Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek izkoriščanje države, saj ni čudno kam gremo

izkoriščanje države, saj ni čudno kam gremo

spet se nam je povišala položnica za en razred, mi gre pa strahovito na živce kako samostojni podjetniki izkoriščate svoje položaje, ne plačujete davkov, ne dajete realnih računov, prijavljate minimalce, se vozite po otroke v audijih, terencih in plačujete občini 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene programa! si zidate bajturine 2×250 kvadratov in še tarnate, da zakaj vam ne upoštevajo kredita! treba vas je prijavit! poslat inšpektorje nad vas!
ni treba jokat kako je vam težko in kako je težko biti s.p. Očitno se vam izplača, ne vem kaj bi še radi. Res, kaj bi še radi?
Mi obični radniki, ki nam gledajo vsako vejico z našega računa, pa lepo plačujemo še za vaše otroke. Kaj je to normalno? Pa kaj država z vsem državnim aparatom tega ne zna uredit?

Kaj jokaš in tarnaš butelj ali butara, odpri SP pa se boš vozil v poršeju, zgradil bajto v enem mesecu, pa še vse bo zastonj. Kje le delaš, v kakšni JU se po pić.i čohaš, pa po netu srfaš.

ti misliš da samo v JU prijavljajo plače, take kot so?

nova
Uredništvo priporoča

Ko je pa Zver sprejel, da se espejevcem za izračun vrtca gladko prišteje še pokojninska osnova (kot bi se vam še enkrat štela neto plača), ste bili pa vsi tiho kot riti. Zakaj se niste takrat pobunili? A se vam zaposlenim mogoče upošteva povračilo za prevoz in malica pa prispevki delodajalca? Ne? Torej.

Če za koga veš, da goljufa državo, ga prijavi. Veseli te bodo, verjemi, durs ukrepa takoj!

hahahaha, jaka osnova! še vedno so bogatuni, ki plačujejo 30 eur za 3 otroke, ki si jih v svojih 500 kvadratih lahko privoščijo, mi ostali pa težko obujemo in oblečemo enega samega, dva nas že pahneta na rob preživetja, tretjega si lahko samo predstavljamo kakšen lepotec bi lahko bil, ga nimamo ne kam dat spat, nimamo niti s čim ga hranit, tako da ne govori budalaštin.

hahahaha, jaka osnova! še vedno so bogatuni, ki plačujejo 30 eur za 3 otroke, ki si jih v svojih 500 kvadratih lahko privoščijo, mi ostali pa težko obujemo in oblečemo enega samega, dva nas že pahneta na rob preživetja, tretjega si lahko samo predstavljamo kakšen lepotec bi lahko bil, ga nimamo ne kam dat spat, nimamo niti s čim ga hranit, tako da ne govori budalaštin.[/quote]

Tri besede: prijavljaj, prijavljaj, prijavljaj.

hahahaha, jaka osnova! še vedno so bogatuni, ki plačujejo 30 eur za 3 otroke, ki si jih v svojih 500 kvadratih lahko privoščijo, mi ostali pa težko obujemo in oblečemo enega samega, dva nas že pahneta na rob preživetja, tretjega si lahko samo predstavljamo kakšen lepotec bi lahko bil, ga nimamo ne kam dat spat, nimamo niti s čim ga hranit, tako da ne govori budalaštin.[/quote]

Ampak zakaj pa ne odpres s.p.? Ce je vsem espejovcem tako z rozicami postlano, bi jaz na tvojem mestu zelela enako za sebe in si odprla s.p., saj v sluzbi se lahko zmenis, da ti nakazejo bruto placo na s.p. racun…

tipično slovenceljsko.če meni crkne krava, naj sosedu crknejo tri.

rešitev je preprosta.

pa odpri s.p. itak se espejevcem cedita samo med in mleko. glej, to bo konec vseeeeeeeeeeeeeeeeeh tvojih težav.potem boš pa videla kak med in mleko se cedita. ne boš več imela časa med delovnim časom po monu surftat kot to lahko počneš zdaj.

No, lepo prosim, če si s.p. in če ne kradeš si pa ja neumen, glede na to, da je to najbolj legalna oblika kraje.

