Najdi forum

razkisanje

Pozdravljeni!

Odločila sem se, da nekaj naredim s svojim zdravjem, predvsem zaradi tega, ker ne morem zanositi. Vem, da bi moralo biti obratno, ampak…Stara sem 30 let in prej sem pojedla veliko sladkarij in OH ter malo mesa. Zaradi sladkarij imam tudi kakšnih 10 kg preveč ter slabo prebavo. Edina zdravstvena težava, ki jo imam je zelo močen glavobol pred skoraj vsako menstruacijo, ki ga moram odpraviti s tableto Nalgesin-a. Pojavi pa se tudi pri kombinaciji psihične in fizične utrujenosti ter dehidracije.

Po desetih dneh prehranjevanja za zmanjšanje zakisanosti telesa, sem si izmerila ph urina: 6.1, 7.0, 7.0, 7.3, 6.4, 5.8, 6.7, 6.4, 6.4, 6.7 Potem sem šla na izlet, kjer so me spet premamile sladkarije. Naslednja dva dni po izletu so bile meritve take:
5.5, 6.1, 7.0, 6.1, 5.5, 6.7, 7.0
6.4, 6.7, 7.4, 7.0, 6.7, 7.0, 5.8, 7.0, 6.7, 6.7

Zadnje štiri dni pa imam popoldne grenak okus v ustih, dva dni pa sem imela tudi rahel glavobol. Klistiram se na dva dni. Zraven uživam napitek iz listov mladega ječmena, alge ter včasih probiotik in molkosan. Danes po meritvah pa sem začela z uživanjem bazičnih tablet, včeraj pa naredila prvo bazično kopel.

Prosila bi za komentar rezultatov merjenja ph urina, razlago za grenek občutek v ustih ter nasvete za naprej.

Lep pozdrav!

Najprej o zakisanosti: ste rahlo do srednje zakisani, zato je vaš program za razkisanje dober.

Grenak okus je lahko posledica razstrupljanja, se posebej, če ste drastično spremenili prehrano. Saj ste jo in ne hranite več glivic? Shujšate lahko največ 1 – 1,5 kg na mesec, da bo telo zmoglo predelati in izločiti strupe, ki pri tem nastajajo.

Vaš glavni problem pri neplodnosti pa je presežek estrogenov (zaradi vaše prehrane, ki je bogata z OH in sladkorji) in pomanjkanje progesterona. Progesteron “zadrži” oplojeno jajčece; če je prenizek, telo ne more prepoznati, da ste noseči in izloči oplojeno jajčece.

Predlagam vam hormonski test s slino – vse informacije vam damo v ordinaciji. Potem pa rastlinski progesteron iz yams korenine.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close