Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko vas učiteljice kličejo?

Koliko vas učiteljice kličejo?

Prosim za vaše mnenje.
Šestošolec, vedenje v šoli. Npr. vrže listek v sošolca pred sabo. Sledi klic staršem. V jedilnici za foro zlije malo kisa sosedu v jed (on pa njemu mal olja), oba se režita. Sledi klic staršem. Itn itn itn.

A je to normalno…….? Nekako se mi zdi, da gre le za malenkosti, ki bi jih lahko učitelj sam uredil, včasih celo prezrl. Kaj mislite?

Najbrž ne gre samo za to.

Mene pri dveh otrocih v vseh letih šolanja (zdaj sta študenta), ni nikoli nihče klical. Dvakrat na leto sem šla na roditeljski sestanek, v gimnaziji pa 1 x letno. In to je to, kar se tiče stika z učitelji.

Mislim, da imaš nevzgojenega otroka, mene še nikoli niso klicali pa imam otroka v 9.razredu. Tudi na govorilne ure mi ni treba, ker z njim ni nikakršnih problemov:)

Pa brez zamere.

se strinjam
določene zadeve bi lahko reševali v šoli

Zlivanje tekočin v hrano ni v redu in ni malenkost. Na srečo imate učiteljico, ki je na to pozorna in odreagira, če že starši ne.

uhhh, tole me spominja na lanskoletni september, ko so me zaradi naše prvošolke klicali, ker se ni hotela sleči pred ostalimi za telovadbo, ker ni hotela igrati gnilega jajca, ker ni…ne vem kaj hotela…skratka, za t. i. brezvezne stvari. Naša deklica se je nato pošlithala, moram priznati, da po pogovoru z učiteljico na govorilnih urah so tudi malce spremenili odnos in način dela z učenci, zdaj smo b.p.

Vprašaj starše njegovih sošolcev, če kliče vse povprek ima pač učitelj tak sistem, če kliče dva tri starše so ti učenci kritični oz. delajo non stop probleme.

Zakaj si nekatere mame enostavno ne priznajo, da imajo problematične in nevzgojene mulce?

kako je bilo pa v prejšnjih letih, z drugimi učiteljicami?
Če se to dogaja le pri eni učiteljici in se je začelo šele, ko je ona njega dobila v razred, potem bi lahko bila tudi takšna učiteljica, ki si ne zna drugače pomagat….
Če pa kličejo že vsa leta, če kličejo različni učitelji, se pa res zamislite nad svojim otrokom, kajti mogoče mu pa starši prevečkrat “spregledate” in pričakujete tudi od učiteljev enako. S klici domov navadno nočejo tožariti otroka, kaj da je naredil – ampak želijo zdramiti starše, naj se z otrokom o njegovem vedenju pogovorijo.
Tudi če gre za “muho” učiteljice, se otrok lahko izogne klicem domov, če se začne malo kontrolirati in se obnašati tako, kot od njega pričakujejo v šoli. Ni pa nobenega problema, če doma meče papirčke in zliva kis v jedi, ter se zdraven reži….če to nikogar ne moti, naj to počne pač doma.

Mene tudi pri 2 otrocih v OŠ, še niso klicali.

Kako morete bit ene tako zahojene?

Ženska vpraša za nasvet, sigutno ne zato, ker se ji ne da vzgajat, ampka zato, ker se briga za otroke, menda. Verjamem, da take tudi ZNAJO in ŽELIJO vzgajat in tudi delajo na tem!

Kako ne morete ene razumeti, da otroci niso roboti in imajo svojo voljo, kar je tudi prav, ne pa da mu jo zatreš že v kali!

Avtorica – jaz bi zaropotala v šoli. Take stvari mora rešit učitelj, če si ne zna zagotoviti avtoritete, naj ga zamenjajo! Da se 11 letnik ne bo malo poheca, ma boh pomagaj, kam smo prišli no. Pol pa ni čudno, da so fantje vse bolj podobni puncam in preživjo več časa v kopalnici, namesto, da bi se podili zunaj!

Pa kaj misliš, da imajo učiteljice preveč časa, da kar za brez veze kličejo starše?

Kličejo samo problematične. Če vprašaš druge mame iz vašega razreda, bodo gotovo rekle, da jih še niso nikoli poklicali.

Otrok je problematičen, če vrže papirček sošolcu???? ali mu da malo kisa na SOLATO????

Pismo, ste vse ve hodile na katoliške šole?

Aleluja, pa kaj delate z otroci?

Nebi rekla. Kličejo samo učitelji, ki si ne znajo zagotoviti avtoritete.

Do zdaj me niso klicali še nikoli in upam, da ne bodo.

Možnosti sta samo dve:

-Ali gre za izredno pedantno učiteljico, ki hoče vsako stvar razrešiti do konca.

