga morda ni previl 1. mesec, ker se je malo bal, pa sva ga pol skupaj ene 10x, potem pa je šlo.
vedno se je igral z njim, sploh zdaj ko sem spet noseča, ga on večkrat previje ali vsaj dvigne na previjalko, pa nese ga v vrtec (sploh če je dež), da meni ni treba. po bajti norita da je kaj.
nočna izmena je pa res samo moja. če kaj pospravljam, ga brez problema vzame, pelje ven ipd.

smo bili na žuru, kjer je moj skakal za otrokom (da kaj ne ušpiči). jaz z velikim trebuhom… potem pa prijateljica isto noseča reče, kakšno srečo imam? halo, kaj ima pri tem sreča. otrok je od obeh in nobenemu ne bo koristilo, če se jaz preforsiram, pa prej rodim. sam oče pa tudi veliko dobi od odnosa z otrokom (morda za razliko od tvojega, ko se otrok samo joče, naš komaj čaka na akcijo z atijem). ma ne ve, tukaj fantje ne vidijo, da precej zamujajo in pika. to brezpogojno ljubezen od otroka…

malo mu daj tole za prebrat, če se bo kaj zamislil.

dajte no vedno je kriva zenska,ker ni izbrala pravega,ker ni to ,ker ni ono,ker si je samo ona zelela otrok..bullshit

krive so predvsem mamice,ki svojih deckov niso naucile ene pomembne stvari,da dojencki pac kakaja v plenicke,ki jih je treba menjat,da jocejo ponoci,da sitnarijo in da niso le buci,buci..pa tudi tega ko ti dojencki malo zrastejo jim je treba pomagat pri oblacenju,pa pri hranjenju,pa ko se malo odrastejo,da trmarijo,da zahtevajo cas,ljubezen in delo,predvsem pa da SE JIM JE TREBA POSVECAT-pa ne v lezecem polozaju na kavcu!

ko delajo otroke madonca je to lustno,ko je treba pa usrane riti brisat-pa daj ti zenska,jaz sem moski,brisanje riti je pa zensko delo in medtem ko brises pokakano ritko otroku,ki sem ti ga z veseljem naredil in se bolj veselo delala,si bom pa malo spocil na kavcu z daljincem v roki-bi letel on in kavc in daljinec skozi okno-ukrepajte zenske,niste mame svojim mozem ampak svojim otrokom in ta otrok je tudi mozev otrok,za katerega mora tale tvoj odrasli bik kar lepo druzno s teboj poskrbet!

Poznam take primere.

Ga je preden se je otrok rodil na vse pretege hvalila, da njen bo pa perfekten oče, pa kako bo njemu vedno otrok na prvem mestu in bla bla bla. V njem je videla očeta kakršnega si ona želi za svojega otroka in ne kakršen dejansko je/bo.

Ko se je pa otrok rodil je šlo pa vse navzdol. Tip je mlajši od nje, on bi žural, pil, jebe se mu za vse…
Ne rečem da otroka nima rad, ampak on je še sam otrok.Totalno neresen.

Veš kaj je meni enkrat rekla ena ženska: Imej samo toliko otrok kot ti lahko skrbiš zanje. Večinoma imajo moški dve levi roki za gospodinjstvo in otroke … Pa ni samo to: enostavno je malo takšnih, ki bi se resnično želeli ukvarjati z njimi. Vsaj jaz jih ne poznam.
Če vidiš, da se z njim ne želi preveč ukvarjati, ga pa angažiraj za druge stvari, ki mogoče ne bodo prizadete, če bo kričal na njih – mogoče za pomivanje in brisanje posode …

Težko je najti pravi odgovor … Bi pa bilo mogoče dobro, da se najprej o tem, v res pravem ozračju, pogovoriš na način, ki ne obsoja, z njim.

Jaz takih stvari res ne razumem. Zakaj ponoči samo ti vstajaš? Zakaj dopuščaš, da te izkorišča? Zgleda, da je tale tvoj mož precej nezrel (opažam po pripovedovanju tule na forumu, da še zdaleč ni edini). On mora prevzeti svoj del skrbi in odgovornosti za otroka. Samo, se mi zdi, da ženske same delajo napako, da moža na začetku pedenajo spredaj in zadaj, potem pa pridejo otroci, dela je več, mož pa scrkljan do amena. Pa se začne! Poskusi se še enkrat pogovoriti z njim kot z odraslo, odgovorno osebo. Najbrž ne bo bolje, potem pa enostavno (če boš seveda zmogla), zjutraj npr. pojdi prej od doma, pa naj on otroka sam zrihta, popoldan pojdi sama naokoli, pa ko prideš domov, niti slučajno ne smeš začeti pospravljati in kuhati in bog ne daj kritizirati, kaj vse je narobe. Če bo zelo razsuto, pojdi še naslednji dan. Tako bo na svoji koži občutil koliko dela je in se bo naučil, da če z otrokom (pa z ženo tudi) lepo dela, se otrok tudi lepše obnaša.

