Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek partnerjev nemogoč stil oblačenja

partnerjev nemogoč stil oblačenja

Velikokrat vas berem, tokrat pa sem se odločila, da vprašam za vaše mnenje. V partnerski zvezi sem par mesecev. S partnerjem se dobro razumeva, me privlači…ampak opažam stvari,ki jih prej nisem npr. njegov stil oblačenja. sama imam dokaj pomembno funkcijo, rada sem urejena, priznam veliko dam na svoj videz. Partner je glede tega popolno nasprotje, ima veliko plačo, pomembno funkcijo…ampak njegova oblačila so iz prejšnjega stoletja 🙁 drugače je oseba zelo prijetnega videza, bil bi pravi “cukrček”, če bi le malo, samo malo, dal nase.
Ne upam mu povedati tega, ker se bojim, da bi ga užalila… bi mu kupila nekaj oblačil, pa ne vem,kako bi reagiral na to…
Vem, da je človek več kot samo zunanja “pakunga” in ne zdi se mi prav, da nekoga zapustim zaradi tega, ker mi njegov stil oblačenja ne ustreza, a kljub temu me to pri njem moti 🙁
prosim za kakšno iskreno mnenje, izkušnjo, nasvet… in mi s tem pomagate k odločitvi kako naj to sprejmem, spremenim, ignoriram…
Lep dan želim vsem skupaj 🙂
Maja

Odgovor na to poznas samo ti…

Drugace pa, poznam ene par slovenskih bogatasev za slovenske razmere, pa so tako obleceni, da bi jim clovek dal za sendvic. Mislim, tudi ko oblecejo kaksna dizajnerska oblacila, je vse skupaj neusklajeno in nicemur podobno, da je oblacilo Armanijevo bidis samo po etiketi… Pa en ima zeno, ki da ogromno na oblacila, ima svojo svetovlko, pa ga vseeno ni prevzgojila. Pac ni vsak za oblacenje…

Človeka sprejmeš v kompletu – takega kot je – ali ga pa ne sprejmeš.
Spreminjat človeka ne gre, kompromise sklepat že v štartu mogoče tud ni najbolj pametno …

Ja, seveda te razumem, nasplošno so moški taki, da ne dajo glih kaj dosti na svojo zunanjost, za njih je vse dobro, če jim rečeš naj se preobleče, pa pravi da bo doma ostal. No spet pa ni dobro preveč da je čist kontra, da je sam sebi najbolj všečen. Predlagam, da mu za RD podariš kak lep kos in ko ga bo oblekel mu reci kako ti paše, všeč si mi… ali pa malo nagajivo uvav kar napadla bi te tok si srčkan.

Moj fant se je v začetku najine veze oblačil tako, kot ti opisuješ. Ti povem kakšen je prišel, ko sva šla na zmenek? V zguljenih hlačah na korenček, obute je imel superge za dvoranski nogomet, zgoraj pa staro sprano majico Curta Cobaina 🙂 Nikoli ne bom pozabila.
No, ker mi je bil všeč, sva se ujela itd., sem to malo spregledala. Aja, sem pozabila,nosil je tudi tiste navadne bele gate haha. V glavnem, sčasomaa (res je nekaj časa trajalo) se je spremenil. Enkrat sva šla skupaj v šoping (jaz sem nakupovala zase) in je še on brskal naokrog, pa sva skupaj “našla” kakšno stvar, ki si je sam ne bi nikoli kupil, a je bila moderna in mu je bila vsaj približno všeč. Tako sva nekajkrat nabavila par majic naenkrat, enkrat sva našla ful znižane kavbojke, zato je kupil troje (seveda so bile običajne, ne na koreneček), predlagala sem mu, naj si kupi kakšne bolj udobne čevlje, pa sva potem nabavila Leviske. Za kakšnega božička je dobil boksarice in nato ugotovil, da so bolj udobne kot “gate”…

Tako nekako, postopoma. Nikoli pa mu nisem direktno povedala in ga s tem užalila. Šla sva skupaj kam, ko sva se vselila skupaj, sem mu tiste “njegove” stvari založila bolj zadaj v omaro, ta nove pa spredaj 😉
No v glavnem, danes je oblečen solidno. Ne bom rekla vrhunsko, ker njemu se to zdi brezveze, glavno da je udobno,..

V tem času, ko sta še v začetku veze, se morda ti malo manj spedenaj (da si še vedno urejena in se dobro počutiš, ampak ne tako, da bo prav ven sekalo), potem pa pojdita kdaj skupaj v šoping…
Saj bo, ne pusti, da veza zato propade.

