Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Zamudne obresti

Default avatar

nepoznavalka

Sestra je zapadla v finančno stisko in približno dve leti ni odplačevala obrokov za dolgoročni stanovanjski kredit. Zdaj, ko mi je to zaupala, sem ji pomagala (ni šlo za gromozansko vsoto, le okrog 1500 €) in poplačali sva vse obroke za nazaj z zamudnimi obrestmi vred. Tako, da je sedaj popolnoma na tekočem. Plačevala bo še približno 3 leta.
Jaz, ki sem popoln laik na finančnem področju, sem mislila, da bo od sedaj naprej plačevala samo še "pravi" obrok, se pravi glavnico+obresti kredita. Toda, na položnici, ki jo je dobila, ima tako, kot prejšnja leta, ko ni plačevala redno, pripisane tudi zamudne obresti. Kako je s tem, a bo kljub temu, da bo odslej plačevala redno, morala plačevati še zamudne obresti? Kaj bi se zgodilo, če plača samo obrok glavnice+obresti kredita?

Prosim za razlago tiste, ki se spoznate na področje kreditov.

Hvala!
Default avatar

nepoznavalka

Še to, zamudne obresti so enormne, saj ob obroku 40 € znašajo 12 €.
Default avatar

na banko...

poklicat na banko in vprašat zakaj.
dvomim, da ti lahko tu gor kdorkoli da kak pameten odgovor...
Default avatar

nepoznavalka

na banko... je napisal/a:
Problem je, ker je kredit dobila pri nekem stanovanjskem podjetju, potem ga je pa enkrat vmes prevzela njena občina (ki je takrat nastala).
Če bi bila banka, verjamem, da bi hitro izvedela, kar me zanima. No, saj bo tako tudi morala, samo preden začne hoditi naokrog, me je zanimalo, če tule kdo ve, a se zamudne obresti plačujejo kar v nedogled, čeprav redno odplačuješ, potem, ko si greh za nazaj poplačal.
Default avatar

na banko

nepoznavalka je napisal/a:
na banko... je napisal/a:
Problem je, ker je kredit dobila pri nekem stanovanjskem podjetju, potem ga je pa enkrat vmes prevzela njena občina (ki je takrat nastala).
Če bi bila banka, verjamem, da bi hitro izvedela, kar me zanima. No, saj bo tako tudi morala, samo preden začne hoditi naokrog, me je zanimalo, če tule kdo ve, a se zamudne obresti plačujejo kar v nedogled, čeprav redno odplačuješ, potem, ko si greh za nazaj poplačal.
seveda ni nobene logike v tem, da bi se zamudne obresti morale plačevati v nedogled, ko je obveznost že poravnana.
pokličeš tistega, ki ti je izstavil obračun. to je najlažje.
Default avatar

hja

Tu nekaj ne "štima" Zamudne obresti so zakonsko določene in so okrog 9% na leto. Če jih je za nazaj poravnala, jih ne bi smeli računat za naprej. Upam, da se oglasi Barca, ona bo takoj povedala...