Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj ste vse na bolniški med porodniško

Kaj ste vse na bolniški med porodniško

Vidim pri mojih prijateljicah – veliko jih zanosi nad 30 letom.
Ginekolog jih takoj vtakne v bolniško.
One lepo šetajo okoli, hodijo na kavico…skratka uživajo na veliko…

A je to sedaj običajno tako?
Jaz bi tudi bila tako…nič mi ne bi manjkalo..lepo 6m doma na bolniški…pa eno leto porodniške…
fuf…

Ja, kaj pol čakaš?

Ti pa si usekana ……

Kakorkoli se zgražate, jaz poznam 4, ki so bile pred porodniško v bolniški.
Ena občasno hospitalizirana zaradi dehidracije (bruhanje), dve pa sta bolj ali manj vso bolniško preležali v bolnici.
Eni pa so dali bolniško, da se ni vračala v službo za 2 tedna med eno in drugo porodniško.

Je pa sestrična, ki je ginekologinja, povedala, da res veliko žensk pričakuje bolniško že kar od prvega obiska naprej in nekatere so prav užaljene, ker je ne dobijo, če ni vzroka zanjo.

Stara nad 30, otrok umrl zaradi prezgodnjega poroda, 2.nosecnost do 3.meseca v redu, nato panika in v posteljo do konca. Kavico so mi pa v posteljo prinesli;)

Zakaj je že usekana?

Poznam par takšnih primerkov – so moje zelo dobre prijateljice, s katerimi se vidim vsaj 1-2x na teden. Stare 30-33 let. Prvič noseče. Na bolniškem.

Prva je med nosečnostjo hodila privat ČISTIT POSLOVNE PROSTORE (?!?!!!?) – ker se je počutila čisto ok….
Druga je bila stalno kavicah, v mestu, v vseh šoping centrih, pri vseh prijateljih, pri vseh sorodnikih, 2 meseca na morju – ker se je počutila čisto ok….
Tretja je končevala adaptacijo stanovanja – delala vse – pucala, praskala fuge v kopalnici, brisala laminate takoj, ko so mojstri odšli, pucala okna, vrata, hodila po trgovinah iskat material, delala mozaik v kopalnici itd – ker se je počutila čisto ok….
Četrta je prepričala ginekologa, da bi rajši hodila delat, čeprav bi jo on dal na bolniško.

Ok to so delale na lastno odgovornost….
Ampak tudi jaz se včasih sprašujem…..
Pa najlepše luči na ostale bolnice tud ne mečejo a ne…

Ja, poznam eno, ki je šla na bolniško v 4. mesecu. Nosi dvojčka. Že vedo, zakaj.

Bolniško blagajno ena nosečnica na bolniški veliko manj stane kot 2 meseca inkubatorja. Sploh ni primerjave. In samo temu, da sem bila na bolniški od 5. meseca se lahko zahvalim, da nisem med njimi. Preležala 95 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} časa. Včasih se nisem mogla izognit in sem morala tudi kam skočit in kar se drugih tiče, sem seveda špilala frajerko.


Ajde, veselo na delo……pa boš še ti deležna takih ugodnosti, katere naštevaš.

Pri nas v firmi so trenutno 4 noseče, ena je delala do 6 meseca, 2 sta na bolniški od prvega dne, ki sta zvedli za nosečnost, ena je trenutno tud na bolniški (3 mesec) a bo menda še prišla kaj delat.
To je res postalo čist OK. Jaz sem delala pri prvi nosečnosti do 1 mesec pred rokom, ker sem imela težave z uroinfektom in drugič do konca, je pa to že več kot desetletje nazaj. Zdaj so očitno drugi časi…

Jaz sem CELO drugo nosečnost bila na bolniški. Od prvega pregleda v 7. tednu.

Super sem se počutila.

Hodila sem okrog, skrbela za mlajšega otroka ….

.
.
.

.
.

Ampak

Prva nosečno se končala z HEELP sindromom, preklampsijo: BERI reševali so najprej moje življenje in potem šele otrokovo , popolna zastrupitev telesa, odpoved ledvic, hud pritisk.

Otrok zahiranček, rojen prezgodaj – sledil je čas inkubatorja, pa tople postelje ..
.. na srečo, fantek ni imel nobene posledice, razen mogoče mal bolj občutljiv za bolezni diha.

Noben zdravnik/ginekolog/komisija si ni upal omeniti, da bi mogoče lahko šla v službo.

Pa celo sama sem si želela.

Ampak, v teh primerih, ko je možnost ponovitve HELPP sindroma in preklamscije, ki sej e pri meni razvila v dveh dneh …

Torej, so nosčenice, ki se TUDI dobro počutijo in so UPRAVIČENO na bolniški!

