ARHIV - zdravstvo

Povišan holesterol

Default avatar
Pred nekaj dnevi sem bila na pregledu kjer so mi ugotovili,da imam povišan holesterol. Zdravnica je rekla, da imam sladkor in ostalo o.k, dober holesterol tudi kar visok in me ščiti(nisem si zapomnila kaj več) da pa imam slabega holesterola LDL 7,2. Stara sem 41 let . Naj povem, da sem v roku 9 mesecev shujšala več kot 10 kg(namerno) z prehrano,ki je temeljila na manjši količini in predvsem zelenjavu, sadju in pustemu mesu. Mesa jem zelo malo, kruha skoraj sploh ne jem, če pa ze pa je polnozrnat ampak res redko. ko sem brala dietni list- sem se vprašala kaj pa naj še sploh jem. Vse kar je odsvetovano v bistvu ne jem oz zelo zelo redko-konzerve, mesni izdelki, mastenga sploh ne jem, kruha...edino kar jem so siri in sladkarije- pecivo, piškoti. Samo tega tudi ne pojem v velikih količinah(ker nimam niti apetita oz jem zelo malo). Jem nemastno mleko, jogurte....polnozrnaze zitarice...Zanima me ali ke mozno,da je za povišan holesterol kriva izguba teže( zdravnica mi je rekla,da se slabo počutim zato,ker se telo še ni navadilo na novo stanje) in pa stres. Zadnje 2 leti sem pod velikim stresom, sploh zadnjega pol leta...ker od prehrane je nemogoče ,da imam holesterol. Zdravnica mi je sicer predpisala zdravilo za mesec dni - Coupet 20 mg ,k i pa ga ne bom jemala saj ko sem prebrala koliko stranskih učinkov ima me je skoraj... ne vem.Prej ,ko sem bila bolj okrogla nisem imela holesterola zdaj pa ko sem res suha pa ga imam? Poleg tega sem športno zelo aktivna, tako zdravo kot se seda jprehranjujem se še nisem...pa tole...res mi ni nič več jasno. prosim za vaše mnenje. Hvala.