Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odpoved dediščini ali ???

Odpoved dediščini ali ???

Zanima me nekaj glede dedovanja in sicer:

Imam brata, ki živi drugje. Starši imajo hišo in polovico bi prepisali name in mojega moža.

Midva z možem bi brata, ki živi drugje izplačala (brat se strinja). Izplačala bi za celo hišo, tudi za tisti del, ki za enkrat še ostaja staršem. Ko bi starši umrli, bi zaradi izplačila brata midva z možem podedovala še drugo polovico hiše.

Ali je možno, da se sestavi takšna pogodba in bo kasneje pravno veljavna?

Naredite darilno pogodbo s katero bosta postala vidva lastnika hiše, v njej naj bo opredeljeno, da sta dedni delež, ki bi pripadel bratu izplačala, starša pa naj imata pravico doživljenjskega bivanja.

Starša se s pravico doživljenjskega bivanja ne strinjata, želita ostati lastnika 1/2 hiše.

Vidva z možem bi to čisto laično uredila po svojih potrebah. Brat se trenutno strinja,morda mu diši denar, ki ga vidva imata, on pa ne… Glede na to, da sta straša še živa, bi jaz malce počakala z dediščino… Polovico hišo sprejmita ali pustita, starša naj se odločita po svoje… Lahko polovico zapustita bratu, lahko on izpodbija vašo pogodbo, tudi če ga izplačata, lahko dobi le nujni delež itd.

Zakaj se vama tako mudi postati lastnika te hiše?

izplačala celotno vrednost hiše,če jo starša želita polovico podarit tebi?

Nisem mislila celotno vrednost hiše, temveč vrednost tiste 1/2, ki bi pripadala bratu po smrti staršev, če prej ne uredimo zadev.

Jaz pa 1/2 želim zato, ker mislim vlagat v hišo in bi rada, da je kaj tudi mojega in od mojega moža.

Temu se reče brcnit brata v ta zadnjo.
Imam sama eno tako sestro, ki je že pripravila pogodbo o izplačilu zame, ko pa sem hotela s to pogodbo še po drugo mnenje, je znorela, ker baje vsak notar pripravlja drugačno pogodbo.

Pustite starše, naj v miru sklenejo življenjsko pot, vi pa živite skladno z vašimi razmerami.

Nisem mislila celotno vrednost hiše, temveč vrednost tiste 1/2, ki bi pripadala bratu po smrti staršev, če prej ne uredimo zadev.

Jaz pa 1/2 želim zato, ker mislim vlagat v hišo in bi rada, da je kaj tudi mojega in od mojega moža.[/quote]

Koliko pa sta starša stara? Skrbita v celoti zase,potrebujeta kakšno pomoč? Jo bosta morda potrebovala v prihodnosti, oskrbo na domu ali v domu? Bosta umrla oba naenkrat. Tudi zakonec deduje po zakoncu itd.
Se brat strinja s to polovico hiše, ki mu jo dodeljujete? Morda pa želi isto polovico kot ti? Se je dokončno odpovedal domu itd.
Gledaš le s svoje plati, očitno pa tudi mož pritiska nate glede lastništva. Lahko vlagata, a spravljajta račune, ker bosta morda nekoč morala dokazovati.
Vsekakor pa nasvet izkušenega odvetnika ne bo odveč! Lp!

Ne moreta vidva brata izplačati za nekaj, kar sploh ni vajino, niti njegovo, niti ni nujno, da bo kdaj od koga od koga od vas.

S starši se najprej skušajte vsi skupaj razumno pogovoriti, kaj pomeni to darilo – na prvi pogled je sicer super, ampak na koncu vaju lahko drago stane (ker pri dedovanju brat ne bo pripravljen priznati vajinih vlaganj v hišo in morebitne skrbi za starše), medtem ko se bo darilo seveda pri vama že štelo, kot da sta dobila del dediščine.

Starsi zelijo tebi prepisati pol hise in ostati lastnika druge polovice? V cem je problem? Pac tisto polovico, ki ti jo prepisejo, pol izplacas bratu. Za drugo polovico pa pac pocakata. Ce jo bo hotel brat za sebe, se vedno lahko tebi izplaca tvoj del.

