Najdi forum

po skoraj tritedenskem stagniranju teže, je zmagala moja trma in tehtnica spet kaže manj …

sem pa začela vsak drugi dan delati vaje za moč in bi si pri “perutničkah” in trebuhu rada pomagala z utežmi …
je dovolj če vzamem kilogramske ali so boljše težje?
so boljše tiste, ki se jih ovije okoli zapestja in imaš proste roke ali so boljše ročke?
tiste, ki jih oviješ okoli zapestja in gležnja bi uporabila tudi pri vajah za stegna in trebuh …

vaje delam doma, nimam pa nikakršnih izkušenj s tem … pomagam si z videi, ki jih najdem na aktivni.si …

hvala za odgovore 🙂

js imam 1, 5 kiligramske ročke..naredim za vsako roko serijo po 40 dvigov..kako izvajat pa imaš na tem forumu ja..kot si napisala..ali pa na youtube..js kr orenk čutim pol roke..moj se mi sicer smeji..kaj naj on dela z 1, 5 kg..ampak kr naj počaka še par mescev:)

hvala ti … 1,5 kg bi šlo 🙂
uh dobra si, 40 ponovitev 🙂 meni bi roke odpadle 🙂

mislila sem nekako 3×8 ponovitev za vsako roko … upam, da mi ne bodo ročke padale z rok in bo luknja v tleh 🙂 bodo sosedje mislili, da špijuniram 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Vaje in njihovo izvedbo najdeš na maxximumu. Z določeno težo delaš, dokler ne vidiš, da postane prelahko in potem spet malo dodaš.

VAJE

Lp

goran hvala 🙂

najbolj me motijo “perutničke”, zato mislim da je čas za več discipline pri rekreaciji …

Po mojem je najceneje nabaviti kompet uteži: dve kratki ročki ter uteži (železni koluti), ki jih dodajaš po potrebi. Pa mogoče še dolgo ročko oz.štango. In ko rabiš težje uteži preprosti dodat kak železni kolut zraven. In ko jih še potrebuš jih pač dokupiš.

Večino vaj se da učinkovito izvajati samo s težo lastnega telesa. Jaz imam tudi dvokilogramske uteži za okrog gležnjev/zapestij, tudi te pridejo prav. Drugih pa ne potrebujem.

Čao punce :))

Jaz osebno se pa poslužujem uteži na fitnesu, tam dejansko lahko oblikujemo vse mišice oz delaš vaje za tisti del telesa za katerega te najbolj skrbi…nevem…meni se 2 kg uteži zdijo občutno premalo…jaz na fitnesu delam z nekje od 5-15 kg, in to je za pridobivanja mišične mase ampak za kurjenje maščobe in oblikovanje telesa…

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w1sqwGD/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w1sqwGD/weight.png[/img] [/url]

wau! s tako nizko težo delate??? sama imam doma 5 kg uteži in tudi če več mesecev ne delam z njimi, mi ni problem začet kar s 5 kilami na 1 roko.

potem je res najbolje, da kupim komplet in dodajam … da ne mečem denarja stran za kakšne prelahke zadevice …

Saj ne veš, katere vaje delam. 🙂

Ja, komplet je meni fajn. Jaz imam dve kratki ročki pa eno dolgo pa potem nekaj uteži oz. tistih železnih kolutov. Ko bo pa premalo pa bom še kaj dokupila.
Dolga ročka mi je fajn za recimo delat počepe pa tudi na hrbet se uležem in potiskam utež gor.

Pa še poceni uteži, ki jih tudi imam: dve plastenki 1,5 l polni mivke. Zastonj in uporabno.

hehehe 29-tka hvala za idejo … plastenke z mivko mi je pred časom predlagal že moj sine … pravi da naj najprej poskusim, če bom vztrajna v vajah, šele nato naj grem v nakup pravih uteži …

odločitev je padla, najprej en mesec plastenk …:)

New Report

Close