Najdi forum

redim se in redim :(

Pred pol leta sem nehala kaditi in sem cigarete zamenjala s sladkarijami. Recimo, da sem se temu primerno zredila 12kg v 2,5 meseca. Potem sem se streznila, omejila sladkarije in začela z gibanjem/hojo. Tri tedne se kazalček na tehtnici ni premaknil, potem je pa čez vikend skočil na +2,5kg. Ves čas enako hranjenje in gibanje. Potem sem se predala in kile so bile kolikor toliko +/- 1-2kg. Zdaj sem se spet podala na pot urejevanja teže in se je ponovilo tisto izpred nekaj mesecev, ko sem se tri tedne trudila, potem pa naenkrat + kile. Zdaj se mi je uredila prebava in sem mislila, da bo lažje hujšati. Nisem šla na neko rigorozno dieto, samo zdrava prehrana + nekaj gibanja.
Začela sem pomišljati, da je z mano kaj drugega narobe. Mislim, da sem že nekaj časa v depresiji. Ni potrjeno, ampak simptomi so že taki. Je možno, da se zato prekomerno redim?

Moje mnenje je, da ti primanjkuje magnezija. Znak tega je tudi depresija. Predlagam ti, da v svoj vsakdan vključiš Donat.Pij mrzlega pol ure prej jedjo in preden greš spat. Jaz to delam cca. 1 leto in ne boš verjela, celo senenega nahoda nimam več.

Po mojem bo bolj to, da prehitro odnehaš. Ko začneš s telesno aktivnostjo, se ti po določenem času poveča mišična masa, ki je težja od maščobe, zato se “zrediš”. Od tu bi morala vztrajati naprej in prej ali slej bi se kazalec na tehtnici obrnil v drugo smer. Mišice so namreč tudi tiste, ki pokurijo več energije kot maščoba in več kot jih imaš, lažje izgubljaš maščobo.
Seveda mora biti tudi prehrana urejena. Ni dovolj, da je zdrava. Pomembno je, da porabiš več, kot vneseš v telo. Če tega ne znaš sama ugotoviti, bi bilo mogoče dobro, da bi se obrnila na nekoga, ki se na to spozna.

nova
Uredništvo priporoča

Odnehala sem malo zaradi nerezultata in malo zaradi mraza. Zdaj gre lepše vreme in nimam namena odnehati. V primerjavi s prej pojem manj kalorij in porabim več. Mogoče ni razlika tako velika, da bi kile same padale, ampak dovolj velika, da bi lahko počasi hujšala, ne pa se celo še redila. Spet moje gibanje ni takšno, da bi se mi delale mišice. Po naravi se mi mišice hitreje delajo, ampak mislim, da od hitre hoje ni takega učinka.
Trenutno imam še tako težo, da ne morem teči zaradi kolen. Moj namen je bil, da začnem počasi, spremenim prehrano, uvedem nekaj gibanja in potem na pomlad, ko izgubim nekaj kg, začnem teči. Samo jaz kg pridobivam in to tako nenormalno, cele mesece nič, potem pa 2-3kg praktično čez noč.

Pred štirimi leti sem nehala kadit, kak mesec,dva je bilo ok, potem pa sem se začela redit nenormalno. Se mi je zdelo, da nisem tako drastično povečala hrane, pa vseeno je šlo go 10 kil v dveh mesecih. Slabo počutje se je povečevalo, čez nekaj mesecev so mi ugotovili, da mi je ščitnica skoraj prenehala delat (do zdravnika sem odšla potem, ko nekega jutra nisem mogla vsatat iz postelje, sem mislila, da imam gripo, pa je bilo to).
Je trajalo zelo dolgo časa, da sem potem kile mal oklestila, še vedno pa ni ok, čeprav zdaj ščitnico redno kontroliram, mi precej nagaja. Mogoče imaš podobne težave??

Še vedno mislim, da gre to vse na račun mišic. Ja, tudi od hoje dobiš lahko kar fajn mišice, vsaj če ni to bolj sprehajanje.
In takrat ko s telesno aktivnostjo prenehaš, mišice počasi izginjajo, ti pa ostajaš nam isti teži, kar pomeni, da se realno celo rediš oz. pridobivaš maščobo.

ah dej no mir, kaka povečana mišična masa, lepo te prosim. Veš kaj vse je potrebno, da se dejansko masa poveča? od tega, kar ve počnete, zagotovo ne, vsaj ne tako, da bi se kar v enem mesecu dejansko kaj poznalo.

dejte nehat širit ta neumen mit.

