Najdi forum

Razmisljam o dogodkih po svetu in se sprašujem glede na napovedane proteste….a cenite mir? A cenite to, da se lahko varno sprehajamo, zivimo normalno zivljenje brez strahu, da bi nekdo začel streljat, itd…

A cenite tišino v gozdu, skratka MIR?

Če kdo ne ve, kaj je to vojna, naj povpraša stare starše-če jih še ima, ki so preživeli svetovne vojne in tisti ljudje znajo povedat, kako je ko je konec vojne,…

Mir…

Kaj če bi stremeli k miru.

MIR je zelo relativen pojem! Navidezen mir še ne pomeni resničnega miru!Streli niso samo streli puške, streljajo te lahko iz dneva v dan, te počasi ubijajo, kar je še hujše od enega samega strela… Pa tega še ne opazi ne nihče! Koliko SAMOMOROV je v Sloveniji, koliko medsebojnih POBOJEV.
Kaj preživljajo ljudje, da se odločijo za tako ravnanje.
Dejstvo je, da smo SLOVENCI introvertirani, nezadovoljstvo, bes ne izražamo navzven, ampak navznoter. Ubijamo sami sebe, dan za dnem.
Tišina še ne pomeni, da je mir v ljudeh. Prej nasprotno! Lp!

Ja, cenim mir.
Samo mir ni samo nasprotje vojne, mir je tudi to, da lahko mirno in zbrano načrtuješ prihodnost, da lahko plačaš položnice brez strahu, ali jih boš lahko tudi naslednji mesec, da se ne bojiš že vnaprej, kaj če se avto pokvari … Mislim, da tega miru mnogi pri nas že nekaj časa nimajo. V nasprotju s tistim delom sveta, po katerem se zgledujemo, kjer te stvari špilajo. Že nekaj časa.

Je mir samo tisina v gozdu?
Koliko je/bo varen sprehod ob toliksni brezposelnosti? Mislis, da nezaposlenost nima vpliva na kriminal in varnost?
Je res to mir, ce si pod stresom, bo sluzba – ne bo sluzba? In ce si pod stresom, kao skozi mesec z malo ali se manj denarja?

Mislis, da ljudje na Hrvaskem ne cenijo mir? Oni so prezveli vojno ne tako dolgo nazaj in jim je se zivo v spominu. Mogoce ravno zaradi te izkusnje vedo kaj hocejo in upajo na cestah zanetit nemire…

Strela bravo!

Zaradi razmišljanja, ki ga tu gor “obelodanja” večina MON-ovk, me postaja strah za prihodnost. Sploh se ne zavedate, kako ste kratkovidne, drage gospe. Razbijanje in dretje po ulicah ne bo rešilo problemov, ki jih navajate. Še nikoli v zgodovini jih ni. Zakaj se ljudje vedno streznijo šele potem, ko morajo novo graditi iz ruševin? Kolikokrat v zgodovini se je že to dogajalo? Zavedajte se, da je nasilje in dretje po ulicah kakor plaz. Ko ljudi odnese, se ga več ne da ustaviti.
Vojne tragedije so mnogo večje kot tiste v mirnem času, ker jim praktično nihče ne more uiti. Ne veste, kaj prosite. In niti ne preberete, kdo na Hrvaškem neti nemire.

“A ga”, jaz cenim mir. Zato me je strah. Strah ljudi, ki sta jim denar in fovšija več kakor življenje. Življenje v miru, ko se stvari lahko rešujejo brez nasilja. Samo preveč zahteven ne sme biti človek.

Čudno, ko gre za družine, ponavadi zagovarjate metodo reševanja sporov z dogovarjanjem. Ko pa gre za širšo skupnost, ste pa vse navdušene nad nasiljem, ki se dogaja v soseščini.

“A ga”, mislim, da je prepozno za razum. Dogajanja kažejo, da je imela tista Wanga prav. Svet drvi v novo katastrofo. Kjer ne bo več vprašanje, kako bom plačal položnice, ampak bo vprašanje, kako bom ohranil golo življenje sebi in svojim dragim. Tisto edino življenje, ki ga imam.

Strahotno plitvo razmišljate, MON-ovke. Zdaj vam dajem možnost in pravico, da do poznih večernih ur pljuvate po meni in se zgražate, kako je Meta neumna. Me ne gane in ne bom spremenila mnenja.