Ne vsi ki smo delavci, prejemamo take plače kot so na plačilni listi in obdavčljive v celoti. Kradajo lastniki podjetij, mali in veliki. Včaih se kateremu delavcu kaj posreči izmakniti, a takrat espejevečc joka kot dež.

Durs in inšpekcija pa ne naredijo nič, prijavljanje je brezpredmetno. Potrebna je sprememba zakonov, da ne bi mogli krasti, ne pa da se išče kdo krade.

Vlada jim pač dopušča, ker bi sicer imeli pač veliko večjo brezposelnost, ker za tak drobiž ne bi delali. A naj kradejo v svoji marži. V vrtcu in drugje pa naj se malo zadžijo, za voljo vseh ostalih. Višek pa je, da žena prejema socialno pomoč.

Pa še pripomba na to, da naj pač opremo še mi sp, če bi ga…vi ne bi imeli komu jemati. Zato nam reči 100x hvala, da nas lahko kradeš in ti še vrtec in vse plačujemo.

hahahaha, a ko pa vi prijavljate minimalce in se izogibate plačevanju davkov, pa ni crkovanje krave kajne?
zakaj bi jaz morala odpirat sp, če sem jaz tista, ki sem poštena?

Nisem s.p. ampak…..
kako država pomaga privatnikom, ko gre na svoje? Ali jim kupijo stroje, plačajo najemnino ali naredijo kaj drugega za njih. (Te privatniki, ki so začeli pred 10 letih in so sedaj uspešni niso nikoli dobili kakšnih subencij za samozaposlitev).
Ne vidijo kako nekateri delajo petek in svetek, po 12 ur ali več, res garajo in potem naj bi težko pridelan denar dali državi. Pa saj niso bedasti.

Moje sosedi so s.p., sama vidim koliko dela, truda in živcev vložijo v svojo delo. Potem pa obstaja veliko ljudi, ki pravijo “oni lahko, oni imajo, oni si lahko privoščijo”. Tega koliko pa delajo, tega pa ne vidi nihče. Vsak samo vidi tisti denar, ki naj bi ga imel, ko pa sam ustvarjaš pa kupiš kombi, da lahko voziš izdelke, pa narediš prodajalno ali halo, da imaš kje delat, pa naročiš cisterno nafte….tega pa nihče ne vidi.

Naj vsak pred svojim pragom pomete.

Ja zato da boš lepše živela, lejo.

Na dursu sem se že parkrat morala zglasit zaradi prijave dobrohotnih ljudi, ki so menili, da delam na črno. Tudi inšpekcijo sem že doživela. Tako da ne govorit, da se nič ne naredi, samo prijavljat je treba. Sprejemajo tudi anonimne prijave, ne povedo seveda, kdo je prijavil. Pokličejo in greš na zagovor.
Tako da, espe, če sumiš, da nek s.p. goljufa, ga gladko prijavi.

boš imela najmanj 300 kvadratov bajto, audija, polne štumfe evrov, pa minimalni vrtec,itd.

eden od družinskih članov mojih ima s.p. včasih ne gre po 3 dni spat in je na kavi/red bullu/guarani, da to sploh zdrži. ima denarja dost, ampak delavnik je pa minimalno 12ur/dan. delo cele noči ni čisto nič neobičajnega. na srečo živijo še drugi v gospodinstvu, da se kaj skuha, pospravi, opere.. itak ve, kure v ju nimate pojma kaj vse se sploh plačuje, ko si enkrat s.p.

tako da, lepo prosim, itak se poštenost kar cedi od vas vseh, izvolite in odprite s.p. potem pa boste videle. garantiram vam, da boste vse uspešne, če boste kot svojo dejavnost pri s.p.ju registrirale kot prvo glavno dejavnost “prodajanje neumnosti”, kot drugo glavno dejavnost pa “vlačenje po zobeh”.

tako da uspeh vam je zagotovljen. zdaj pa na delo pri zbiranju dokumentacijein izdelovanju poslovnega načrta za vaše s.p.je…

Poslušaj, deklica, jaz imam pred svojim pragom čisto. Predvsem pa pošteno, kot delam, tako plačujem in ja, gre mi v nos, da iz mojega poštenega dela in pošteno plačanih prispevkov nekateri izkoriščajo, da imajo lahko po več otrok, da jih vozijo v avtih najvišjega cenovnega ranga, da so otroci v njih varni, jaz pa si lahko privoščim kripco in molim boga, da se nam nikoli nič ne zgodi na cesti. Da jih gledam skoz okno kako nalagajo novo smučarsko opremo za vso familijo in pičijio na švicarska smučišča v hotele za dva tedna skupaj, medtem ko jaz nimam za snežke, da bi jih peljala na sosednji hrib.