Meni je tole izplacevanje pred smrtjo starsev malo mimo. Ko bo cas, bom dedovala, ce bom. Ce pa starsi nekaj prepisejo na enega otroka, pa mislim, da je prav, da tudi drugi otroci dobijo enak delez.

Zakaj točno bi pol podarjene polovice izplačala bratu?

Zakaj točno bi pol podarjene polovice izplačala bratu?[/quote]

No, saj je ni treba izplacat, lahko starsa prepiseta polovico hise na svoja dva otroka in sicer vsakemu cetrtino.
Drugace pa, se mi zdi fer, da ce se danes nekaj deli, naj se deli enakopravno med vse dedice, zato se mi tudi zdi prav, da se dedovani del hise pravicno izplaca bratu.

Jaz bi vas vse vn pometala.Tebe in tvojga.

Zakaj točno bi pol podarjene polovice izplačala bratu?[/quote]

No, saj je ni treba izplacat, lahko starsa prepiseta polovico hise na svoja dva otroka in sicer vsakemu cetrtino.
Drugace pa, se mi zdi fer, da ce se danes nekaj deli, naj se deli enakopravno med vse dedice, zato se mi tudi zdi prav, da se dedovani del hise pravicno izplaca bratu.[/quote]

Samo brat živi daleč stran, ona pa je v bližini staršev in če ti kaj rabijo, je pri njih, kot bi trenil. Meni se zdi to vredno kar nekaj.
No v mojem primeru sem jaz tista, ki sem daleč stran. Noben denar ali dediščina ne odtehta tega, da sem veliko mirnejša, ker vem, da sestra lahko kadarkoli pomaga staršem, ko potrebujeta ali pomoč zaradi bolezni ali pomoč pri vzdrževanju hiše. Ta je do polovice že njena in se mi zdi edino prav tako. Se ne strinjam, da je vedno fer, če se deli enako med vse.

No, saj je ni treba izplacat, lahko starsa prepiseta polovico hise na svoja dva otroka in sicer vsakemu cetrtino.
Drugace pa, se mi zdi fer, da ce se danes nekaj deli, naj se deli enakopravno med vse dedice, zato se mi tudi zdi prav, da se dedovani del hise pravicno izplaca bratu.[/quote]

Samo brat živi daleč stran, ona pa je v bližini staršev in če ti kaj rabijo, je pri njih, kot bi trenil. Meni se zdi to vredno kar nekaj.
No v mojem primeru sem jaz tista, ki sem daleč stran. Noben denar ali dediščina ne odtehta tega, da sem veliko mirnejša, ker vem, da sestra lahko kadarkoli pomaga staršem, ko potrebujeta ali pomoč zaradi bolezni ali pomoč pri vzdrževanju hiše. Ta je do polovice že njena in se mi zdi edino prav tako. Se ne strinjam, da je vedno fer, če se deli enako med vse.[/quote]

Nisem zasledila, da sta avtoricina starsa onemogla. Kje pa je receno, da bosta potrebna pomoci?
Brat je zdaj dalec, lahko da ne bo vedno tako.

Tistemu, ki ostane doma, je marsikaj prisparano. Na racun tega prisparanega, bo pac poskrbel za starse, ce bo treba. Se vedno pa lahko tudi drugi pomagajo starsem, ceprav niso v isti hisi. Premozenje pa naj se pravicno razdeli.

Jaz sem pa mnenja, da je pametno na to misliti vnaprej. Tolikokrat se je že izkazalo, da so po smrti staršev šle familije popolnoma narazen, samo zaradi dediščine. Ko zadiši denar, je kri bolj malo vredna. Moja starša sta bila oba opeharjena, ker se te stvari niso uredile za časa življenja mojih starih staršev (oziroma v času, ko še niso bili toliko senilni, da bi se jim dalo oprat možgane in prisilit v neke darilne pogodbe), in ker nista človeka, ki bi letala okrog odvetnikov, sta ostala brez vsega. Zato sem tudi jaz za to, da se otrokom pravično razdeli, ko imaš še v glavi pošlihtano. Tudi sama bom tako naredila za svoje otroke, ker želim, da si po moji smrti ostanejo dobri.

Preden kaj vložite:

http://med.over.net/forum5/read.php?151,6755880

New Report

Close