Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mednarodni odnosi, podiplomski studij (tujina) – nasveti in izkusnje in par vprasanj

Mednarodni odnosi, podiplomski studij (tujina) – nasveti in izkusnje in par vprasanj

Torej. Zakljucujem studij na FF in sem prisla na idejo, da bi delala magisterij po tem ko jeseni diplomiram. Studirala bi v tujini in sicer nekaj v smeri International Relations (delcek tega sem pokrila ze na FF, stvar me zanima itd), imela sem priloznost obiskat univerzo kjer bi studirala in stvar predebatirat s profesorji na doticnem oddelku in s te strani je vse super in fajn.
MON ni moj edini vir informacij, pa vendar sem se odlocila povprasat tudi tukaj.
Je tu kdo, ki je studiral mednarodno odnose (do- ali podiplomski studij)? Ste bili zadovoljni, ste se veliko naucili, ..? Je bilo tezko dobiti sluzbo? Kje sedaj delate? Kdo studiral v tujini?
Pac stvar ni zastonj in moram dobro premislit 🙂
Hvala vsem!

Jaz sicer nisem studirala tega kar si ti,cisto nekaj drugega najprej v slo.potem pa se zda dodiplomski in pa tudi podiplomski.toplo priporocam,ker tako imas vec moznosti tudi za zaposlitev.jaz imam 3 diplome,2 magisterija in doktorat(3 razlicne a sorodne smeri),letos se selim in sem takoj dobila novo zaposlitev-kar mi je olajsalo prav dejstvo da imam amer.ma.deg.
kam bi sla pa studirat v katero drzavo?za druge nevem,za zda ti lahko povem,katere un.so ok-je pa treba vse placat.lp

Omg, ta prava Monica… kako ti je vse to uspelo? Priznam, da se kar slabo zdajle počutim… 🙂

nova
Uredništvo priporoča

pac sem pametna-hec

uspelo mi je,najprej sem tu koncala fax v roku(ker sem ga pa med faksom ze srackala s porocenim moskim)sta me tastara po diplomi takoj nasibala v ameriko(moj oce ima tam svoje korenine in komplet sorodstvo) sem morala se tam studirat,ko sem dostudirala,sem prisla nazaj..sta mislila da me je pamet srecala,ocitno me ni,sem tu spet studirala in delala,potem sta mislila ko sem sla nazaj v amer. se ma.naredit da me je srecala pamet in da bom tam ostala,pa me ocitno ni.,pa sem zanosila,delala,rodila,studirala (vse se da ce se hoce)
no zdaj se bom pa koncno pobrala na stara leta kot se temu rece..

hehe Monica, zanimiva zgodovina 🙂
Jaz govorim za UK, univerzo mam ze zbrano in denar tud, tako da to ni glavni problem trenutno.
Bolj me zanima za mednarodne odnose, ce ima kdo izkusnje s tem ipd.

Po mojem se mednarodnih odnosov ne splača it študirat, ne v Sloveniji, ne kje drugje. Tako, da razmisli. Ker na področju družboslovja je povsod že taka konkurenca, da jih uspe najboljših 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ostali recimo predvsem Francozi, pa tudi Nemci pa so po faksu naslednja tri leta zastonj praktikanti.

Ne vem pa če imaš s FF-jem sploh kakšne možnosti za kakšen bolj praktičen in uporaben magisterij.

Da pa ne boš čist obupala, moja prijateljica je končala angleščino in italijanščino in naredila mag. iz mednarodnih odnosov v Italiji, zdaj pa dela na Dunaju v eni mednarodni organizaciji. Je pa že med faksom delala za eno podruznico mednarodne organizacije.
Brez izkusenj je pa tako, kot da nisi naredila nic. Mogoce v UK se steje, da si naredil dobro univerzo.
Če torej gres delat magisterij, vzami enga, ki ima pol leta prakse.

Jaz sem študirala MO na FDV. Diplomirala sem nekako pred 10 leti. Iz moje generacije dva delata kot novinarja, večina je zaposlenih v gospodarstvu, delajo na povsem drugih področjih, ena je zaposlena v tujini v zasebni organizaciji za izobraževanje na področju EU, nekaj jih je zaposlenih na raznih ministrstvih (do služb prišli vsi preko vez), dva delata na projektih za OVSE, jaz sem pa prevajalka. V študiju sem uživala, predavanja in profesorji bili super, za samo zaposlitev pa se mi ne zdi, da bi bil zelo perspektiven študij.

Svetujem vam, da se obrnete na našo glavni piarovko Katarino Culiberg

[email protected]

[email protected]

040 464 030

Ona je dala to skozi in vam bo ustrezno svetovala.

MO, hvala za nasvete iz prve roke.
Tami31, prav tako kot tvoja prijateljica studiram jezike in se mi ne zdi ravno, da to ni uporabna stvar. Tudi ce bi studirala filologijo v kombinaciji z umetnostno zgodovino se vedno ne bi trdila, da to ni prakticno in uporabno, vendar le-te lastnosti tega studija trenutno niso prepoznane na trgu dela 😉
Z magisterijem bi si predvsem razsirila moznosti in zanimivo delo v kaki organizaciji, kjer IR znanje uporabis v praksi so bolj kot ne sanje. Najvec moznosti bom imela kot uciteljica ali prevajalka, za kar izkusnje ze pridno nabiram, ceprav tudi na nekem normalnem delovnem mestu v gospodarstvu ne bi bila nesrecna.
Veliko omenjas prakso – ogledana fakulteta za ta program tega na predvideva, je pa v Angliji na splosno na voljo dokaj veliko stevilko prostovljnih pripravnistev, kjer ti vseeno krijejo osnovne stroske, tako da se vedno ostane ta sansa.
Hvala vsem za uporabne odgovore.
Lp

New Report

Close