Najdi forum

Višja plača…

Že nekaj časa delam kot pomoč v računovodstvu, po 4-5 ur na dan…tko preko ŠS…Delo mi je ok, rada postorim to in ono…nikoli se ne pritožujem, dostikrat rudi potegnem če je še kaj dela…u bistvu sem tam nekakšna “deklica za vse”…Do tu vse lepo in prav…vendar pa mislim da si glede na količino dela v primerjavi z nekaterimi ostalimi študenti zaslužim vsaj kake 50 sit na uro več…In zdej se odločam ali naj to povem šefici…predvsem pa na kakšen način???? Kako? Imate vi s tem kakšne izkušnje?
Lp,
blondy

Vsekakor – zahtevaj svoje! Danes je ravno bila tista oddaja Jasno in glasno ali kaj je že (ko vodita Nejc in še ena) o Karieri – in so ravno o tem tudi govorili, bili sta dve gostji, svetovalki, in so rekli, da če menimo, da si res zaslužimo več, da gremo k delodajalcu in mu to preprosto povemo, saj nihče ne bo namesto nas poskrbel za nas, temveč moramo to storiti sami! (nihče te ne bo prosil, a bi imela višjo plačo? :-)). In če so tam zadovoljni z nami in našim delom, je precej verjetno, da plačo nekoliko povišajo, še toliko bolj, če si, kot praviš, njihova deklica za vse in bi te torej težko pogrešali, če bi šla drugam, saj se zavedajo, koga morajo cenit in čuvat bolj, koga manj. (npr. neki lenobi, ki zamuja, gotovo ne bodo povišali!). Če pa ne bodo za to, pa pač v najslabšem primeru obdržiš enako plačo, a menim, da nimaš kaj izgubiti. Sama sicer še nimam neposrednih izkušenj, a sem ti odgovorila, ker je ravno bila o tem oddaja, mogoče si jo tudi gledala.
Veliko sreče!

Najbolje, da sama presodiš kakšna bo reakcija šefice.
Je pa tako če potegneš tudi dobiš plačano saj delaš načeloma 4-5 ur.
Vprašanje je če je sloh mogoče da ti dvigne za 50 sit.
Jaz osebno nikol nebi rekel, pač bi počakal da se sppomni sama… Tudi ko boš v službi ne boš mogla glih sama določat kdaj je primerno da ti zvišajo plačo…
Npr. vas bo par sodelavk ene boste delale kot nore ostale bodo lenarile-plačo pa boste imele isto….

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Hja tole je pa težko vprašanje.

Če gre samo za 50 tolarjev, potem klinc gleda in bodi raje tiho. Mogoče se bo sama spomnila in ti dala 200 tolarjev več. Konec koncev delaš honorarno kot študentka tako da … no presodi sama, samo mislim da boš več zgubila kot dobila.

Če bi bila ti tam redno zaposlena in imela velik vpliv in moč, potem pa se to lepo uredi. Jaz sem recimo jasno povedal, da če ne bo tega, tega, pa tega, da odhajam od firme stran. Začelo se je nekaj govorit o mojem odhodu, pogoje sem še malo zaostril in po 5 letih bo to prvo izredno napredovanje. Če veš, da si v položaju, ko delaš z firmo nekaj, kar noben ne dela oziroma poznaš stvari, ki jih drugi ne pozna, potem se lahko “igraš”. To ni bilo mišljeno kot samohvala mene, ampak včasih je treba biti tiho in malo počakat, da se stvari uredijo same.

Res mislim, da še malo potrpi in bo stvar rešena

Blondy ali lahko napišeš koliko to znese na mesec oziroma koliko na uro dobiš.

Npr. vas bo par sodelavk ene boste delale kot nore ostale bodo lenarile-plačo pa boste imele isto….
To se bo spremenilo in to kmalu. Plačani bomo glede na opravljeno delo in bo lahko plača med delavci varirala tudi do 50 ali več procentov. Na enakem delovnem mestu seveda.
LP

Sam sem imel tak primer pri prvi zaposlitvi. Delovno mesto je bilo primerno zahtevnosti VI. izobrazbene stopnje (se pravi končana višja strokovna šola), kasneje se je izkazalo, da je delovno mesto v bistvu zahtevnost stopnja VII. To sem se tudi pogovoril z delodajalcem in se dogovoril o dodatku pri OD-ju (razlika med stopnjami in še eno dodatno stimulacijo). No in čez en mesec sem dobival še vedno enak znesek kot za VI. stopnjo. Sem takoj urgiral – na srečo se je uredilo, vendar komaj po 2 mesecih. Seveda sem zahteval še tisto razliko za 2 meseca, vendar tistega nisem dobil.