Poglej za kakšne malenkostne spremembe po moje ne bi smelo biti večjega problema – načni pogovor, poskusi ga nagovoriti, da gresta v trgovino na shoping… Drugače pa je tako: vedno je kaj kar nas lahko pri partnerju moti. Sem pri tem mailu pričakovala, da se tvoj mož oblači kot tisti predstavnik za verske skupnosti kaj je že … in če je vse drugo ok, bi pogledala čez prste …To je pač on …

In potem ga boš preoblekla po svoje, nakar boš ugotovila, da te več ne privlači. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Mah, ko bosta nekaj časa skupaj, bosta šla tudi skupaj kaj nakupovat in menim, da to pri moških sploh ni problem. Predlagaš nekaj, pokažeš kaj in bo sčasoma oblečen “normalno”. Seveda pa, če mu je všeč športni tip oblačenja, ga ne boš spravila v prostem času v obleke ali pa v ultramoderno opravo:).
Moraš mu predlagat nekaj, kar je v njegovem stilu in všeč obema. Sem prepričana, da pa to res ni nek problem.
LP:)

Daj se ne preizkušnjo 🙂

Koliko to vpliva na vajin odnos? Si slabe volje, ko pride k tebi v predpotopnih oblekah?
Jaz recimo tudi opazim, kako je nekdo oblečen, ampak me niti ne moti. V bistvu me moti, če se odpravljava na kakšno posebno mesto pa ne izbrati v skladu s tem … V takem primeru potem jasno povem, da tak ne more iti in sugeriram, kaj je primerno.

Cele garderobe mi s svojim kešem glih ne bi menjala … tudi cel komplet ne pride v poštev!

Kupiš mu en pulover, majco ali kar koli takega, potem pa rečeš npr. Tukaj bi pa ful pasale roza žametke, recimo :-). No, pač poveš nekako, kaj bi šlo super zraven.

Drugače pa pusti ljudem, da so oblečeni kot se najbolje počutijo. Ne moreš pričakovati, da se bo popolnoma odrekel svojemu stilu (morda to dela celo s kakšnim stejtmentom) in si ti blentava, ker tega ne razumeš/ ne razbereš.

No, tako jaz vidim in ravnam, je pa vsak svoja pesem. Tudi ti in jaz in on in vsi ostali.

Razmišljanje o tem, kako bi ga spremenila je pa totalno mimo! Dajanje svobode in imeti lastno svobodo je tudi v tem, a veš. In nikoli ne veš, mogoče gre njemu tudi na živce, kako se oblačiš ti, a te sprejema kot celoto in temu ne pripisuje pomembnosti, kaj šele, da bi tebe kot osebo dal pod vprašaj. Kaj pa če se on počuti nelagodno, ker si ti vedno zrihtana? A se ne bi mogla ti malo bolj sproščeno “rihtat”. Misliš, da boš potem manj lepa? A vidiš, vse se da obrnit … tvoj pogled na to je zelo relativen … in kaj ti potem ostane? On in ti – gola, drug pred drugim, soočena s tem, da razumeta, da je vseeno bistvo pod oblačili. Če te gol pritegne v celoti, zakaj te motijo oblačila?

kar hočem povedati je: ne obregaj se v vsake njegove gate, ko pa ti zadeva res, ampak res ne štima, mi lahko to mirno poveš z napotkom. Danes greva v gledališče, je premiera, jaz bom imela večerno obleko, prosim, da se oblečeš v obleko in (ne)formalno kravato. Se vidiva ob 7h.

Nekaj pošlihtaj pri sebi, njega pa jasno usmerjaj, pa bo pokapiral. Samo ne mu utrujat vsak dan, 5x na dan in za vsako priložnost. Ker roko na srce, biti obseden z oblačili in z izgledom, je tudi … no – obsedenost.

Pa lepo se mej!

Mogoče si pa fant misli, kako se ti avšasto oblačiš in mu je prav tako nerodno, pa pač malo potrpi.

Hvaležna sem vam za vsako napisano besedo. Resnično je vsaka situacija lažje rešljiva, če ti jo kdo osvetli še z drugega zornega kota.
Orhideja**-resnično si me nasmejala in s svojo zgodbo hkrati opogumila 🙂 škoda da v “resničnem” življenju ne srečujem tako prijetno – iskrenih ljudi kot si ti 🙂

rdeca strela, komplet,Terazuumem, h – hvala za vsak pogled na situacijo in misel 🙂

vidim, da se je podobna situacija že komu zgodila, prej me je bilo kar malo sram (češ s kakšnimi neumnimi pomisleki se ukvarjam 🙁 ) in še kako res je, da nihče ni popoln.
Vaše odgovore bom večkrat prebrala, temeljito premislila in se potem odločila, ali bom sploh ukrepala in če je z moje strani sploh “fer” da hočem nekoga spremenit, pa čeprav čisto malenkost…
Vsem skupaj želim lep dan in veliko ljubezni 🙂
Maja

mogoče se pa v takih cotah boljš počuti kt v enih fensi šmensi, k so zadnji krik mode itn. mene recimo kravate “dušijo”, pa če je treba jih pač navlečem nase pa potrpim tist čas, čeprav se ne počutim najbolje.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Zase se brigaj.

