Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa 21-dnevni post – ena, ki se ga bo lotila 1.4. vprašanja

21-dnevni post – ena, ki se ga bo lotila 1.4. vprašanja

Pozdravljene,

januarja sem bila na predavanju o kolonhidroterapiji in od takrat razmišljam tudi o postu, berem knjige, 4 dni nazaj sem nabavila sokovnik …za to sem se odločila po številnih osebnih izpovedih, ki sem jih prebrala in srčno upam, da mi bo uspelo. Ker se 1. april bliža, bo počasi potrebno začeti s pripravami. Naj povem, da se bom posta lotila zaradi čiščenja (telesnega, pa tudi za duševno hrano želim poskrbeti z raznoraznimi knjigami, sprehodi …), čeprav bi si morda želela kakšno kilco manj, to ni namen mojega postenja. Tiste kile se zagotovo zelo kmalu vrnejo:).
Zanima me najprej, če je katera tukaj, ki bi tudi začela 21-dnevni post 1.4.?
Za tiste s prakso pa nekaj vprašanj:
– lahko čiščenje z Glauberjevo soljo nadomesti klistiranje?
– Kje se sol kupi? V lekarni? Koliko jo je sploh potrebno zaužiti za željen učinek?
– koliko zelenjavnih in sadnih sokov spijete pri postu? Zasledila sem, da naj bi vsaj 2l razredčenega stisnjenega soka (z vodo), a to se mi ne zdi ravno veliko. Oz. Zanima me koliko je čistega soka torej potrebno spiti na dan?
Vesela bom tudi vseh nasvetov, ki jih imate iz prakse?
Hvala vsem! kitket:)

Zdravo, mene pa zanima kolon hidroterapija. Ali je zelo neprijetna , pa ko te najprej stehtajo,ali je res da izgubiš od 3-9 kg? Pa kje jo najbolje izvajajo ? Hvala za odgovor! L.p. Menči

Draga Menči,
Kolon hidroterapija ni neprijetna. V anus ti vtaknejo cevko in po tej cevki ti v črevo črpajo toplo vodo. Potem ta voda odteče iz tvojega črevesja in s seboj, če se dovolj omehčajo, odplakne nesnage – črevesje ti očisti. Če pričakuješ, da ti bo ena terapija iz črevesja odplaknila za 3 do 9 kg (oprosti izrazu) dreka, potem se motiš :)) Metoda je primerna za čiščenje črevesja, za razstrupljanje in koristi predvsem v času posta. Nikakor pa s kolonom ne moreš shujšati.

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo,

saj nisem mislila da shujšaš za 3-9 kg, ampak sem slišala , da je na stenah črevesja toliko blata. L.p. Menči

Pred štirimi leti sem se postila skupinsko pri Marjanu Videmšku. Pili smo zelenjavne in sadne sokove in po 20 dneh sem se počutila odlično. Dvakrat sem šla tudi na kolon hidroterapijo, s tem da sem se prej vsak dan klistirala. Priznam, da mi niso tehtali mojih odplak, vendar sem se tehtala jutro pred kolonom in naslednje jutro in kakšnega pretiranega odstopanja se ne spomnim. Če bi bila namreč vsaj dve kili lažja, bi si to zagotovo zapomnila. Verjetno pa je možno, da ima kdo toliko črevesnih oblog, saj je znano, da veliko preveč jemo in to takšnih stvari, ki v telesu puščajo odplake in strupe (konzervansi in ostala nesnaga).

Imela 10 dnevni post samo ob vodi ter šla na kolonhidroterapijo. Rekla bom le eno in sicer, če greš na post zaradi hujšanja ti ga vsekakor odsvetujem. Sama sem v desetih dneh izgubila 7,5 kg, ki so v tednu po postu ko nisem jedla skoraj nič (ampak sem jedla) dobila v večini nazaj. Obdržala sem 2,5 kg minusa. Po postu pa sem se še 14 dni navajala jesti, saj sem imela takšne krče ob vnosu hrane (pa četudi je šlo za bistro juho s korenčkom), da mi je bilo bolje nič jest kot karkoli dati v usta. Počutje pa je bilo med postom dobro in bila sem polna energije, mogoče le malo bolj razdražljiva / prepirljiva. Mi je pa bila to dobra odskočna deska: 1. v glavi sem si uredila oz. izboljšala odnos do hrane 2. ugotovila sem kako malo hrane v bistvu potrebujemo 3. si skrčila želodec in mi je sedaj med dieto lažje 4. ne poznam več občutka lakote 5. ugotoviš kako velik del problema s hrano predstavlja tvoja psiha (kaj ti to dela). Če mene vprašaš bi se še postila kdaj, vendar ob sadju (ne le ob vodi ali sokovih) ker se mi zdi da sam sebe zafrkavaš s takimi stvarmi.

Kolonhidroterapijo sem delala par dni po končanem postu in meni osebno je bila precej neprijetna. Itak ti je neprijetno, da ti nekdo ki je opravljen kot da gre na koline (rokavice, predpasnik itd.) vtika nekaj v rit. Drugo pa je to, da se mi je v drugi polovici naredil nekakšen vakum in se mi je ob vsakršnjemu izpustu vode iz zadnjice (ko on odpre čepek) zdelo kot da mi hoče povlečti celotno črevesje ven. Drugače pa nisem imela pri naslednjem tehtanju skoraj nič manj, le 200 g.

New Report

Close