Očitno ni ravno oče z veliko začetnico…..in kaj sedaj……..tudi jaz sevetujem, da nehajta s tem “kdo je na vrsti”. To deluje, če sta oba pripravljena to početi, pri vama je očitno, da je njemu to odveč. In je potem nesrečen otrok in zoprn mož.
Ni druge rešitve, kot da se aktivira kje drugje, s tamalim pa bi jaz taktično gledano tako naredila, da se ukvarja z njim predvsem pri tistih luštnih zadevah. Ko veš, da otrok ni tečen.

Mislim, da je odnos sin-oče res pomemben in ga vspodbujaj kolikor le gre.

Več je takih mož, ki delo z otrokom prepuščajo ženi, kot obratno! To si moramo priznati, pa če hočemo ali ne. Tudi moj se je tega dela izogibal. Jaz sem pa pustila službo in se ukvarjala z otroci (tremi). Težko življenje z eno plačo, ampak potem sen vsaj vedela, da to delo z otroci in gospodinjstvom pripada meni in večino jeze nanj je izginilo. Bilo je težko brez denarja, a veliko lažje zaradi tega, ker bi se sicer zaradi njegove neaktivnosti požrla. Danes so otroci veliki in še pomisliti ne upam, da bi samo zato, ker jih oče ni privijal, imela samo enega!

A sicer je pa priden (mož)?
Kaj že to pomeni …?

to ali se bo njemu dalo ponoči vstajat zaradi otroke, ali se mu bo dalo ukvarjat z njim,…bi se vidva morala dogovorit že zdavnaj pred poroko. pa bi ti takoj povedal, da se njemu s tem neda ukvarjat in sedaj nebi imela teh problemov.

Tudi meni je padel v oči stavek, da je priden. Tukaj že poveš praktično vse. Jaz lahko rečem da je moj kuža priden…
Kar veliko dela vaju čaka – v partnerskem odnosu. Je pa tudi res, da ima vsak svoje pojmovanje kako dobro skrbeti za otroka in svoj način. Se strinjam da živčnost in vpitje ne pomaga, vendar si pomislila na to, da je to morda način, da se lepo rešiš skrbi za otroka. Prve znake, da boš vse prevzela nase verjetno že oddajaš. Kaj pa če si vzameš en vikend in nekam greš očka pa bo čisto sam poskrbel za otroka. Meni se je to super obneslo. Dobil je izkušnjo kaj pomeni skrbeti, otrok pa je tudi dobil izkušnjo da ni samo mama tista ki lahko poskrbi.

Spet eni taki nasveti. Kaj vse bi morala že prej naredit… Kaj ji zdaj to pomaga? Naj zavrti čas nazaj? Kaj naj naredi ZDAJ, ji povejte!
Je pa tako, da pred poroko bi bil vsak pameten in bi govoril, kako se bo ukvarjal z otrokom. In nekateri bi to čisto iskreno govorili! Ali si sploh lahko predstavljaš, kako je skrbeti za otroka, ko ga še nimaš? Jaz si nisem. Me je pa vseeno jezilo, ko mi mož ni pomagal. Še danes me, če kdaj pomislim na to.
Ampak jaz sem takrat to rešila na svoj način…., da me je manj jezilo.

Je bilo mogočee pred leti pri vas takole: http://med.over.net/forum5/read.php?117,6819019

Potem me niti ne čudi vse skupaj.

Kaj zdaj narest?

Odločit se, ali se splača sitnarit in kregat, ali bi bilo mogoče zaradi ljubega miru bolj smiselno, da pač sama previja otroka. In, za božjo voljo, ne razmišljat o še več otrokih, razen če si pripravljena potem oba sama rihtat.

kot bi brala sebe,draga moja zelo žalostna.Pri nas je isto,pa še marsikje drugje.Moj tudi ni ponoči nikoli vstal,previl ga je 10x,igral se je 10x z njim,čuva ga samo takrat ko sem jaz popoldne v službi,vse ostalo je na meni.No,pa kaj naj stokam,tako sem ga navadla,sama sem si kriva.Ker nikoli ne zaropotam…..

Pa dobr, ženske, a ste normalne? Saj niste mame svojim možem, da so ti “pridni”, pa da morate “zaropotati”. Pogovorit se je treba, samo to.
In nehajte se tolažit, da je pri večini tako. Mogoče v vašem okolju. V mojem krepka večina očetov je izredno aktivnih, od plenic naprej. Tudi moj mož je tak. In moj brat in svak. Skratka, očetje, ki znajo otroka previt, skopat, mu prebirajo pravljice, kasneje brcajo žogo in vsak vikend nekam na izlet, kasneje vozikanje na tečaje in pomoč pri šoli, znajo tudi kakšno zadevo celo skuhat itn.

ne vem kje jih najdete?!?! Dajte stvari si delit, počasi, dogovorno.

bodi vesela da imaš takšnega….
tudi jaz sem ena tistih ki mi mož ne pomaga skoraj nič
Otroka čuva ker se moram jaz učit in je potem ves siten in tečen ker ga mora čuvat eno uro po službi,kot da je otrok samo moj in ga moram prosit za varstvo.
Marsikaj obžalujem in sedaj tega ne morem spremenit.

New Report

Close