Blondyka, če se ti zdi ful utemeljeno in smatraš, da si res premalo plačana – le stopi do šefice in se pogovori z njo, saj ne grize!! (poleg tega je še ženska 🙂 Noben drug tega ne bo naredil namesto tebe!!!

…deklica za vse…

Hm, a dobesedno???:-)))

Tako bi rekla…. Meni osebno bi se zdelo logicno, da bi sefi sami videli, kdo dobro dela in se trudi, ter temu primerno delavce tudi nagradili z visjo placo. To bi bilo naceloma zelo logicno… Kolikor sem pa letos cez poletje pri svoji “sefici” slisala, je pa njej cisto logicno, da se delavci, ce niso zadovoljni s placo, sami oglasijo pri njej in povejo svoje mnenje (zal sem to slisala prepozno, ker bi sicer tudi jaz sama do nje stopila in povedala, da mi moja “placa” ni vsec – vsaj delu primerna ni bila).
Torej: kot kaze je v tem nasem svetu tako: bolj si nadelezen in bolj jamras, lepso placo imas. Bolj si priden, bolj delas, manj govoris, manj te opazijo in temu primerno tudi placa ostaja na status quo.
Pa veselo jamranje in moledovanje za lepse place 🙂

Ja, šefi že vidijo, kdo dela več in gara kot živina namesto drugih, a so lepo vljudno tiho, dokler človek sam ne zahteva svojega – vsaj v večini primerov (tudi ljudje, ki se s tem poklicno ukvarjajo, so opozorili na to!), tako da, če menimo, da delamo več in si zaslužimo več, bi na to morali opozoriti, sicer ne bo nič!

Blondy je pisal/pisala:
>
>…… dostikrat rudi potegnem
>

Jao Blondy, kok sm se zdej nasmejal.
Hvala :))))))))))))).

strinjam se s Sharkom , naj šefica sama presodi, ali si upravičenja do povišanja plače. Tudi, ko boš 1x redno zaposlena, ne boš mogla sama odločati o višini.
Naj ti povem, da pri nas študentje za lažja rač. dela dobijo 750-800 sit na uro. Bolj zahtevna in odgovorna dela vrednostimo do 1000 sit/h

aline: Kje pa ti delas?
Grem lahko jst k vam delat? 🙂

dobrota je sirota…
dobro se samo hvali, a ne dobesedno

Zdravo Blondy,

Jaz tudi delam preko studentskega servisa in moje izkusnje bi lahko strnil v sledeci nasvet: Ce mislis, da si res zasluzis visjo placo to tudi povej. Denarja nihce ne ponuja, moras si ga zasluziti sama. Velikokrat se zgodi, da se ljudje podcenjujemo in se sele cez cas tega zavemo, ko od sodelovcev, ki so manj produktivni slisimo, da imajo enako ali celo boljso placo. Vso pravico imas, da sefici pojasnis zakaj si vec zasluzis. Ce dvomis o tem kaj si o tebi, tvojem delu in tvojih sposobnostih misli sefica, je najbolje da svojo ceno preveris s kaksno belo lazjo. Poves ji, da se ti ponuja prilika pri nekem drugem podjetju ter da bos primorana o tej priliki razmisliti, v kolikor se ti placa ne povisa, saj se ti za taksno placo pac ne splaca vec delati.

konec koncev delamo vsi za denar…samo tisti, ki so obupali in ki ga nimajo se tolazijo z drugacnimi resnicami. Verjamem, da bi se 95% ljudi z lahkoto odreklo sluzbi, ce bi bili financno preskrbljeni.

lep pozdrav

Darko in Spider vama grejo pa tut same packarije po glavi =)

Hvala za nasvete…drugače pa na uro dobim 600 sit…sej sama številka me tolk ne moti, samo glede na to da grem na dan usaj 10X iz 1. v 5. štuk in obratno, pa do salona…pa da vsaki naredim uslugo – tudi tisti del ki ni nujno da ga jst opravim + svoje ( delo na kompu) , pa glede na ostale študente ki cel dan samo sedijo za računalnikom, klepetajo, si vzamejo u izi…mislim da si zaslužim več!

Jst tut pravim da si zasluzis vec!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close