Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek podariti avto osemnajstletniku?

podariti avto osemnajstletniku?

Kupila sem si nov avto. Starega sem odjavila iz prometa in čaka na sina, ki dela izpit.
Pa mi mož prijavi, da bi se nam splačalo starega prodat (ne bi dobila zanj več kot 2-3 tisoč)?!
Ne rečem, da mi denar od prodaje ne bi prav prišel. Ne potrebujem pa ga za preživetje.

Sin je “normalen”, priden srednješolec. No, malo preveč pred računalnikom, vendar šola klapa.

Bi vi avto prodali ali ga dali sinu?

Lep večer in hvala za mnenja!

Ines

To je pa res zelo odvisno od situacije. Če je res tako, kot praviš potem bi ga raje dala sinu kot prodala.

Mi smo stari avtu dali moževemu sinu. Zdaj so slabe cene za rabljene avte. Raje kot da bi ga dali pod ceno smo ga podarili. Sicer je imel par let več, ampak ne bistveno.

Kakšen avto je in koliko je star?

Ta avto prodajte, sinu pa kupite novega, ko bo naredil izpit, oziroma mu ga “kreditirajte.

Če je sin sposoben sam vzdrževati avto se pravi popravila, registracija, bencin, gume, potem vsekakor. Če pa nima denarja za zgoraj našteto se pravi, da boš za vse to financirala ti. Če si sposobna vzdrževati 2 avtomobila ok če ne ga prodajte in ko bo sin šel v službo mu pomagaš pri nakupu.

NI potrebno, mami in oči sta državna uslužbenca.

Hvala za mnenja!

Niti v sanjah mu ne bom kupila novega avta ali celo vzela kredita.

Avto bo potem vzdrževal sam. Saj ne pride tako veliko. Malo bo delal, malo pa prišparal (za rojstne dneve dobi vedno denar). Če ga ne bo mogel vzdrževati, ga bomo prodali (tak je dogovor).

Ne nisva državna uslužbenca:-))) Niti nimava nobene želje, da bi bila.

Še kdo?

Samo tega ne. Novopečeni voznik pač ne rabi novega avta. Naj dobi starega, če ga bo sposoben sam tankati in kaj prispevati zraven za registracijo in zavarovanje.

Odvisno tudi kje živite. Če ste v mestu, verjetno ne bo toliko rabil avta, saj mu je vse na dosegu roke. Če ste na podeželju avto pride kar prav, da se lahko kam odpelješ.

Pa še ena ideja:

kaj pa če bi si avto delil z vami ali očetom? Predpostavljam da imata starša oba svoj avto. Če sta 2 avta pri hiši, potem mislim da bo vsaj eden vedno doma, ko ga bo potreboval sin. Na takšen način bi prišparali veliko denarja. En avto manj za tankati, registrirati, zavarovati.

Svojemu otroku vedno posodite najboljši avto, ki je pri hiši.

1. Gre za njegovo varnost
2. Dober avto bo bolj pazil in lepše vozil
3. Mnogo bolj previden bo v prometu

Kar sami se vozite s starimi kripami.
Prodaj stari avto, ker če zate ni dober, je še manj za tvojega otroka.

Naj tudi sam nekaj denarja doda zraven in naj si ga kupi po svojih željah. Pa čez eno leto ali dve. Zakaj pa bi ga moral imeti takoj, ko opravi izpit?
Naj vozi (občasno) tvojega in vsaj v začetku bodite njegov sopotnik!

Če je sine tako priden bi mu ga midva zagotovo dala. Tudi najin je bil tak, v šoli v redu, miren, premišljen, nikoli ni ničesar popil, tudi vozniški izpit je prvič naredil, ni ponočeval. Zato sva se nanj zanesla, da bo tudi previden voznik. Dala sva mu najin rabljen avto in res je bilo vse po najinih pričakovanjih. Mislim, da vama bo hvaležen in upošteval tudi vajina pričakovanja.
Želim mu srečno vožnjo!
P

Tudi jaz bi otroku raje posojala najboljši in najvarnejši avto, ki je trenutno pri hiši.

Meni so moji podarili avto, ko sem naredila izpit, pri 18. In sem jim bila tedaj in sem še danes nadvse hvaležna. Sicer je bil samo fiat 126p, a je bil dovolj za spontane izlete, nočne vožnje z zabav… Nikoli nisem bila odvisna od drugih glede prevoza, ni mi bilo treba skrbeti, če se ne bo moj šofer preveč napil… Sama nisem nikoli pila alkohola, tako da mi ni bil problem abstinirati. Večinoma sem še prijateljice domov zvozila. Je bilo lepo. Avto so mi pa starši financirali. Poraba je bila sicer res majhna, je bil pa pogosto na servisu. Od tedaj tudi silno cenim sodobne avte, ki se ne kvarijo.

