Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek enotne zimske počitnice in smučarija

enotne zimske počitnice in smučarija

A tudi vi mislite, da je za nezasedenost smučišč kriv enotni termin počitnic? A ni to malo skregano s pametjo? Če bi bilo zaradi počitnic, potem bi imeli 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zasedenost! Mislim…

itak. narod nima denarja, pri minimalnih plačah naj si privoščijo smučanje. Pa veliko jih še minimalca nima. Sprenevedanje.

Bull shit! Sama nakladancija. Kot praviš, smučišča bi torej morala bit ta teden nabita in ne prazna.

Spustijo naj cene, voluharji. Za 30 eurov se v tujini vsaj voziš po smučiščih, ki si to ime zaslužijo. Če vsa naša smučišča združiš, niso za eno dobro v tujini. Žal.

nova
Uredništvo priporoča

Z vidika posla vseh ostalih je bolje, da ostane pri enem tednu. Če jih imajo lahko ostali, zakaj ne tudi mi. Samo prestavimo še kakšen teden prej…

Lažje je druge za izgubo krivit. Na to, da bi pocenili karte niso niti pomislili. Navadni Slovenčki nimajo denarja za smučanje, tisti, ki ga pa imajo, gredo tja kjer je smuka ugodnejša.

Nekaj je kriva kriza, da si folk ni privoščil,
predvsem pa žičničarji sami, ko so vsi v en rog tulili, kakšna neznosna gneča bo sedaj ta teden.

Poznam kar nekaj folka, ki drugače smuča po sloveniji, tokrat pa ali se zaradi napovedane gužve niso odločili za smučanje, ali pa so pobrisali v tujino.

Kar pa se pocenitve kart tiče- je bilo obrazloženo, da ravno v tem tednu ne bodo znižane zato, da bi preprečili gužvo na smučišču.

itak bo sedaj vse drugo krivo, samo žičničarji s svojimi izjavami ne

Po ogledu svakovih slik s smučanja v Italiji mi je popolnoma jasno, zakaj resnih smučarjev ne spraviš na naša smučišča.

Zimske počitnice naj sovpadajo s koncem prve konference in ne vekomaj po 14 dneh, ko že krepko začnejo z novo snovjo, kateri zelo pogosto zelo kmalu po teh počitnicah sledijo testi, spraševanja…

Zakaj za vraga ne končajo s prvo konferenco, zaključijo ocene, dajo otrokom (in sebi) kratko pavzo v obliki teh zimskih počitnic, in potem začnejo z drugo “polovico” šolskega leta, lepo umirjeno in spočito, čemur naj bi v prvi vrsti bile namenjene počitnice in ne nekim gospodarskim analizam zasedenosti smučišč, kar nima neke večje veze s počitnicami. Starši pa ki itak premorejo finančno breme enotedenskega smučanja, si ga lahko privoščijo tudi sicer, mar ne?

Jaz se strinjam s triiš. Cene smučarskih vozovnic na naših smučiščih so precej previsoke glede na to, kaj ponujajo. Naj gredo naši žičničarji enkrat v Dolomite pogledat, kaj je prava proga in koliko smučarjev je lahko na progi oz. koliko jih smučišče prenese. Pri nas pa le, da se prodajo karte, vse ostalo je postranskega pomena. Da bom pa plačala 28 eur zato, da bom čakala v vrsti pred sedežnico, mi je pa tudi škoda denarja. Ob enih pa itak nimaš več kje smučati, ker je tako razrita proga.
Mislim, da so si žičničarji v veliki meri sami krivi, da je stanje na smučiščih tako kot je.