-Ali pa so te ‘malenkosti’ samo vrh ledene gore in je v resnici problem veliko globlji, učiteljica pa vsa hoče samo opozoriti nanj. Vi niste v šoli, učiteljica je in mislim, da bi se marsikateri starš zgrozil, kako se njegov otrok obnaša, ko staršev ni zraven.
Če ste torej starši, ki dobivate te klice, v manjšini, se je za zamislit in tudi odreagirat. Ampak ne z napadom na učiteljico, temveč s čiščenjem pred lastnim pragom.

Otrok je problematičen, če vrže papirček sošolcu???? ali mu da malo kisa na SOLATO????

Pismo, ste vse ve hodile na katoliške šole?

Aleluja, pa kaj delate z otroci?[/quote]

Draga Aleluja ! A ti res verjameš , da je samo to >? Ne podcenjuj učiteljic in ne verjemi vse materam !

Prepričana sem, da gre za veliko več, kot zgolj za metanje papirčkov.
Imam sinove in vem, da so bolj živahni in včasih bolj nagajivi kot dekleta. Zdaj je samo še najmljaši v OŠ in nikoli me niso klicali v šolo, ali pa po telefonu. Pa je imel vsak drugo razredničarko, pa eden je bil še posebno nabrit.

No, mene so klicali v službo, češ, da otrok noče delait naloge v PB. Me je skoraj kap, jaz pa sredi sestanka, oglasila sem se na gsm, samo ker sem se ustašila, da se je otrok poškodoval ker sem videla, da kliče šola.

Sin je bil v 1. razredu (tako, da nebi mislil, da gre za kakšnega huligana). Sem šla v šolo in povedla pomočnici PB, čemu je namenjen moj gsm – v slučaju, če se komu kaj zgodi ali če otrok zboli, da si bo pa morala disciplino v razredu zagotoviti sama, tako kot si jo jaz doma.

No, ker nisem bila edina, smo se staši pritožili ravnateljici, ki jo je hitro ohladila, od takrat dalje ni več klicala staršev.

Problem je samo v učitelju, ki je nesposoben avtoritete!

Pa ločiš ti med šestletnikom in dvanajstletnikom?

Otrok je problematičen, če vrže papirček sošolcu???? ali mu da malo kisa na SOLATO????

Pismo, ste vse ve hodile na katoliške šole?

Aleluja, pa kaj delate z otroci?[/quote]

Nisem hodila v katolisko solo.

Metanje papircka v sosolca pomeni nespostovanje ucitelja, nesledenje pouku in lahko norcevanje (morda celo maltretiranje) iz sosolca.

Nalivanje kisa in olja v jed je norcevanje iz hrane.

Otroci so neuki in jim svasta pade na pamet, starsi smo pa tu, da jih naucimo, kaj je prav in kaj narobe in zgoraj omenjeno se meni ne zdi prav.

Drugace pa, da odgovorim na osnovno vprasanje, so moji na koncu OS in me niti enkrat niso klicali v solo. Pozanimaj se pri drugih starsih, kako je z njimi in potem oceni situacijo.

Kaj si pa sinu rekla, ko si prisla iz sole?

Nebi rekla. Kličejo samo učitelji, ki si ne znajo zagotoviti avtoritete.[/quote]

Se kar strinjam. Naša je v 7. razredu in je med boljšimi učenkami, tudi z vedenjem ni problemov. Pa me je klicala razredničarka zato, da mi je povedala, da je med uro angleščine delala mat. nalogo. Je pa tudi poudarila, da kliče zato, ker je to zahteval prof. angleščine. In ta je res mal čuden.

Sicer pa poznam primer, ko so mamo klicali, ker je 9. letnica v šoli zavijala z očmi…

Otrok je problematičen, če vrže papirček sošolcu???? ali mu da malo kisa na SOLATO????

Pismo, ste vse ve hodile na katoliške šole?

Aleluja, pa kaj delate z otroci?[/quote]

Nisem hodila v katolisko solo.

Metanje papircka v sosolca pomeni nespostovanje ucitelja, nesledenje pouku in lahko norcevanje (morda celo maltretiranje) iz sosolca.

Nalivanje kisa in olja v jed je norcevanje iz hrane.

Otroci so neuki in jim svasta pade na pamet, starsi smo pa tu, da jih naucimo, kaj je prav in kaj narobe in zgoraj omenjeno se meni ne zdi prav.

Drugace pa, da odgovorim na osnovno vprasanje, so moji na koncu OS in me niti enkrat niso klicali v solo. Pozanimaj se pri drugih starsih, kako je z njimi in potem oceni situacijo.

Kaj si pa sinu rekla, ko si prisla iz sole?[/quote]

Seveda ni prav, ni pa zato problematičen otrok, no. Se ga opozori in čau, zato so tam učitelji, da ga opozorijo, ne pa da za take stvari kličejo starše. Če bi bil učitelj avtoritativen in učenec nebi spoštoal opozorila, bi ga lahko poslal iz razreda ali iz jedilnice, npr.

Nisem hodila v katolisko solo.

Metanje papircka v sosolca pomeni nespostovanje ucitelja, nesledenje pouku in lahko norcevanje (morda celo maltretiranje) iz sosolca.

Nalivanje kisa in olja v jed je norcevanje iz hrane.