Ne me fopat z neumnostmi. Kaj je država meni pomagala najti službo? Mi je dala kar koli zato, da si lahko ustvarim življenje? Mar misliš, da jaz ne izgubljam živcev v službi? da nisem odgovorna za svoje delo, odškodninsko in kazensko? Mar misliš, da v svoje delo ne vlagam kolikor vlagajo s.p.?
tudi jaz imam prijatelje, ki so s.p., pa se mi ne zdi, da so bolj ali manj obremenjeni od mene in mojega moža, samo več imajo pod palcem, med drugim tudi zaradi neplačevanja davkov, zaradi utaj in posledično višjih socialnih transferjev, ki jim omogočajo ugodnosti in možnosti, ki jih mi nimamo.

boš imela najmanj 300 kvadratov bajto, audija, polne štumfe evrov, pa minimalni vrtec,itd.[/quote]

ham, ja, ja, v 1/3 nakradeno bajto, v 1/2 nakradenega audija, v enem od dveh štumfov je nakraden denar. hvala lepa, nisem lopov.

Moj je s.p.-jevec, če ima delo, ga ima večinoma toliko, da si pokrije položnice (prispevki, obrtna zbornica, računovodkinja, leasing in zavarovanje za službeni avto), dela fizično. Tu pa tam zasluži kaj več, da lahko gremo v trgovino po nakup itd. Pride mesec, ko sploh nima dela, računi ostajajo enaki, plačati jih je ravno tako potrebno. Jaz sem študentka, delam kje le lahko, da preživimo skozi mesec, vozim 13 let star avto, zase in otroka kupujem rabljena oblačila, ker si novega ne moremo privoščiti, lani smo morje lahko samo sanjali (tudi 5 dni hrvaške obale si nismo mogli privoščiti), letos, če bomo res feejst pridni in delovni, si bomo lahko privoščili nekaj dni. 🙂
Po izračunu občine spadamo v 1.plačilni razred kar se vrtca tiče – po tvoje bi morali potem najmanj v 4. ali 5., samo zato, ker ima moj s.p. in lahko po svoje prikazuje prihodke? Včasih me ima, da bi ljudi s tako stupidioznim razmišljanjem enkrat pošteno na g… Pa potem preštejem do 10, globoko vdihnem in si rečem: Saj smo še mladi, ambiciozni, zdravi, imamo ideje, imamo voljo, delo nam ne smrdi, enkrat si bomo res lahko privoščili avto, vrednejši od 500€ in še marsikaj drugega, zaenkrat pa guramo skozi vsak mesec posebej in stiskamo zobe, ampak nam je jasno, da se nam bo to enkrat obrestovalo. Bolje tako, kot pa čepet na borzi in stagnirat. Zdaj se pa zaleti nekam 😉

Za “espeji in vrtec in kediti…”
Mož ima s.p , jaz sem zaposlena v gospodarstvu in ne zamenjam z njim. Moja plača je kolikortoliko sigurna, njegova pač ne. Jaz sem popoldne prosta, lahko odmislim svojo službo, on ne. Jaz lahko ogrem na bolniško, on sicer tudi, vendar na lastne stroške. Še cel kup razlogov je, zakaj ne bi menjala.
Aja, naša hiša oz. stanovanjski del ima 150 m2. Hišo smo naredili s pomočjo kreditov, avto imamo na kredit, za 10 dnevni poletni dopust šparamo celo leto in to je naš edini dopust. Imamo dva šolarja in enega vrtičkarja in smo v 5. plačilnem razredu. Še kaj?
Ne gre nam slabo, oz. gre nam bolje kot veliko drugim, smo pa daleč od tega, da bi imeli kakšne ogromne nadpovprečne dohodke.

