Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Nenavadno počutje po določeni hrani

Nenavadno počutje po določeni hrani

Pozdravljeni!

Upam, da mi boste lahko kako pomagali pri naslednji moji težavi, ker včasih sama več ne vem, kaj in koliko naj pojem.
Ko pojem kaj sladkega (lahko tudi samo kakšno sadje, ker hrane iz belega sladkorja si več ne upam), se mi zelo dvigne energija (čutim napetost v glavi, postanem malo hiperaktivna, tudi živčna, skratka zelo čudno se počutim, potem pa me postane še strah, pojavi se mi neka tesnoba). To traja kakšno uro, potem pa je moje počutje spet vredu. Isti občutki se mi pojavijo, če zvečer ne jem (velik dvig energije, živčnost …). Ti občutki so mi zelo neprijetni, strah me je tega.
Ponavadi že po nekem običajnem obroku hrane, npr. po kosilu, čutim dvig energije, napetost v glavi, čutim vročino, ampak ta dvig energije ni tako hud, kot če pojem kaj sladkega. Če pojem manjši obrok hrane, je ponavadi vredu.
Se mi pa pojavlja tudi padec energije, ponavadi v času kosila (pred ali po njem), tako da sem zelo utrujena in brez energije. To mine čez kakšno uro, pomaga pa mi tudi, če se prisilim, da grem kljub moji utrujenosti na sprehod.

Kaj si vi mislite o vsem tem?
Drugače pa me muči tudi tesnoba in občasno sem tudi depresivna.
Tesnobo rešujem s sprehodi v naravo, ki mi zelo pomagajo.

Nisem slabokrvna, ščitnica mi vredu deluje.

Prosim tudi ostale bralce, če se kdo prepozna v tem, kar sem napisala, za mnenje.

Hvala vam.

Spoštovani,
Priporočam vam, da stopite do alergologa, testiral vam bo preobčutljivost na prehrambene alergene.
Možno je tudi, da uživate hranila z visokim glikemijskim indeksom in je dvig sladkorja v krvi vzrok vašemu slabemu počutjue. Ker ne vem koliko ste stari težko še kaj drugega odgovorim. Lahko bi bil vzrok tudi nizek krvni pritisk, ki po zaužitju pade in imate občutek prazne glave in občutek utrujenosti ter zaspanosti.
Lep pozdrav.

New Report

Close