Res je, se strinjam, da ce bi sli ljudje na ulice, bi s evse skupaj lahko hitro spreobrnilo v spopade, ni pa receno, da bi se res.
Ne zagovarjam norenja in dretja po ulicah, zagovarjam pa, da je cas, da ljudje povemo, damo do znanja, da se ne strinjamo s sistemom in da se temu sistemu upremo. Saj ni treba, da gremo fizicno na ceste in vpijemo, lahko pisemo peticije in razpise za referendume. Samo te ponavadi pometejo pod preprogo ali pa spodbijejo z nekimi zakoni in luknjami v njih…
Sem za spremembe, ker ce se te spremembe ne bodo zgodile, me je strah, da bo sledilo tisto, cesar se ti bojis. In jaz tudi.

Kar zadeva zrtve, res so v nemirih in vojni zrtve takoj vidne, ampak v teh casih, kakrsnih zivimo, so tudi zrtve, ki pa jih ne vidimo in jih ne pripisemo stanju kakrsno je – kaj mislis, koliko bolezni, prepirov, kriminala in vsega skupaj izvira iz situacije v kateri smo danes? Koliko depresij, hormonskih bolezni, rakastih obolenj in podobno izvira iz stresa v katerem smo? Bi to lahko bile zrtve?

Življenje je ogroženo tako ali drugače! Ravno prejšnji dan smo brali, da je mož vzel življenje sebi in ženi? Je to ogrožanje ali smrt drugačna od tiste na ulici? Je drugačna, ampak agresija je obrnjena vase ali uperjena proti najbližjim!
Tvoje gledanje nasilja je zelo ozko in primitivno! Kako boš ohranila življenje svojih bližnjih, če ti bodo oni stregli po njem!
Koliko je pri nas nasilja nad ostarelimi, nad otroki, nad partnerji? Draga Meta, velikokrat gre tudi tu za golo življenje.
Očitno v življenju nisi videla veliko, ne slišala… Ti se kar drži svojega mnenja, dokler ti nekdo direkt pod ritjo ne podkuri. A zavedaj se, da takrat ne bo nikogar, ki bi pomagal. Ker tudi ti danes gledaš vstran!Lp!

En@ – ne glede na to, da nisi razumela, o čem je ” a ga” začela temo, te vprašam: ali se problemi, ki jih izpostavljaš, rešujejo z demonstracijami in izgredi na ulicah?

Kako bi ti rešila probleme?

Jaz sem dala repliko na tvojo temo! Trdiš, da nam je lepo, da ne doživljamo nasilja,da naša življenja niso ogrožena… Vsako življenje je dragoceno, tudi tisto, ki se konča po lastni volji iz obupa, ki ga lahko povzroči družba in okolje tako kot je. Ampak tebi to ni razumljivo.
Če bi imele vse žrtve nasilja takšno ali drugačno možnost, da se zberejo enkrat na teden na ulici in zakričijo, kaj se jim dogaja, bi bilo drugače… Ta možnost jim pač ni ponujena. Ponujajo jim raznorazne številke, kamor lahko pokličejo -dobro pa vemo, da je takšna pomoč le podaljševanje agonije in nič drugega. Sistem pač ni naklonjen žrtvam, ampak nasilnežem in DENARJU!
Marsikdo zaradi tega obupa in si vzame življenje ali pa ga vzame bližnjemu, ki sploh ni kriv za njegovo trenutno obupno stanje.
Vse pritožbe, vsi klici nedolžnih ljudi v naši državi kričijo v prazno. Zakaj ne gredo na ulico? Ker so osamljeni v svoji stiski in ko jih takrat, ko ponorijo, odpeljejo na psihiatrijo. Ker enega je lahko umiriti, tisoč jih tudi psihiatrija ne more sprejeti. Kar se tega tiče, so Hrvati precej pred nami in se bodo kot narod in kot ljudje vsekakor obdržali. Kar se pa nas tiče-vprašanje!Lp!

Šimpanzom se očitno izide, samo oni se tolčejo pa napadajo iz drugih vzrokov, ampak vseen me teli izgredniki nekako spominjajo na njih, kole v roke pa udri po nasprotniku, na konc vsi pridejo potolčeni to je pa v večini višek dogajanja in tega kar so želel dosežt, svet se pa še zmer vrti dalje…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Šimpanzom se očitno izide, samo oni se tolčejo pa napadajo iz drugih vzrokov, ampak vseen me teli izgredniki nekako spominjajo na njih, kole v roke pa udri po nasprotniku, na konc vsi pridejo potolčeni to je pa v večini višek dogajanja in tega kar so želel dosežt, svet se pa še zmer vrti dalje…[/quote]

Če bi vsi razmišljali kot ti, bi bili res še v kameni dobi… Imam jajca, stopi mi tudi še, kaj čem še več…
Svet bo šel naprej z mano ali brez mene… Jaz bi pa rad lepo plaval v njem! Brez cunamijev,prosim!