Če je bil ta avto do zdaj dober, zakaj zdaj ob nakupo novega ne bi bil dovolj dober za sina?
Boste torej nan, ki imamo otroke in vozimo avte 2000€ vredne kar nove kupili, da ne bomo orožali svojih otrok?

Pri nas imamo oba avtomobila stara, tako da mi ni prišlo na misel da bi pa 18-letnici kupila novega- zakaj že????
Starega dobro vzdrževanega in me nobeden ne bo prepričal da pride ravno tako drago kot nov, pa kasko, uradni servisi in ostalo,

tako da avtorica: jaz bi ga vsekakor dala sinu si boste prihranili kar nekaj poti pa še za tega že veste kakšen je, kako vzdrževan. Dobro se odločite, kaj je prav za vas samo vi veste.

Moj sin je lani naredil izpit in ker sama ne rabim več avta, smo mu ga podarili. Preden je naredil izpit se je pritoževal, da ne bo imel te stare kripe. Sedaj pa pravi da je idealen avto zanj in je zelo vesel, da ga ima.

Kar pade z neba gotovo manj ceniš kot tisto, za kar se moraš sam truditi 🙂

Če ga bo sam tankal in registriral, kupil nove gume, bo verjetno prej razmislil, če se mu splača kar tako malo letati naokoli.

dokler večina tako razmišlja, smo ostali varni pred “mladimi vozniki”, ki si dajo duška na cesti s starimi podarjenimi avtomobili 🙂 tako da ja, seveda bi bilo škoda razmišljat o novem, dobrem, varnem avtomobilu, če imate doma starega…če ne za vašega sina, je pa dober za vse ostale udeležence na cesti

Jaz bi dala sinu na vašem mestu. Poznate avto in otroka. Mi ga mu bomo tudi kupili, ko bo naredil izpit. Brez pregovarjanja. Ali pa bo vozil našega -družinskega- samo da bo šola laufala. Pa bo tudi vse drugo imel. Bolje da ima svoj avto kot da bi ga morali mi voziti pri polnoletnosti naokolil

dokler večina tako razmišlja, smo ostali varni pred “mladimi vozniki”, ki si dajo duška na cesti s starimi podarjenimi avtomobili 🙂 tako da ja, seveda bi bilo škoda razmišljat o novem, dobrem, varnem avtomobilu, če imate doma starega…če ne za vašega sina, je pa dober za vse ostale udeležence na cesti[/quote]

Bolj ste varni na cesti pred mojim sinom, ki smo mu lani pri 19. letih podarili 10 let star avto, kot od nečaka, ki je pri 18. letih dobil nov avto s 170 KM.

Moje mnenje je, da se otrokom ne da avta. To je taka stvar, ki zahteva finančno samostojno in zrelo osebo, kar pomeni, da naj si ga kupi sam, ko bo zmogel in hotel.

Hvala za vaša mnenja:-))

Lepo nedeljo želim!

Ines

Se strinjam. Zakaj bi imela dodatne stroške če ni potrbno?????

dokler večina tako razmišlja, smo ostali varni pred “mladimi vozniki”, ki si dajo duška na cesti s starimi podarjenimi avtomobili 🙂 tako da ja, seveda bi bilo škoda razmišljat o novem, dobrem, varnem avtomobilu, če imate doma starega…če ne za vašega sina, je pa dober za vse ostale udeležence na cesti[/quote]

Bolj ste varni na cesti pred mojim sinom, ki smo mu lani pri 19. letih podarili 10 let star avto, kot od nečaka, ki je pri 18. letih dobil nov avto s 170 KM.[/quote]

saj to je bistvo mojega sporočila – bolj sem/smo mi z dobrim, varnim avtomobilom varni pred vami, ki vam je važno samo to, da vas avto pripelje od A do B, pa če je vreden 2 ali 3 jurje, “avto je avto” a ne 🙂

in normalno, ja, bolj smo varni pred tvojim sinom z 10 let starim avtom, ki se bi ob trku razletel v prafaktorje z njim vred, kot pred nečakom, ki je dobil novega, dobrega, zanj varnejšega , zaradi tega pa manj varnega za vas 🙂 štekaš ali je spet preveč zapleteno napisano?

New Report

Close