Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razmišljam, ali se sploh splača kupit

Razmišljam, ali se sploh splača kupit

nov avto. Mislim, prav novega, novega iz salona. Če človek živi v blokovskem naselju in nima garaže. Ker na teh parkplacih ga imaš itak že takoj prvi dan vsega pobutanega. Potem ko pa sosedje ugotovijo, da si si privoščil nova kolca …. huuhuuu, potem začne pa fovšija ven tolčt in jasno je avto prec poštrafan, udarjen, polomijo špegle, brisalce, anteno, zbušji gume, skratka domišljija fovšljivcev nima meja.

Kar se mene tiče, se ne splača. Pa ne zarad sosedov ali foušije (ker to mi dol visi), ampak ker mi je škoda denarja za pleh, sploh, če stoji avto na blokovskem parkplacu.
Poleg tega, enak avto, leto ali dve star, je bistveno cenejši od novega.
No, kdor ima avto za statusni simbol, si bo seveda nabavil novega, čimbolj bleščečega.
Če ima pa človek (kot npr. jaz) avto za prevozno sredstvo, pa ni tako pomembno, da je nov, so bolj pomembne druge lastnosti.

Hm, torej če imaš nov avto si ga kupil samo za statusni simbol pa za važiti se pred drugimi, če imaš pa rabljen avto ga pa res rabiš kot prevozno sredstvo. Čudna logika. Torej tisti, ki kupijo nov avto ga v bistvu sploh ne rabijo, ker avto res rabijo samo taki kot si ti, ki kupijo rabljen avto.

Jaz sem kupila pa čisto nov avto ampak se res ne morem neki važiti z njim, ker v bistvu ni neka luksuzna bleščeča limuzina ampak je navaden mestti avto, ampak je pa nov. Kaj pa zdraj, a ga sploh res rabim oziroma kam po tvoje sodim?

Pa parkiran je tudi na blokovskem parkplacu.

V prvem postu je bilo vprašanje …a se splača kupit nov avto … in menda smem povedat svoje mnenje, ki je, da se ne splača?
In če imaš ti nov mali mestni avto samo za vozit, ne za postavljat se z njim, to še zmeraj ne spremeni mojega mnenja, da se novega avta kupit NE SPLAČA …

če imaš denar kupi novega, če nimaš denarja kupi rablenega.

Kupi pa mir, obtolčejo ti ga lahko povsod kjer parkiraš, morda se celo med vožnjo kdo zaleti vate…

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Tvoje mnenje je, da se ne splača zato ker… Moje mnenje pa je, da se splača, če imaš denar, če pa nimaš denarja pa kupiš rabljen avto. Če lahko, raje kupim nov avto kot rabljenega in ne razumem zakaj se to ne bi splačalo. Vsak zase najboljše ve kaj se mu splača in kaj ne.

Ja seveda se splača kupit nov avto. Meni recimo, ki naredim 30.000+ km letno….nekomu, ki jih naredi 5.000 oz. še manj se ga pa res ne no….sam če si ga želi, pa lahko privošči….kaj vas briga

Avtu v prvih treh letih pade močno cena, zato sem lani kupila 4 leta star avto za 8.000 € s komplet opremo. Enak nov avto z osnovno opremo stane 17.000 €. V enem letu sem z njim naredila 20.000 km brez enega problema (trk, trk). Je pa tudi res, da moraš biti zelo pazljiv pri kupovanju rabljenega avta. Jaz sem vzela s sabo prijatelja, ki se na to res spozna.

Kupujem vedno nove avtomobile, jih vozim 4-5 let, prodam, malo dodam in spet novega. Sem se tolk prejajcala z mehaniki, dokler sem kupovala stare, da ni šans da še kdaj kupim starga.
Če pa imaš koga, ki se spozna in, ki ti ga lahko popravi oz. namesto tebe vozi k mehaniku,pa…ja, kupi rabljenega.

Koliko pa daš na mesec za kredit/leasing? Na tak način boš vedno odplačevala dolg, na 4-5 let boš morala dodati še kaj ekstra in nikoli ne boš avto v celoti izplačala. Res bistroumno.

Tudi mi2 vsake 5 let menjava avto. Novega. In sem res imela vedno prepraskanega. To se je dogajalo na parkirišču v službi.
Sem sumila osebo in ji povedala, da naslednji avto ima kot obvezno opremo alarm. 😉

Avto je star 3 leta in brez praskice. ;)) Tako pač je v tej deželici.

Kar malo rabljenega kupi, če imaš parkirni prostor pod blokom. Si boš prihranila žalost in jezo.
Tudi sama imam bridko izkušnjo s hudobijo na parkirnem prostoru. Čisto novega punta pred leti, je nekdo okoli in okoli “zaznamoval” s ključem. Kakšne občutke imaš, ko to zagledaš – skoraj ne znam povedati. Še danes mi je nerazumljiva taka hudobija.

Mislim da je ravno obratno…racionalni ljudje s kešem bodo kupili dober avto višjih razredov nekaj let starega, tisti brez keša pa vzamejo novega, seveda na kredo…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Jah, ti si se prejajcala z mehaniki, ker nisi imela dedca, ki bi se spoznal na eventuelne napake pri plehu, in mehanika, ki te je nategoval podolgem in počez…poleg tega sem skoraj siguren da si kupila nepremišljeno in še napačno firmo oz. model oz. mašino…zato ne moreš kar tkole pavšalno potencirat nov avto…

I

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

New Report

Close