Odnehala sem malo zaradi nerezultata in malo zaradi mraza. Zdaj gre lepše vreme in nimam namena odnehati. V primerjavi s prej pojem manj kalorij in porabim več. Mogoče ni razlika tako velika, da bi kile same padale, ampak dovolj velika, da bi lahko počasi hujšala, ne pa se celo še redila. Spet moje gibanje ni takšno, da bi se mi delale mišice. Po naravi se mi mišice hitreje delajo, ampak mislim, da od hitre hoje ni takega učinka.
Trenutno imam še tako težo, da ne morem teči zaradi kolen. Moj namen je bil, da začnem počasi, spremenim prehrano, uvedem nekaj gibanja in potem na pomlad, ko izgubim nekaj kg, začnem teči. Samo jaz kg pridobivam in to tako nenormalno, cele mesece nič, potem pa 2-3kg praktično čez noč.[/quote]

To sem hotela jaz napisat, pa si me že prehitela. 🙂 Pravilno razmišljaš. Preden se lotiš teka, lahko hitro hodiš tudi v kakšen hrib, z rednim tekom bodo šle pa kile hitro navzdol. Plus, tek je naravni antidepresiv. 🙂 Ko te zasvoji, pa itak ne moreš več brez.
Pa prehrano si uredi – več manjših obrokov pa to…

Sem imela psa in posledično sem bila vsak dan na terenu vsaj eno uro na dan, torej vsaj po 5 km na dan energične hoje, tudi v hrib. Kondicije se je nabralo kar nekaj čisto mimogrede … Nisem imela nekega občutka, da sem ravno kaj prida napredovala, sem pa to ugotovila, ko sem začela tečt. Že od začetka mi ni bilo težko pretečt 5 km s samo eno vmesno hojo sto ali dvesto metrov. Se mi je pa takoj poznajo pomanjkanje hoje v hrib – sem šla po dolgem času s kolegico na Šmarno in sem skoraj umrla. Prej, ko sem imela še psa, sem pa šla gor kot gazela.
Tako da tole o pridobivanju mišic ni čisto brez soli. Pusti za nekaj časa tehtnico pri miru in poskrbi predvsem za dobro počutje. Do njega pa prideš z dobro hrano (čim manj sladkarij, mastnega mesa in ocvirkov in čim več zdravega) ter rednim gibanjem. Potem pa naredi bilanco, se obleci v hlače, ki jih zdaj komaj spraviš nase, se stehtaj … Če ne boš zadovoljna z rezultatom, boš morala očitno narediti še korak naprej tako pri hrani kot pri gibanju. Je pa tek res odličen šport, poceni in nekompliciran, obuješ copate in greš.

Pa čestitam, da si nehala kadit. Najboljša odločitev v danem trenutku, ne glede na sedanje probleme s kg.

Jaz sem se v dveh letih zredila za 15 kg.
Od 24. januarja sem na dieti – jej vse, samo manj. Sladko jem samo občasno, pazim na kombinacije, večinoma jem vse polnozrnato.
Vsak dan tudi telovadim – 3x na teden aerobika, vmes pa plesna vadba po dvd-ju, kjer se res prepotim.

Rezultat v enem mesecu je- 3 kg. Če ne bi bilo vidno, kako se mi manjša obseg posameznih delov, bi že zdavnaj obupala.
Tako, pa imam voljo, če sem v dveh letih dobila +15 kg, jih ne morem izgubit v enem mesecu.

Samo vztrajat, pa bo!

Jaz sem rekorder.
Po prenehanju kajenja sem se v 1 letu zredila 20 .

Šla k zdravniku, da bi mi pomagal shujšati. Rekel mi je, naj začnem spet kaditi.

Jaz sem v petih mesecih dobila 15kg. Kaj naj zdaj, če me ne ubije nikotin, me bo pa mascoba? Brez veze. Počakam še en mesec, potem si bom šla ščitnico pogledat, da ni res kaj na hormonih. Pred pol leta sem imela težave z menstruacijo, kar zmešalo se ji je.

tudi jaz sem se po koncu kajenja nemarno zredila in to samo zato, ker skoz rabim nekaj po ustih valjat, in sem nora na sladkarije… zdaj, ko sem živčna, jem sladkarije, ko sem zdolgočasena, pa tut, ko sem jezna, prav tako in ko sem čisto brez čustev, mi tut zapaše čokolada… prej bi vstala in enga prižgala… zdaj mi je skoraj žal, da ne kadim več. čisto resno! vedno sem tehtala med 55 in 58 kg, zdaj jih imam DESET VEČ!! groza….

New Report

Close