Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek denar kot darilo otroku

denar kot darilo otroku

Kaj naredite, ko vaš otrok dobi denar za darilo:
a) Mu ga shranite na njegov račun?
b) kupite stvari ki jih potrebuje?
c) porabite za hrano, položnice….?

V mislih imam mlajše otroke – ki se še ne zavedajo kaj je ti denar.

vse od naštetega sem že naredila 🙂

b

nova
Uredništvo priporoča

Dokler je bil še mlajši in se ni zavedal denarja, ga tudi ni dobival za darilo. Zdaj ga dobi in jaz ne naredim nič z njim, ker ga pač dobi on in ne jaz.

Otrokov denar za položnice plačat bi pa porabila samo v skrajni sili. Ravno tako mu ne bi za njegov denar kupovala stvari, ki jih rabi. Te mu moram zagotoviti jaz. Izjema je seveda skrajna sila, revščina.

Če ga nujno rabiš, ga porabi. Če pa ne, ga naloži na račun.

Zakaj pa ne bi otroku s tem denarjem kupil nečesa, kaj potrebuje?

Jaz vedno poskušam pri malih otrokih kupit nekaj uporabnega. Tudi prenosno posteljico sem recimo že kupila, pa pripomočke za hranjenje,… V čem je pa razlika, če starši kupijo to z denarjem, ki ga jaz dam? Samo da jim prav pride.

Ce otroku kupis pizamo za darilo, je oki, ce pa mama z otroku podarjenim denarjem njemu kupi pizamo, pa ni ok?

Jaz sem naredila ze vse nasteto, s tem da sem sposojeni denar vedno vrnila. Se danes si kdaj sposodim in vracam…

Sploh kakšne starejše gospe (prababice, stare tete) rade rečejo, da naj starši izberejo, kaj otrok rabi in dajo denar. Meni se je vedno zdelo vljudno nekaj kupiti in pri naslednjem obisku pokazati ali vsaj povedati, s čim so otroka obdarovale. Pa čeprav, da bomo ta denar namenili za nakup novega kolesa.

a)

New Report

Close