Šimpanzom se očitno izide, samo oni se tolčejo pa napadajo iz drugih vzrokov, ampak vseen me teli izgredniki nekako spominjajo na njih, kole v roke pa udri po nasprotniku, na konc vsi pridejo potolčeni to je pa v večini višek dogajanja in tega kar so želel dosežt, svet se pa še zmer vrti dalje…[/quote]

Če bi vsi razmišljali kot ti, bi bili res še v kameni dobi… Imam jajca, stopi mi tudi še, kaj čem še več…
Svet bo šel naprej z mano ali brez mene… Jaz bi pa rad lepo plaval v njem! Brez cunamijev,prosim![/quote]

japs, in ti izgredi in demonstracije pa izvirajo iz modernega časa najbrž in njihov stil sploh ne spominja na kameno dobo al pa divji zahod kjer je folk nekaj dobil samo s pištolo in palico…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Če bi vsi razmišljali kot ti, bi bili res še v kameni dobi… Imam jajca, stopi mi tudi še, kaj čem še več…
Svet bo šel naprej z mano ali brez mene… Jaz bi pa rad lepo plaval v njem! Brez cunamijev,prosim![/quote]

japs, in ti izgredi in demonstracije pa izvirajo iz modernega časa najbrž in njihov stil sploh ne spominja na kameno dobo al pa divji zahod kjer je folk nekaj dobil samo s pištolo in palico…[/quote]

Ah, ti si kot ena maskota na forumu… Kaj resnega s tabo ni za debatirat:) Lp!

japs, in ti izgredi in demonstracije pa izvirajo iz modernega časa najbrž in njihov stil sploh ne spominja na kameno dobo al pa divji zahod kjer je folk nekaj dobil samo s pištolo in palico…[/quote]

Ah, ti si kot ena maskota na forumu… Kaj resnega s tabo ni za debatirat:) Lp![/quote]

maš res, k boš sama začela resno debatirat boš tud dobila resen feedback…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ah, ti si kot ena maskota na forumu… Kaj resnega s tabo ni za debatirat:) Lp![/quote]

maš res, k boš sama začela resno debatirat boš tud dobila resen feedback…[/quote]

Uf,kakšen odgovor.Si nastavljen od moderatorja, da miriš debato? Škoda, niti razvila se še ni!
Dolgočasen si, vtakneš se v vsako temo, o večini problemov nimaš pojma, nekaj kvazi “napadaš” mavričnega… Folk imaš za to, kar si sam -BEBČEK! Lp!

Aja? Kje sem pa to trdila?

Ker pa sem v svojih 60+ letih marsikaj doživela, ne samo slišala, danes vem, da se nasilje ne rešuje z nasiljem. In tudi to vem, da je razmišljanje, ki ga tukaj tako vneto zagovarjate, nevarno. Ne strinjam se s tvojo teorijo.

maš res, k boš sama začela resno debatirat boš tud dobila resen feedback…[/quote]

Uf,kakšen odgovor.Si nastavljen od moderatorja, da miriš debato? Škoda, niti razvila se še ni!
Dolgočasen si, vtakneš se v vsako temo, o večini problemov nimaš pojma, nekaj kvazi “napadaš” mavričnega… Folk imaš za to, kar si sam -BEBČEK! Lp![/quote]

au au, boli, boli… not! tebe pa očitno ful, sama pa tud še nis pokazala nikjer kšnega posebnega pojma o zadevah, velik sreče prihodnjič. Pa ne vem od kje ti vrla ideja o tem, da sem nastavljen od moderatorja, pol ni čudnega, da me spravljate v smeh s takimi “pametnimi” ugotovitvami…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kako bi ti rešila probleme?[/quote]

Vprašaj raje, kako jih rešujem, ne kako bi jih.

Tako, da si pomagam bližnjim, kadar me potrebujejo, in potem tudi oni pomagajo meni. Tako, da po svojih močeh pomagam tudi drugim ljudem – z delom, pogovorom, sem pa tja tudi z denarjem. Tako, da sodelujem v politiki na občinski ravni. Včasih kakšnemu poslancu (nekaj jih poznam) tudi kaj napišem. Tako, da delam od jutra do večera – velikokrat zastonj -, čeprav sem upokojena – pa se zaradi tega ne počutim prikrajšana. Še bi lahko naštevala.

Nekaj pa morate vedeti: nobene stvari ne moreš speljati tako, da bi bili vsi ljudje zadovoljni. Kdor dela z ljudmi, bo že vedel. Nestrpnost, prevelika pričakovanja, nerealnost, egoizem – to je največja revščina naše dobe, ki jo mediji pridno napihujejo.

New Report

Close