Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaposleni v JU nič ne delajo!!!

Zaposleni v JU nič ne delajo!!!

Pozdravljeni!
Zadnjič sem obiskala več JU inštitucij za potrebo moje raziskave in ugotovila, da v JU samo srfajo po netu in ne opravljajo svojega dela.

Na Min. za šolstvo so mi povedali, da naj grem po podatke na SURS. Ko sem prišla v njihovo ustanovo sem porabila tooooliko časa, da bi lahko podatke sama izračunala. Najprej so me v I. središču zadržali pol ure, da so ugotovili da oni nimajo teh podatkov. Obe zaposleni sta srfali po Med over netu. Potem so me poslali v tretje nadstropje po podatke o turizmu in industrriji. Tam je šele bila cela štala. Na turizmu je gospodična čvekala deset minut po mobitelu in se mi samo nasmihala…na PC je imela odprt Facebook…dobila sem neuporabne podatke…

Tam šteje samo stopnja izobrazbe, ne pa delo, ki ga dejansko ne opravljajo.
V JU pa nič – delaš ali ne delaš – isto se ti piše.

Cel božji dan surfajo po netu, tu pa tam napišejo kakšen dopis in konec službe. Kako zdržijo tam brez dela??? deloven Človek bi na takem delovnem mestu že pristal v Polju. Hvalabogu, trdo delam, a tja se ne vrnem več. Folk primitiven in nerazgledan, da si tega ne moreš predstavljat! Raje sem med sposobnimi, ki vedo kaj hočejo…

Ali ima še kdo take izkušnje???

Lep pozdrav.

kaj pa raziskuješ? čemu bodo koristile ugotovitve tvoje raziskave?

Moja izkušnja je pa taka, da mladi raziskovalci nič ne delajo. Samo vlečejo državni denar in status.

nova
Uredništvo priporoča

Iz tega primera ne posplošuj na celo JU!

Sama delam v državni upravi in imam čez dvesto zadev. Če sem pridna in hitra, da obdelam vse, kar je treba, si privoščim tudi, da malo gledam na fejsbuk al še kaj drugega.

Če me vmes dosti stvari moti, ali pa je enormno število strank tisti dan, mi pač ne uspe.

Ne vem, zakaj tako skakanje v luft. V zasebnem sektorju bi z mojo stopnjo izobrazbo dobila dosti večjo plačo… da ne govorim o mladih raziskovalcih, za kar se šteješ ti. Imam vpogled v njihove plače in draga moja, so še enkrat večje kot tista, ki jo mam jaz.

očitno zavidaš vsem ki delajo v JU, drugače ne bi tukaj bevskala.

še bolj očitno pa je da ste vi banda neproduktivna, ki vlečete državni denar za nedelo. ste na podobnem nivoju kot socialkarji, tak da samo šutite!!!

ti ga boš do konca življenja, ona pa leto dve, tu je razlika

Dreznila si v osje, ma ne v kokošje gnezdo … Pazi se!;-)

Itak se oglašajo vse iz JU, ki te bodo popljuvale. S tem dokazujejo svoj nivo izobrazbe in potrjujejo resnico tvojega posta. Če bi bili dovolj pametne bi tvojo ugotovitev ovrgle.?

ti ga boš do konca življenja, ona pa leto dve, tu je razlika[/quote]

Sorry, delam na univerzi v tujini – kjer statusa mladega raziskovalca sploh ne poznajo – ,kjer sem plačan predvsem od jasno merljive produktivnosti. Pa ti?

jaz sem v ju delala prakso in sem kot studentka imela ogromno dela, sem mela kaj casa tudi da sem malo brskala po internetu ampak ko sem dobila papirje se iz njih nisem resla do konca sihta. Isto obe gospe,ki sta bili z mano v pisarni. Tako da res ne posplosevati zadev.
Pa ce ti to kaj pomaga, velikokrat zaposlene v ju sploh ne vejo vec kaj je resnicno njihovo delo, ker enkrat so zadolzene z neke zadeve, drugic je za to spet nekdo drug… 😉

še bolj očitno pa je da ste vi banda neproduktivna, ki vlečete državni denar za nedelo. ste na podobnem nivoju kot socialkarji, tak da samo šutite!!![/quote]Se strinjam. Itak se oglašajo vse prizadete iz posta in potrjujejo resnico posta!!!