Zimske počitnice naj sovpadajo s koncem prve konference in ne vekomaj po 14 dneh, ko že krepko začnejo z novo snovjo, kateri zelo pogosto zelo kmalu po teh počitnicah sledijo testi, spraševanja…

Zakaj za vraga ne končajo s prvo konferenco, zaključijo ocene, dajo otrokom (in sebi) kratko pavzo v obliki teh zimskih počitnic, in potem začnejo z drugo “polovico” šolskega leta, lepo umirjeno in spočito, čemur naj bi v prvi vrsti bile namenjene počitnice …quote]

po moje bi bilo tisto preblizu novoletnim počitnicam, prvomajske pa so potem tako daleč 🙂 tele so ravno prav v sredini…škoda samo, da še pust ni bil ta teden, nam je prejšnji 2 leti lepo padel v počitnice in smo pust maximalno izkoristili za rajanja od sobote do torka, tako otroci, kot starši 🙂

Meni je pa čudno, da so smučišča prazna. Mi smo bili v Kranjski Gori prvi teden po silvestrovem in se mi ni zdelo nič prazno. Ok, ni bilo neznosne gneče, ampak daleč od tega, da bi bilo prazno.

Sem ravnokar z Dolomitov, popoldanska od 11:30 naprej, na Speikbodnu je 25 ojrov, cca 36 km proge, sneg fantastičen do petih popoldne, nobenih kuclov, na žičnicah čakaš 3 sekunde. Give me one good reason, da ne grem tja ? Aja apartma za 6 oseb 60 ojrov na noč, benz 70 ojrov v obe smeri.

Ma pol Evrope sam en teden počitnic, vsa Španija je med njimi ! In to točno ta teden kot slevenclji! Le kako oni turizem furajo? A, de ga ne ? To bo to! 100 evrov za 4 karte, nč pik, nč družinskih popustov, nč od nč!
Mal pa je trega delat na smučiščih, kakšen kamen pobrat, mal vlagat, pa ne sam v nove bifeje, pa bo ! In to ni odovisno od 1 tedna al pa 2 tednov počitnic, to je odvisno od tega, al se gremo turizem al pa ne. Sem vedno navdušena nad uno podrtijo takoj za mostom, k se pride v Gozd Martuljek, v vse tiste sesute hiše v Kr.gori, na parkirišče pod Kravavcem, itd….

Ste kar precej krivični do slovenskih žičničarjev. Smo smučali stiri dni v Bad KleinKircheimu, gneča na progah je bila neznosna, smučarji s cele Evrope (avstrija ima počitnice razdeljene na tri dele), proge posledično razrite že ob enajstih. Res so proge dolge in široke in tudi na vlečnicah ni bilo pretirane gneče, dnevna karta pa je 40eur.
Včeraj smo bili na Rogli, nobene gneče, proge res vrhunsko pripravljene, ob pol dveh nobenega kupa, dnevna karta pa mislim, da je 28eur. Če kupiš triurno se nasmučaš do bolečih nog. Pa še vreme je bilo včeraj nebeško.
Sem mnenja, da je vso to govorjenje prestrašilo(če res ni bilo nobene gneče med počitnicami?) slovenske smučarje in so odšli v tujino. Absolutno sem zato, da so počitnice razdeljene na dva dela!

Cene na nekaterih smučiščih so zelooooo previsoke. Npr. smučišče Bela – Črmošnjice. Dnevna smučarska karta 28 €. Imajo pa odprto otroško progo in še eno progo srednje težko. Delajo vlečnici (krogci in sidra), ter trisedežnica. Vse skupaj dve progi in tri vlečnice – lepo vas prosim, pa to je malo več kot nič – pa je karta tako draga! Res ni čudno, da je smučišče pol prazno.

Mi smo že tisti, ki se nismo šli smučat zaradi eventuelne gneče. Prejšnja leta smo smučali v kranjski gori, se tja vozili vsak dan iz Radovljice, pa je bila kar gneča, a znosno. Letos sem predvidevala, da bo zaradi skupnih počitnic pač neznosno, pa smo ostali ta zeden lepo doma. Veliko ljudi je tako premišljevalo, definitivno, jasno pa je, da nekaj ljudi ostane doma tudi zaradi denarja, ampak ne tolko kot bi zdaj radi eni dokazali, da je pač recesija in to sranje , ki pride z njo, krivo.

New Report

Close