In res je, da lahko vsak odpre s.p., še posebej v teh časih, ko država samozaposlovanje vzpodbuja, in se ima posledično super fino fajn. 😛

opa, malo sem se v niku zatipkala.

hotela sem pa še reči – da ta oseba, ki ima s.p. se vozi naokoli v avtu višjega cenovnega razreda – opel corsa in živi v graščini s kvadridaturo 120m2. pa dvoje frocovje ima.

nekaj je pa razvidno iz vaših postov.

DA VAS JE TAKA FOUŠIJA da glava peče. in NE RAZUMEM ZAKAJ ste tako fauš, ko pa v spet drugih temah klanfate, kok ste ve bogate KER STE TAKO DOBRE PO DUŠI, ker imate tako perfektne SONČKE in ker ste tako srečne V SVOJI SKROMNOSTI ki vas bogati bolj kot tiste, ki imaajo več pod palcem…

ejejejejej monovke, v tej temi ste pa pokazale svoj pravi obraz. ene zagrenjene foušljive oberljive babe. pa tako zvesto ste zatrjevale, da denar ni vse

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
looooooool

Ti si pa tist bistrc, ki je ugotovil, da barvno usklajeno perilo pomeni, da človek ne skrbi za primerno higieno. In zdaj spet ena blesteča ugotovitev iz tvoje tipkovnice. Bravo.

Ti to resno? Tudi, če bi prikazali prihodke kot najnižje možne bi dobili otroških dodatkov za kakih 200€ na mesec, kar je verjetno res celo premoženje, da si lahko s tem privoščijo ne vem kak standard, ne? lol 😀

boš imela najmanj 300 kvadratov bajto, audija, polne štumfe evrov, pa minimalni vrtec,itd.[/quote]

ham, ja, ja, v 1/3 nakradeno bajto, v 1/2 nakradenega audija, v enem od dveh štumfov je nakraden denar. hvala lepa, nisem lopov.[/quote]

Lej, vse, kar lahko rečem, je: kradejo ti, torej jih PRIJAVI!!!

To ti pa ne diši, a ne. Raje zlivaš strup tukaj gor. Zaradi takih, kot si ti, ki ne prijavljajo kaznivih dejanj, gre država v rit, ne zaradi goljufov. Ti jim namreč vrečo držiš. Jaz ne poznam nikogar, ki bi delal mimo zakonov in zato tudi ne morem nikogar prijavit (pa čisto odkrito tudi nikoli nisem vedela, koliko vrtca plačujejo tisti, ki svoje otroke tja pripeljejo v najnovejših cestnih ladjah). Če imaš torej tako dober vpogled v njihove bilance in dejansko stanje, prijavi! Sveto bo le tako počasi lepši.

Joj, joj, pa vi tudi brat ne znate?

Jaz lahko razumem, da obstajajo tudi s.p. ki ne zaslužijo nič, razumem, da nekdo odpre s.p. iz filozofiranja in tak ne bo zaslužil nič. Bog mu pomagaj, lahko gre delat v proizvodnjo in bo pač gnal minimalca, ampak vsaj kradel ne bo. Zakaj bi ga jaz morala podpirat pri filozofiranju?

Moj gnev gre s.p.jevcem, ki odkrito kradejo. Kjer se ne da zanikat, da je pri hiši denar, ki jim ga privoščim, vendar ne na moj račun!!!!! Fovšija? A je fovšija, če ne dovolim, da se krade MOJ denar, ki ga pošteno plačam državi? Je fovšija to, da iz MOJEGA denarja plačujem za VAŠE OTROKE??? bog pomagaj, res vam nekaj manjka v glavi, predvsem pa niste realni in ne razumem zakaj bi morali biti MI to VAM dolžni zato, ker delate kao neobičajne urnike in delate cel dan? Tudi moj mož dela cel dan, ker če ne, ga čaka knjižnica. Pa od tega plačuje pošteno davke in ne krade nikomur.

Ta gnev uporabi produktivno in jih začni prijavljat.

Kolk se mi zdi zanimivo, da vztrajno ignoriraš moje odgovore 🙂

Lahko s tujim organom po koprivah…
Sploh, ko nastopi bolezen bi lahko delali primerjave. Res. Pa psihično je tudi isto (ko hodiš s telefonom spat, praznikov in nedelj se ne pozna ipd. )
Vi, ki ste pametni in glasni – kar na VEM točko, pa začnite. Pa da vas vidimo..

In avto si lahko vsak kupi na leasing.

New Report

Close