Vem, da je človek več kot samo zunanja “pakunga” in ne zdi se mi prav, da nekoga zapustim zaradi tega, ker mi njegov stil oblačenja ne ustreza, a kljub temu me to pri njem moti 🙁
prosim za kakšno iskreno mnenje, izkušnjo, nasvet… in mi s tem pomagate k odločitvi kako naj to sprejmem, spremenim, ignoriram…

Praviš, da je človek več kot zunanjost, pa te vseeno moti njegova obleka, ne moreš čez to.

To ni ljubezen s tvoje strani ! Če ljubiš, ti je popolnoma vseeno, kako je oblečen (praviš, da ni ravno klošar) . Če ljubiš, si ponosna nanj, kakršen koli hodi okrog.

tudi moj sedanji mož je bil včasih enak kaliber ..potem pa sem ugotovila, da je najbolj zalegla pohvala … ko je oblekel nekaj lepega , sem ga pohvalila z wauuuuu, kako si danes lep, kako to dobro izgleda na tebi ….kako si seksi …

ko sem v kaki reviji videla dobro ( normalno) oblečenega moškega, sem mu pokazala in rekla : lej kako bi tebi to pasalo…

potem sem mu rekla, da bi šla skupaj kupit kaj podobnega in d ami je v teh oblačilih tako zelo všeč ….

in sčasoma je začel spreminjati stil oblačenja …

nerganje ne pomaga, odkrito kritiziranje tudi ne… mislim, da je res najboljša pohvala

zgubit nimaš kaj…

Ne boste verjele ampak pri nas je bilo pa ravno obratno!!!
Jaz sem tista ki se ne znam zrihtat, kupit stvari in se lepo oblečt.
Imam pa krasnega moža, ki mi pomaga v trgovini kot, da bi bil tam zaposlen za veliko povišico. Mi svetuje, nosi v kabino, pomeri to princeska,pomeri ono… toliko časa, da sva oba zadovoljna in grem samozavestno iz trgovine. Srečna sem, da ga imam.

Do tega je pred leti prišlo pa iz pogovora…to je meni lepo za oblečt, kaj po katalogu, kaj če bi tako provala, gotovo bi ti pristajalo… ima večjo žilco kot jaz, čeprav sem ženska.

Če se razumeta, imata rada, potem mu reci. Seveda ne žaljivo, jaz bi ubrala malo bolj lahkoten ali humoren stil: “ej, ampak ko te gledam, tale kombinacija pa ne gre ravno skupaj, veš. Če hočeš, greva skupaj kdaj v kakšen nakup, jaz to takoooo rada počnem.”

Počasi se daleč pride 🙂

Meni ste pa smešne tiste, ki menite, da če ji ni všeč njegov stil oblačenja, potem pa to ni prava ljubezen… Nekateri ljudje pač nimajo občutka za modo, številni se oblačijo po nekem vzorcu, ki jim je bil privzgojen in so tako navajeni in se v kakšnih oblačilih, ki so bolj fancy ne počutijo dobro zato, ker jih niso vajeni. Če takšnemu človeku na nevsiljiv način, torej z občasno pohvalo in kakšnim podarjenim kosom lepšega oblačila, postopno pomagaš do boljšega oblačenja, se meni zdi kvečjem dokaz ljubezni, ne pa pomanjkanje. Navsezadnje najbrž ni edina, ki opazi, da se oblači malo staromodno…
Če se nekdo ne umiva, boste tudi rekle, da ga ne ljubi, če bo tukaj vprašala kako naj mu dopove, da bi bilo fino, da bi malo bolj pogosto stopil pod tuš?
Maja, ti pa le pogumno, orhideja ti je dala krasne nasvete, iz tvojega vprašanja pa jaz vidim, da ga imaš res rada, zato mislim, da bo vajino razmerje prestalo še kakšno hujšo preizkušnjo kot je različen stil oblačenja.