Otroci so neuki in jim svasta pade na pamet, starsi smo pa tu, da jih naucimo, kaj je prav in kaj narobe in zgoraj omenjeno se meni ne zdi prav.

Drugace pa, da odgovorim na osnovno vprasanje, so moji na koncu OS in me niti enkrat niso klicali v solo. Pozanimaj se pri drugih starsih, kako je z njimi in potem oceni situacijo.

Kaj si pa sinu rekla, ko si prisla iz sole?[/quote]

Seveda ni prav, ni pa zato problematičen otrok, no. Se ga opozori in čau, zato so tam učitelji, da ga opozorijo, ne pa da za take stvari kličejo starše. Če bi bil učitelj avtoritativen in učenec nebi spoštoal opozorila, bi ga lahko poslal iz razreda ali iz jedilnice, npr.[/quote]

Ti pa ne poznaš današnje šole, ne?
Oboje je kot vzgojni ukrep nedovoljeno.

prvo se vprašaj od kod tebi informacije zaradi česar je učiteljica poklicala. Če ti je v detajle razlagal tvoj ‘sonček’ pol je zelo mogoče, da je stvari malce olepšal. učitelji ponavadi ne klicarijo za vsak prazen nič. morda je učiteljici jasno, da ti nočeš slišati ničesar čez tvojega srčka in ti na ta način poskuša mal odpreti oči.
Za vse tiste pa, ki to pripisujete eni otroški navihanosti. Današnjim sončekom popustiš za milimeter pa te nesejo za cel km. Pomislite – učiteljica ima 15+ otrok v jedilnici in ne le vašega, če takele lumparije padejo na plodna tla imaš lahko v roku parih minut vsesplošen ‘food fight’ in popoln kaos. Pa ne oglašajte se mi spet s tisto lajno ‘učitelj nima avtoritete’ od kje naj jo ima eni svojih otrok še sami ne obvladate, za vsako figo se greste fajtat v šolo, grozite s tožbami in zaničujete delo učiteljev, ki so kao lenuhi in nič ne delajo. To se vleče od vrtca naprej pol pa mate. Vašega sončka se še pogledat ne sme grdo, kaj šele, da bi se ga kaj pograjalo.
avtorica bi morala biti srečna, da ima sin učiteljico, ki se ji še da ukvarjat s temi problemčki. Veliko učiteljev zaradi ljubega miru in zateženih staršev spregleda takele ‘lumparije’ v šestem pol se pa starši v devetem s policijo menijo, ki pa ima za take ‘srčkane otroške lumparije’ dosti manj razumevanja.

Nisem hodila v katolisko solo.

Metanje papircka v sosolca pomeni nespostovanje ucitelja, nesledenje pouku in lahko norcevanje (morda celo maltretiranje) iz sosolca.

Nalivanje kisa in olja v jed je norcevanje iz hrane.

Otroci so neuki in jim svasta pade na pamet, starsi smo pa tu, da jih naucimo, kaj je prav in kaj narobe in zgoraj omenjeno se meni ne zdi prav.

Drugace pa, da odgovorim na osnovno vprasanje, so moji na koncu OS in me niti enkrat niso klicali v solo. Pozanimaj se pri drugih starsih, kako je z njimi in potem oceni situacijo.

Kaj si pa sinu rekla, ko si prisla iz sole?[/quote]

Seveda ni prav, ni pa zato problematičen otrok, no. Se ga opozori in čau, zato so tam učitelji, da ga opozorijo, ne pa da za take stvari kličejo starše. Če bi bil učitelj avtoritativen in učenec nebi spoštoal opozorila, bi ga lahko poslal iz razreda ali iz jedilnice, npr.[/quote]

Kaj je zdaj sola, izobrazevalna ali vzgojno izobrazevalna ustanova?
Ker ce je samo izobrazevalna, potem tak ucenec nima kaj iskati v soli in z uciteljem in je naloga starsev, da ga spravi v nemotece stanje, da lahko normalno obiskuje solo.
Ker ne glede na sposobnost ucitelja, da vzpostavi red v razredu, taki otroci ne motijo samo ucitelja in njegove zivce, ampak so moteci tudi za drugo polovico razreda, ki nima tezav s sledenjem pouku.

Mislim, da nam je vsem normalno, da ne meces papirckov po pisarni v sodelavce in da jim pri malici ne nalivas kis in olje v hrano. Torej nauci tudi svojega otroka, da je to obnasanje neprimerno in nespostljivo, sploh pa nevredno neke zrele osebe.
Jim doma tudi dovolis, da ti vlivajo kis v pire krompir v tvojem krozniku? ALi ti mecejo papircke po dnevni med gledanjem druzinskega filma?
Pa vcasih ste mame veliko vecji otroci od svojih sonckov!

[/quote]

Ti pa ne poznaš današnje šole, ne?
Oboje je kot vzgojni ukrep nedovoljeno.[/quote]

Kaj je nedovoljeno, ga poslati iz razreda? Ga opozoriti?

New Report

Close