Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek goveja juha KARCENOGENA

goveja juha KARCENOGENA

Zadnjič mi je neka gospa povedala, da je ponovno pogreta goveja juha karcenogena.To so baje rekli v LJ. na onkologiji.
Kaj mislite?
Jaz nekako ne verjamem oz. upam, da ni res.
Sama g.j. večkrat zmrznem v več malih posodic, potem jo odtaljeno, pogreto čez teden dam tamalima.

lep vikend

Goveja juha je na splošno škodljiva.

Gospa ima prav. Veliko sem prebrala na to tematiko (rak v družini). Zato več ne kuhamo tega sranja. Goveja juga brez začimb je okusa urina. Tudi sestava je podobna kot urin. Povprašaj analitike.

Tudi jaz jo večkrat zmrzem, malo zaradi odvečne juhe, malo zato, da je v hudih časih “pri roki”. To, da kvašene stvari (kruh, peciva ipd.) v zmrzovalniku “postanejo” karcinogeni, sem slišala že pred leti. Nekako mi je razumljivo- kvas…paspremembe temperatur, segrevanje…Za juho pa še ne. No, vse je najboljše sveže. S tem se strinjam.

kancerogen je pravilno, preden vas napadejo iskalke monjizmov ;-))

http://www.ezdravje.com/si/srce/atero/recepti/

vsega po malem ničesar preveč!

Prosim, da vsi, ki se tukaj oglašate, napišete še, ali ste vegetarijanci. Goveja juha je zdrava in ni kancerogena. Nisem vegetarijanka.


Res je. Iz mesa se izloči precej sečne kisline. To je že zdavnaj dokazano.

Vegetarijanstvo gor ali dol.


Res je. Iz mesa se izloči precej sečne kisline. To je že zdavnaj dokazano.

Vegetarijanstvo gor ali dol.[/quote]

No, jaz to prvic slisim…

Pa se iz vsakega mesa izloci secna kislina? Ali samo iz govejega in samo ob kuhanju, ne pecenju? Na hitro na netu nisem nic nasla…

To, da je v goveji juhi ogromno sečne kisline in da je približno iste kakovosti kot urin, se mi pa zdi, da ni taka huda skrivnost.

Vem, da goveja juha ni zdrava, nisem pa še slišala, da bi bila kancerogena. Zakaj pa bi bila kancerogena? A tega pa ne veste? Bom vprašala na prvi naslednji kontroli na oknološkem in potem poročam, kaj bodo rekli:)

Nisem vegi, jem meso, ne maram goveje juhe.

Osebno pa menim, da je goveja juha škodljiva že zato, ker gre zaradi kuhanja te župe v maloro celo nedeljsko dopoldne in sedimo doma, namesto da bi se šli gibat v naravo.

to lahk reče samo en k nima pojma al pa k je že pil urin, da ve kakšnega okusa je le ta…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Prebrala sem, da traja cel teden, da se iz telesa izloči krožnik goveje juhe.

Živi in pusti živeti

To o goveji juhi in urinu je kotaljenje bučk. Nikar verjeti neumnostim.

Glede prehrane živalskega izvora (meso, mleko in mlečni izdelki, jajca) nasplošno pa se že nekaj časa dokazuje, da imajo pomembno vlogo pri nastanku bolezni, ki se v telesu ‘kuhajo’ dolgo časa: rakava obolenja, bolezni srca in ožilja, diabetes, alzheimerjeva, itd. Na to temo je bilo objavljenih kar nekaj študij priznanih strokovnjakov, ravno tako izdanih precej knjig za laično javnost (ena takih popularnih je ‘The China Study’).

En zanimiv primerček: aflatoxin je po vsesplošnem prepričanju grozno rakotvoren. Ampak, ugotovili so, da je v kombinaciji s prehrano živalskega izvora do 20-krat bolj aktiven kot sicer. Te poskuse so delali na miših, kjer so dvema skupinama dozirali aflatoxin, s tem, da so prvi dajali rastlinsko prehrano, drugi pa pretežno kasein (pomemben protein v mleku). Miši iz te druge skupine so začele umirati po nekaj mesecih, prej kot v enem letu so umrle vse. Tiste iz prve skupine pa so bile po 12 mesecih še vse žive.

Ok, dosti razpredanja. Jaz osebno se že nekaj let prehranjujem na veganski način.

…da so že pili urin….

Saj, kaj pa druzga delajo pri fafanju in lizanju – saj tam je scavnica!

Se mi je takoj zdel, ja!

Bolniki !!!

Moj oče poje na leto najmanj 30 loncev goveje juhe in to že nekaj desetletij zapored. Preden začne jest, jo ohladi in pobere maščobo dol. Od lonca ostane samo nekaj kosti in par kosov zelenjave (česen, čebula in par poprovih zrn).

Če bi bila goveje meso in juha tako strupena kot urin, potem bi bile tudi posledice njune konzumacije enake. Za primerjavo lahko vsak popije liter svojega urina na dan. Gotovo bodo posledice precej drugačne, kot če bi pojedli liter goveje juhe.

Dober tek!

Menda Argentinci pojejo največ govedine na dan na svetu. Imajo torej največ raka na svetu?

Glede na to, da je urinoterapija precej opevana, je velika možnost, da je nekdo že pil svoj urin in ga zato lahko primerja z govejo juho. Glede na to, da je goveja juha njamsi, morda velja razmisliti o urinoterapiji.

Ne vem kakšnega okusa je urin, imam pa po novem raka in svetovali so mi glej glej-piti urin, ki naj bi ga pozdravil. Obstajajo o tem v Nemčiji knjige.Vse je res en čvek. Saj danes vsaka hrana , ki ni pridelana v sterilnih pogojih, vsebuje kaj rakotvornega. Od nečesa je treba tudi umret. Pomislite na zdravstveno in pokojninsko blagajno ha ha

Dejte, dejte.
Goveja đupa je kul. Vir zdravja, energije,….. še boljša je, če je meso res iz domače reje.
Kako so pa pred leti naši starši jedli? Ob nedeljah obvezno župa, renstan krompir, solata, govedina.
Pa so bili bolj zdravi. Ma kakšen rak. Rak je v tej prenasičeni hrani, ki jo kupujete po policah,…….
Kar privoščite si domačo govejo župco z domačimi rezančki ali cmoki, njam, nič vam ne bo škodilo.
Ne verjemite vsem čenčam!
Prisluhnite svojemu srcu.

Argentinci pasejo svojo živino! Govedo se prosto sprehaja po širjavah! Se ne stiskajo s ketnami za goltanci! Na dveh kvadratih!

Argentinsko goveje meso je mehko kot puter! Ni primerjave z našim!

Ti tudi. Za celotno družbo.

pri nas gnojnice doslej nismo uživali, tako da sploh nismo vedeli, da je tako dobra.

torej ji vi dodate samo malo korenja, kolerabe, zelene, peteršilja, čebulo, sol, nageljnove žbice, kakšen listek lovorja in imate skoraj zastonj kosilo?

ja, če je polna argo kock in vegete, verjamem da je, sicer pa … od česa bi bila karcerogena?
od korenja? mesa? čebule?

New Report

Close