A se ti ne zdi, da je po par mesecih zveze še prehitro govorit o neki ne vem kaki ljubezni? Mislim, zdaj so se ji komaj oči odprle, da ni več brezglavo zaljubljena, vsekakor je pa še precej daleč od ljubezni O_o

Poleg tega, mislim, da ravno zato, ker nekaj čutiš do človeka, ti ni vseeno zanj in ti ni vseeno, kakšen hodi okrog. Pa četudi se gre za neko malenkost, kot je slog oblačenja, si ne želiš, da bi se ljudje delali norca iz osebe, ki tebi nekaj pomeni.

In nenazadnje – ne obstaja samo ljubezen. Si že kdaj slišal/a tudi za spolno privlačnost? Nek tip v šuškavi trenerki in čeških papučah ti je težko spolno privlačen, pa čeprav se pod temi oblačili skriva božansko telo. In če ni spolne privlačnosti, bo tudi ljubezen bolj težko vzplamenela.

To bo še najbolj zaleglo. Skupaj pojdita in ti ga pohvali, kako mu kakšno oblačilo pristoji.

O Maja, imava isto ime in enak problem 🙂 Mi2 sva skupaj malo več kot eno leto. Se tudi križam, ko vidim kako je oblečen, meni se zdi total staromodno, oblačila, ki so se nosila vsaj 10 let nazaj. Sem mu letos za rojstni dan podarila 2 puloverja, enega je samo enkrat oblekel, drugega nikoli. Ne upam niti vprašat zakaj. Pa sem pazila, da ni neki ultra moderno, da bi bil to razlog, da ne bi tega oblekel. Njegovo oblačenje me moti, spet pa ne toliko, da bi ga kenslala zaradi tega. Počasi se le navajam.. Mi je pa, priznam, kar malo nelagodno, ko se kam skupaj odpraviva, na kak dogodek ali prireditev. Ampak, dokler se čustveno lepo ujemava je oblačenje res zanemarljivo..bo že 😉

[/quote]

POPRAVLJAM, takole bo prav…
Ja tole je pravi način za moškega. Seveda moraš ogromno truda vložit v to in ga postopoma navadit na urejenost. Če si ti urejena, bo postopoma tudi on, samo naučit se mora, to se bo od tebe, do zdaj se ni imel od koga. Redki moški imajo smisel za oblačenje, ženska je tista, ki jim mora namignit. Ne bom pozabila, ko sem pred veliko leti rekla možu, da se nosijo barvaste nogavice – seveda v skladu npr s pulijem, pa je enkrat prišel k meni v službo z rumenimi nogavicami in rekel, saj sem sama rekla, da so moderne barvaste nogavice… Bo, saj se bo poštimal, moraš mu le pomagati – tako neopazno…

Tole podpišem. Počasi delaj na spremembah. Moj je tudi prišel na prvi zmenek v supergah, na drugega pa v čevljih, ki bi jim lahko rekla, da so bolj zidarski kot kaj drugega. Pa pisan flis in majico s potiskom Harleya. Prvič sva šla po nove čevlje in sva obletala milijon štacun, preden sva našla kompromis. Super moderen ne bo nikoli, ampak pogruntavščina, da manj všečne stvari v omaro vtakneš na dno (moškim se običajno ne ljubi dosti brskati, kaj bodo zjutraj oblekli), uvedi nek sistem, kaj paše skupaj (katere srajce, majice s katerimi hlačami) in potem bo šlo. Ni za obupat. Odvisno pa je, koliko je star. Moj je bil še relatvino mlad, 23, in je bilo malce lažje.

Midva sva sicer že nekaj let poročena, on se oblači tako enostavno, vedno neke kavbojke, mikica in pulover, bolj kot ne športno, je pač športnik (hvala bogu so trenirke res samo za športanje). Tudi jaz se ne ravno supertruper moderno, ampak vseeno bolj elegantno s pridihom športnega.
Ampak sem mu kar jasno povedala in nič kaj zavijala v vato. Za RD sem mu kupila nekaj pametnega za oblečt. Nad darilom ni bil posebej navdušen, ah saj ne bi bilo treba. Ko sva šla čez nekaj časa ven, sem ga vprašala, a tak greš med ljudi. Ja saj sem v redu. In sem mu rekla naj se gre prosim pogledat v ogledalo in naj primerja s kakšno sliko v reviji. In se je preoblekel. In tako še vse do dandanašnjih dni. Včasih se malo muli, ampak običajno ni večjih problemov.

Oblačila mu itak jaz izberem, on proba kar je tudi njemu sprejemljivo in to kupiva. Kar je doma po omarah čudnih oblačil, postopoma izginjajo, pa sploh ne opazi.

New Report

Close