Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek spoznala fejst moškega, pa pravi, da ne

spoznala fejst moškega, pa pravi, da ne

pije, in da ga to ful moti pri ženskah, meni se zdi, da sva pa tako za skupaj, samo jaz se ga pa rada vsake toliko nacurim s kolegicami – zaštekam pozno v noč (npr. enkrat na dva, tri mesece), pa kakšno pivo si odprem npr. ko jem pico, pa ravno zdaj uživam ob Jegru, pa kdaj kakšno medico, pa v hribih šnopček … hmmmm … Tega mu nisem še rekla, ampak …. bi najraje prikrila resnico, ker mi je všeč … jaz pa ne vem, če bi bila čisto brez alkohola …Kaj naj naredim? Naj neham piti (ma se grozno slilši kot da sem alkoholik) … A sem? Po Ruglovih merilih že … spijem pa kakšnega jegra na leto (1 liter), pa še kakšno medico (1 liter), pa kakšno pivo vsak teden, pa kakšen liter vina vsak mesec, pa kakšna žurka, ko imamo pa alkoholne orgije … samba, rumba, ča ča ča pa vodka, tekila … vse kar gre… drugače pa umirjena, ampak rada se zabavam …veseljačim, … pa ne bi tako zategnjeni, da se da brez alkohola tako dobr žurat, ker to zame ne drži …Komu pa škodim s tem pitjem?? Joj, joj, joj, mela bi ga, pa ne vem če bo to resnico prenesel ..

V bistvu ti kar precej alkohola spiješ.

Jaz tudi ne bi mogla biti z moškim, ki bi alkohol kategorično zavrača. Čeprav nisem alkoholik, si ne pustim vzeti pravice, da spijem deci vina pozimi ali flašo piva poleti. Tako da bi bila nekompatibilna.

ne pije? ti pa tu in tam? glej, v vsaki familiji mora bit en uničevalec alkohola! kar korajžno skup. pustiš še ga vedno lahko 😉

ja, saj to me skrbi, ker se mi zdi da bi to začela delat na skrivaj … npr. brez pive poleti si poletja ne znam predstavljati npr. kadarkoli kosim okoli hiše spijem kakšno pivo, včasih tudi dve … itd.
ampak on pravi, da si želi ženske, ki pije 0, zero alkohola, to je njegov “pogoj” …. bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
pred kaj me postavlja … čeprav je smešno slišati, da se moram odločiti med tema dvema stvarema …
zdi se mi, da nisem sposobna biti brez …. saj ni problema, včasih po tri tedne ne spijem nič, ampak včasih pa ….
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
končno pride idealen moški, ki gre pri tem v neko skrajnost …….

Pa že ni tako idealen zate, ane.

Naj se tip ne sekira preveč, ko ga boš pustila. Sodeč po tem forumu itak 3/4 Slovenk alkohola še povoha ne, bo zlahka našel abstinentko 🙂

Ej, beži, kar te nosijo noge. Alkohol sploh ni poanta. Postavlja ti pogoje zdaj, ko sta še sveže (domnevam) zaljubljena. RDEČI PREPLAH! Osebi, ki jo ljubiš in s katero bi rad bil, ne postavljaš pogojev glede neke popolnoma banalne stvari. 0 alkohola? V čem je fora?
To je test. In če boš popustila, skrivala ali obljubila, da ne boš pila, bo to samo vzorec za naprej. Hotel te bo spreminjat. To pa potem ne boš več ti.

Ob tem upoštevam, da on sploh ne ve, koliko ti spiješ, ampak mu gre samo za princip ‘ker sem jaz tako rekel’. Danes ga moti alkohol, jutri ga bo kaj drugega.

Sorry, če razmišlajš med tema dvema opcijama, je vse jasno – a ni? Brez partnerja si očitno lažje kot brez alkohola. Bi se pa na tvojem mestu zamislila, krepko, nad sabo: tako nad količino popitega alkohola, ki jezamoje pojme OGROMNA kot nad tem, da ti je pijača več kot partner.

Potem pa še praviš, da nisi alkoholik…. Seveda si, samo prikrit, kot stotine drugih Slovenclov, ki brez gvažka živet ne znako, hik!

Sorry, če razmišlajš med tema dvema opcijama, je vse jasno – a ni? Brez partnerja si očitno lažje kot brez alkohola. Bi se pa na tvojem mestu zamislila, krepko, nad sabo: tako nad količino popitega alkohola, ki jezamoje pojme OGROMNA kot nad tem, da ti je pijača več kot partner.

Potem pa še praviš, da nisi alkoholik…. Seveda si, samo prikrit, kot stotine drugih Slovenclov, ki brez gvažka živet ne znako, hik![/quote]

Ti si bolnik!