Pa dokažte, da ste takooo pridne pri delu kot pri pljuvanju! lenobe!!!!

pa dajte no, dopoldne čim več odgovorov.

verjetno so počitnice:), dopusti?

dobro jutro, radni narod crne gore.

ti ga boš do konca življenja, ona pa leto dve, tu je razlika[/quote]

Sorry, delam na univerzi v tujini – kjer statusa mladega raziskovalca sploh ne poznajo – ,kjer sem plačan predvsem od jasno merljive produktivnosti. Pa ti?[/quote]

Ne vem zakaj ti grejo v nos mladi raziskovalci? Problem je drugje in to veš tako ti kot jaz, da je javna uprava problem številka 1 v slo in da se bo prej ali slej moralo število zaposlenih zmanjšat. Očitno si slabo seznanjen z razmerami pri nas, človek pomisli da delaš na Marsu in da nimaš dostopa do osnovnih informacij. A kje jaz delam? A veš kje delam… tam kjer se ustvarja in dela!

Saj v tem je štos, izmišljujejo si vedno znova in znova neko delo.

Saj v tem je štos, izmišljujejo si vedno znova in znova neko delo.[/quote]

ja, ampak za to so še najmanj krivi zaposleni v JU, s katerimi ima človek prvi stik, na katere se ponavadi ljudje zajraje znašamo.

In kaj potem še delaš v javni upravi? Zakaj ne greš delat v zasebni sektor, no zakaj???

A veš, da v zasebnem sektorju ne moreš tok mahat z izobrazbo….bolj je treba delat!!! in plača se dobi za delo, ne za izobrazbo

čakte. da pridejo v službo, zdaj jih še ni oz pijejo kavo, potme bo postov kolikor hočeš, ker v ju nič ne delajo
po pol 9 je linija zabezecana do amena , pa še samo se hvalijo s tem , mogoče zdaj malo manj, ker se bojijo za svoje lene riti

jaz sem pa lih spila kavo,zelo je bila okusna..zdaj bom pa zajtrk jedla

Pokvarjena si v nulo.

Kot prvo – kot mlada raziskovalka – si tudi ti v vrstah JU. Kot drugo – zaposlena sem na fakulteti in MR me spravijo do solz od smeha. Gre za naduvane kvazi intelektualce, ki pojma nimajo kaj počnejo, razen to, da mentorju ližejo rit in potujejo na stroške fakultete – torej državne stroške, vlečejo lap-tope in najmodernejše dlančnike kao za njihovo strokovno delo. Strokovno delo my ass, ker si ne znajo sami niti članka v reviji poiskat, kaj šele napisano v članku razumet in aplicirat.

glede na to, kaj pišeš, je jasno, da pojma nimaš niti tega, kdo tebe dejansko financira zato, da ti sploh ne delaš. Ker od MR ni nikakršne koristi, kar za eno javno uslužbenko na okencu ne moreš rečt, ker je efekt njenega dela, število postreženih strank, število rešenih primerov in ostalo delo pač merljivo, tvoje nebuloze odkrivanja tople vode, ki je bila že miljonkrat prej odkrita, pač ne.

A si tud v Javni upravi? :))

ona je na sončni upravi

A si tud v Javni upravi? :))[/quote]
ne,ne nisem..
ampak predala bom kmalu direktorsko mesto sposobni naslednici ,pa hop v vodo z njo,naj zenska plava haha,jaz pa lenarim,zdajle jem zemljico in sircek,zelo okusno..


pa ja de ja..se nikol nisem bila in tudi ne mislim bit..bi se mi zmesalo od dolgcasa

Si pa daleč od raziskovalnega dela, če sklepaš in podajaš ocene na podlagi treh primerov.
Raziskovalno delo je dolgotrajen proces, z mnogo preverjanja in dokazovanja.

Tvoje ocene za mnoge službe JU ne držijo, a ti si itak prepričana v svoje in je škoda besed.

Hitre sodbe, neutemeljene sodbe, itd… povzročajo krivico mnogim. Če ti bo v karieri uspelo “kam prilest” se bojim da boš zelo slaba delavka… a upam vseeno, da te bo življenje izučilo in naučilo.

New Report

Close