Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali je pastorka izenačena z hčerko pri dedovanju?

ali je pastorka izenačena z hčerko pri dedovanju?

pa kje je pravna podlaga, ki to določa?

hvala.
lp

Napiše se s hčerko.

Pastorka ne deduje. Niti slučajno. Lahko pa posredno, npr. tako, da deduje njena mati in potem ji lahko to premoženje da.

Razen seveda, če je prišlo do posvojitve.

nova
Uredništvo priporoča

če ni posvojena, seveda ne deduje.
človek deduje samo po svojih prednikih in življenjskih partnerjih.

lahko pa deduje premoženje očima tako, da očim umre, zapusti del svojega premoženja njeni materi (zakonito), potem, ko pa mati umre, pa ona podeduje po njej.

v realnosti to lahko pomeni, da pastorka podeduje enako velik kos premoženja po njem, kot pa hčerka.
recimo:
janez ima hčerko A in živi z B, ki ima od prej hčerko C.
janez umre, njegovo premoženje si v dedovanju razdelita hčerka (A) in partnerka (B), vsaka pol. partnerka tudi umre in tisti delež, ki je bil njen potem podeduje njena hčerka (C).

če je predmet dedovanja stanovanje, tako na koncu ostaneta lastnici stanovanja od janeza hčerka in njegova pastorka, vsaka pol.

a ni žalostno, da družina celo življenje živi skupaj. Ko pa pastorkin starš umre, se pa preostali del družine obrne proti njej in ji pokaže, da jim je samo trn v peti.

Na podlagi zakona dedujejo potomci in posvojenci ter njihovi potomci. Z oporoko pa lahko zapustiš premoženje komurkoli.

res ni lepo, da pastork ne deduje
jaz imam otroka od prej in dva v tem zakonu, skupaj smo že 18 let in tudi sin ježe odrasel-20let
še malo pa bo moral od doma, dočim hčerka bo lahko prišla npr. živet domov s partnerjem…sin lahko pride ampak za določen čas…a ni to grdo.no, če se mene vpraša, bi vsi trije dedovali, ne samo dva..je pa res, da je mož postavil hišo, potem pa sva jo spravila,tako daleč, da se da v njej živet..

Tvoj partner verjetno ni začel po 20 letih delat razlik med svojimi in tvojimi otroki. Prej bi na to mislila.
Je pa grdo, sploh tisto, da se bo sin moral odselit, hčerka pa ne, se strinjam.

meni se tudi zdi.
pastorke in pastorki so pravzaprav Pepelke.

čudno se mi zdi, da je izvenzakonsko partnerstvo po določenem času izenačeno z uradno poroko v pravnem smislu, pri uradnih hčerkah in “izvenzakonskih hčerkah” pa to ni tako, vse življenje so drugorazredne.


Saj pastorek deduje, vendar deduje po svojih starših, ne pa za priženjenimi.

Meni nebi bilo prav, da bi za menoj dedoval tuj otrok.

No, ampak če bi želel da deduje, mu lahko napišem oporoko.

Zakaj drugorazredne? Pastorka bo dedovala po svojem očetu. Ima ravno tako dva starša, čeprav nista več skupaj.

Koliko bi pa moral znašat ta “določen čas” po tvojem mnenju?

oz, bom vprašal drugače. Po kolikšnem času, odkar ima mama drugega bi pa pravi oče moral nehat plačevat preživnino? No kar napiši odgovor.

Kaj pa, če mama umre in se oče v drugo poroči. Nato pa polovico hiše napiše na novo ženo. Če npr. oba umreta v nesreči, pastorka deduje samo po očetu, po mačehi pa ne, čeprav je njena mati bajto gradila. Če so potem še skupni otroci, se mi pa sploh ne zdi fer, da v takem primeru dedujejo po obeh, pastorka pa ne,.

ker ni isto ! Je pa ja včasih krivično .
Poznam pa nekaj primerov ,ki bodo itak dedovali po SVOJIH starših in to iz obeh strani .Vsak si je nekaj ustvaril tako,da so pastorki včasih na “boljšem”.

Že v osnovi zgrešena logika.
Že po mami v tem primeru deduješ, ne dobi cele hiše oče. In nato deduješ še po očetu.
Tvoji polbratje in polsestre pa dedujejo po svoji mami (tvoji mačehi) in očetu.

Kaj te tu pravzaprav moti? Vsak deduje po dveh ljudeh – svojih starših.

To, da nimajo vsi ljudje enako denarja in da se zna zgodit, da je tvoj biološki oče ena revna pijandura, očim pa obrtnik, je pa sicer nesrečno dejstvo, ampak shit happens.

A ni ščerka?

Ja to bo to.

Ščerka, ta je huda . . . :))

kolikor sem jaz seznanjena pastorka deduje po svojih starsih..torej deduje tudi po tvojem mozu,saj je vendar njen oce ali zeni,ce si moski,saj je njena mati..

Ponavadi tanovi partnerji poskrbijo, da ni nič za dedovat 😉


ni res,zato poskrbijo kar starsi,ki nic ne mislijo na svoje otroke(sploh ce so ti iz vecih gnezd),zgolj na novega partnerja in nase..
mojga desca nebi nobena baba prepricala,da nebi zapustil svojim otrokom nic..ali se huje da bi enim dal,drugim pa ne..moras bit karakter in se ne pustit zajebavat ko se gre za lastne otroke in enakopravnost med njimi..

No potem pa za to poskrbijo starši, ki so pod vplivom novih partnerjev.
V glavnem isti šmorn na koncu 😉

pastorke in pastorji!poskrbite zase ,ne se pustit prentetat polbratom in polsestram.vzemite kar vam pripada!

New Report

Close