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Edino dva extremna abstinenta lahko normalno funkcionirata…čeprav sta za ostale še vedno bolnika….

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Hm. Ja, si alkoholičarka, žal. Očitno si življenja sploh ne moreš predstavljati pred alkota. Se je za zamislit in poiskati pomoč pri osebnem zdravniku.

Sorry, če razmišlajš med tema dvema opcijama, je vse jasno – a ni? Brez partnerja si očitno lažje kot brez alkohola. Bi se pa na tvojem mestu zamislila, krepko, nad sabo: tako nad količino popitega alkohola, ki jezamoje pojme OGROMNA kot nad tem, da ti je pijača več kot partner.

Potem pa še praviš, da nisi alkoholik…. Seveda si, samo prikrit, kot stotine drugih Slovenclov, ki brez gvažka živet ne znako, hik![/quote]

Hmmm, zdaj si me pa obsodila ali kaj? A veš kaj je pomembno poleg tega alkohola? To je moj način življenja! Naj p ustim vse prijatlje in prijatlejice? Npr. se vsedemo popoldne kakšen dan kam v staro Ljubljano ali kam drugam in pade ena piva, pa druga, pa tretja, pa čerta, pa peta itd. pa tako naprej … Imam občutek, da semo ram potem odpovedati prijateljem, ker so žurke druženje med nami (pa se ful ukvarjamo tudi s športom ampak tudi ful pijemo). npr. gremo v hribe za vikend. Ko gremo v hribe vzamemo s seboj liter šnopsa (10 ljudi) in do večera je flaša prazna, zvečer pa spijemo še kaj … ob ognju … vedno je lepo, no …Potem vse to odpade. ..Me razumeš? Torej poustim alko, pustim prijatleje, druženje itd … ne vem ne vem …

Oprosti, ampak ti imaš težave z alkoholom. Že to, da si ne znaš predstavljat življenja brez alkohola, pove vse. Jaz vsak dan spijem pri kosilu 1 dcl, toda če bi pa jutri morala nehat, pa ne bi bil nobeden problem in ga sploh ne bi pogrešala. Res se zamisli nad sabo, ker to res ni normalna količina alkohola. In da ni prave žurke brez opitosti?????

To da ti je pa povedal kar direktno, pa nikakor ne kaže na to, da hoče imeti nadzor nad tabo, ampak verjetno vidi kam pes taco moli, čeprav ti misliš, da ne sluti, bodi prepričana, da mu je jasno zakaj gre.

a res misliš, da je moja količina alkohola problem? da imam probleme s pijačo? no, saj pravim ,da zdržim tri tedne brez, več pa res bolj težko…

Bolj razumem njega, kot tebe. Tudi sama sem na 0 alkohola in to z razlogom, to isto sem pričakovala od fanta/moža. Ne prenesem vonja po alkoholu in pika – uničil je našo družino in nam otrokom otroštvo. Če sem kdaj pri kakšnem fantu zavohala alkohol, me pač naslednjič ni bilo na zmenek. Moških, ki se odločijo za 0, je veliko več, kot bi si človek mislil.
To, da ne moreš žurat brez promilov, morda res drži, a potem imaš še več težav, kot samo alkohol.

Vprašaj tega tipa, zakaj je na 0 in zakaj to pričakuje od partnerice. Morda se boš lažje poslovila od njega, odločila si se že itak.

Uničil je vašo družino, ker si TI to dopustila….

Pa ne mi zdej o tisti fori, da če te kača piči, se zvite vrvi bojiš….blokado v tvoji betici je treba odstranit, ker v nasprotnem primeru ne boš nikol naletela na normlnega dedca…ti misliš da si al pa da ga imaš, pa se žal motiš…nula abstinentni pač niso čist glih….

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Uničil je vašo družino, ker si TI to dopustila….

Pa ne mi zdej o tisti fori, da če te kača piči, se zvite vrvi bojiš….blokado v tvoji betici je treba odstranit, ker v nasprotnem primeru ne boš nikol naletela na normlnega dedca…ti misliš da si al pa da ga imaš, pa se žal motiš…nula abstinentni pač niso čist glih….[/quote]

dopustila je njena mama, otroci so pa rasli s tem …. ni nujno, da hčere alkoholikov dobijo može alkoholike. taki, ki to niso, znajo bit čist normalni dedci.

a res misliš, da je moja količina alkohola problem? da imam probleme s pijačo? no, saj pravim ,da zdržim tri tedne brez, več pa res bolj težko…[/quote]

Res mislim. Lahko ti povem, da sem bila pred leti svojka nekomu iz ožje družine pri zdravljenju, posledično sem morala predelati skript o alkoholizmu, zato vem kaj govorim. Razčisti pri sebi, če pa ne bo šlo, pa poišči pomoč. Zaradi sebe!