Če ima ženska rizično nosečnost zaradi takih in drugačnih razlogov počiva ,ker želi otroku dobro
ne pa čisti fuge v kopalnici take stvari se mi zdijo poplnoma neodgovorne, ko sem bila noseča pri 24 sem tudi delala do konca imela veliko energije ,ko sem bila noseča pri 35 čisto druga zgodba krči,grozil mi je prezgodnji porod ,delala sem do petega meseca potem pa počivanje ženske smo same odgovorne za svoje zdravje.

Ne vem v kakšnih podjetjih delajo te vaše nosečnice na bolniški. Jaz sem zaposlena v javni službi, kemijski laboratorij, pa bolniške (leto 2009) nisem dobila. Ker baje moje delo ni tako nevarno za otroka in zame (delam z organskimi topili, toskini,…), po mnenju ginekologinje. Predlagala mi je, naj striktno uporabljam zaščitno opremo. Na delovenm mestu sem bila do sredine osemga meseca nosečnosti, potem sem izrabila dopust do začetka porodniškega dopusta.
Sem bila pa tudi takrat stara 37 let in prvič noseča.
LP

očitno je vse odvisno od ginek. tiste, ki bi pa res morale dobiti bolniško jo pa ne, žal 🙁

mene je pri obeh nosečnostih spraševala, če imam stresno delo. Ja, imam. In predlagala bolniško, ki sem jo zavrnila in bila obakrat do konca v službi.
Skratka, brez težav bi dobila bolniško tam nekje v po 4 ali 5 mesecu.

Odvisno je od ginekologa, ne od firme. “Naše” nosečnice so pisarniške delavke.

Imela spontani splav in drugo nosečnost rizično. Sem jo preležala in razen h ginekologu nisem šla nikamor. Res je veliko takih, ki bolniško takoj dobijo in potem hodijo okoli. S tem kršijo zakon, saj če imaš bolniško, moraš biti doma.

Živi in pusti živeti

sem dobila bolniško zaradi stresnega dela…
no priznam, da ni bilo stresno…ampak, če me je gin vprašal, če je stresno sem pač rekla da ja…
kako naj jaz vem kakšne ma on kriterije za stresnost…
je pa res,da sem imela slab krvni izvid…

To ni res…marsikateri gin priporoča čim več sprehodov in gibanja…

Zakaj so ene ne bolniški takoj ko zvejo za nosečnost ne vem, verjetno pa nobeni ginekolog ne da bolniške kr tako, ali pa komisija. JAz sem v prvi nosečnosti delala do 7.m, potem sem sla malo na dopust in ene par dni bolniške do nastopa porodniške, v drugi pa sem tudi delala do 7.m pa sem spet mogla iti na bolniško ker sem imela NS in sem dobila inzulin. Delala bi sicer lahko, samo sem imala več dela s sabo in sladkorjem tko da od mene ne bi imeli neke koristi, pa tudi diabetologinja ni dovolila. Imam pa stoječe delo (gostinstvo).

Tudi meni ni všeč da so tiste, ki jim ni nič na bolniški, čeprav je to čisto odvisno od samega g., eni dajo takoj bolniško. Trenutno sta v službi dve nosečnici, ki že od vsega začetka upata, da jih bo g. poslal na bolniško, a jih ne ker jima v resnici ni nič, samo pravita da se jima ne da delat.
Ko sem bila pa sama noseča, sem prenehala delat v 7. mesecu ker sem koristila dopust, pa še trebuh me je že preveč motil pri dvigovanju bolnikov, so me pa vse čukasto gledale.

To ni res…marsikateri gin priporoča čim več sprehodov in gibanja…[/quote]

Saj to je res in čisto razumljivo. Samo zakone imamo blesave. Če ti komisija odobri bolniško, potem nikamor ne smeš. Poznam tri primere, ko je na vratih potrkal inšpektor. Žal.

Živi in pusti živeti

Ja sem bila. Mi je pa komisija zavrnila b. kljub hospitalizaciji zaradi rizične nosečnosti. Bilo je pa 2009.

ni tako enostavno kot si misliš, noseča sem bila z dvojčki, pa sem bila na bolniški, predvsem zaradi slabosti in bruhanja. verjetno bi mi bilo slabo tudi, če bi nosila le enega otroka, pa misliš, da bi jo takoj dobila? kako pa si predstavljaš delo, čeprav v pisarni, kadar ne veš ali boš bruhal kar v predal, če ne boš mogel dovolj hitro do wc ja?! osebno nimam prijateljic, ki bi to izkoriščale, nasprotno- veliko jih je dalo v času nosečnosti skozi fizične in psihične napore v službi, nekatere nosečnosti so se končale s splavom ali celo z mrtvorojenimi otročki. meni je grdo tako govorit zaradi peščice žensk, ki izkoriščajo to možnost, ki jo ponuja zakon.

Se čisto strinjam s tabo. Kot da bi bila nosečnost bolezen!!

Jaz sem delala do zadnje sekunde. In sem se odlično počutila. In tudi mene je G vprašala, če grem na bolniško. Zakaj?????????

New Report

Close