Uničil je vašo družino, ker si TI to dopustila….

Pa ne mi zdej o tisti fori, da če te kača piči, se zvite vrvi bojiš….blokado v tvoji betici je treba odstranit, ker v nasprotnem primeru ne boš nikol naletela na normlnega dedca…ti misliš da si al pa da ga imaš, pa se žal motiš…nula abstinentni pač niso čist glih….[/quote]

dopustila je njena mama, otroci so pa rasli s tem …. ni nujno, da hčere alkoholikov dobijo može alkoholike. taki, ki to niso, znajo bit čist normalni dedci.[/quote]

Govorim o tem, da ženske, ki imajo slabe izkušnje, ne znajo racionalno precenit kaj pomeni spit par pirov mesečno…za njih je vsak tak dec alkoholik in basta…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

jaz pa poznam enega, ki je na O alkohola, ki je že trezen čist čudn. kot da bi se bal kdaj v življenju sit kaj, da mu ne bi ne vem kaj ven udarilo…se mi zdi, da imamo ženske drugačen odnos do alkohola: greš na piknik, pa spiješ pivo, enkrat na pol leta pizzo pa pivo, enkrat na leto žurka s prijateljicami, ali na kredarici kakšnega jegrčka…..če sem zaradi tega alkoholik, potem se pa podpišem da sem. moški pa alkohol zlorabljajo ko jim gre slabo v službi, doma, ko se pojavijo problemi in nimajo volje in energije za njihovo reševanje. ženske pa probleme rešujemo, se borimo, ne obupujemo … in potem čin čin nazdravimo. meni je princip 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mimo, že zato, ker prepovedano preveč mika, po drugi strani je pa v teh časih težko najt fejst fanta, če pa še čist nič ne pije, je pa sploh terna, tako da bi se odpovedala in mu to tudi povedala, da naredim to zanj, če mu je to tako zelo pomembno….samo kaj, če se izkaže, da ima še kakšna druga nerealna pričakovanja- v stilu ženske ne kakajo, lulajo limonado, ženske so zmeraj zdepilirane, njihove nogice imajo tudi po 9 urni hoji v hrib vonj po vijolicah,..he he.

Tudi jaz sem imela družbo, s katero smo ob vikendih redno žurali in pili, kak liter vina, dva tri, kakšno pivo poleg pice, potem pa je še moj mož delal v lokalu in mi je mešal koktajle. Kako pogrešam tiste dobre stare čase 🙂 No, potem pa sem zanosila in ta moja družba je žurala dalje brez mene – jaz pač nisem mogla več pit, nehala sem kadit in izgubila vse prijatelje iz te klape. Me je tako zadelo, da sem se komaj pobrala. Pa sem v prvi nosečnosti bila stara 30 let, tako da nismo bili več v najstniških letih. Tako da mene so začeli omejevati otroci. Se mi je pa zdelo grozno, da sem tako zjasnega izgubila en kup prijateljev, za katere bi prej dala roko v ogenj. Danes, pet let kasneje, je večina od njih še vedno samska ali pa vsaj brez otrok in nadaljujejo s takšnim življenjskim stilom, meni pa je pogosto podvig meseca, če si lahko z možem privoščiva večerjo s kozarčkom vina in brez mulcev…Things change…

Tipčki z 0 alkohola načeloma NE hodijo na službene piknike in novoletne fešte ter ostale žurke, ne hodijo po kafičih če pa že uletijo na kakšen RD od kolegov ali družinskih prijatlov, se pa nalivajo par ur s sokom, da se jim že kisa…al pa spizdijo po hitrem postopku…posledica=nedružabnost in slaba medčoveška komunikacija..

Si ne predstavljam zero alkoholičarja na fantovšni…bi namesto bodočega ženina njega zaprli v kletko, potegnili pod strop in vso noč ne bi dobil nič za pit…….tud vode ne…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

A dej no lepo te prosim. Alkoholičarka? Pa ve abstinenčne mone mate čist zabrisane meje – v glavi. Pa kaj je z vami?
In kaj če spije kakega Jegra, pa pivo pri pici? Kr fleke dobim, ko vidim, da si nekdo naroči v gostilni pri kosilu Coca colo.
Abstinenti ste res najhujše zlo. Zateženi do amena.

Pestra pivka si:)))
Po količini ni sile, mislim pa, da je pravi izbor vino, pa občasno kaki “jeger”.

Pivo je pristaniška pijača in v vsakem primeru pušča vizualne posledice, napihnjenost telesa in obraza:))

Torej vino, pa še to mislim, da samo rdeče, suho.

Zamenjaj alkoholno za brezalkoholno, ali zamenjaj moškega, odločitev je seveda tvoja!

New Report

Close