Najdi forum

vse, ki huujšate zdravo, počasi, to je 2 kg na mesec, bi rada vprašala kako vam to uspe? jaz se tudi trudim nekaj hujšat, jem večkrat po malo, tako da lačna nisem nikoli, tudi telovadim do 30 min orbitreka tako izi,,……..in kaj se je zgodilo, še zredil sem se
…….. ker jaz, če tako počasi hujšam, da jem vse in manj, ne shujšam nič, počasi se zgleda navadim na takmobseg hrane(ker lačna nisem). meni se zdi čist normalno, da pojem v službi 2 sendviča, eden bo rekel “ja normalno, da ne moreš shujšat, če sendviče ješ”, meni se pa ne zdi tako ogromno: mala žemlja-50g, 1 zdenka sirček, malo salame in kisla kumarica in to 2x, ni veliko do kosila, ki ga imam med 17 in 18. včasih pojem še kaj zraven: banano, mlečni riž, obsgarten, pa tudi če to prištejem ne presegam 800 kcal, potem pa še kosilo, ki pa tudi ni zelo redilno, tako da več kot 1500 kcal ni , ……….ampak, shujšam pa ne. zame bi v poštev prišlo nič jesti, to pa ne zmorem.

Razen teh dveh malic in kosila imaš še kak obrok?

Jaz kalorij sicer ne štejem, a če takole na pamet preračunam, koliko dnevno pojem, bi rekla, da toliko kot ti, ali pa celo nekoliko več (cca 1700 kcal), pa vseeno hujšam. Moje potrebe so (upoštevajoč gibanje) cca 2300 kcal dnevno, tako da sem v kar primernem deficitu.

Premalo si napisala o svoji prehrani, tako da ne vem, kje je tisto, kar pri tebi ne štima. Morda pri tistem “kaj zraven” ker je tega “kaj zraven” malo preveč? Moja prehrana je sicer precej drugačna od tvoje, če sodim po tem, kar si napisala. Poiskusi si nekaj dni zapisovati, kaj poješ in boš videla, ker teče preko.

Ne štej samo kalorij, ampak malo poglej kakšne ogljikove hidrate ješ, koliko maščob in koliko beljakovin. Namesto bele žemlje – polnozrnata, namesto zdenka sirčka malo puste skute, namesto salame, piščančja prsa, zelenjave po želji. Namesto obsgartna ali mlečnega riža, navaden jogurt z manj maščobami. Itd., itd. 😀

Med obroki morda kakšno jabolko ali malo oreščkov…. Vsaj pet zdravih obrokov dnevno. Ne obeh sendvičev naenkrat itd. itd. 😀

nova
Uredništvo priporoča

Mona, se mi zdi, da si enak post pisala že pred časom. Zdi se mi, da se vrtiš v začaranem krogu, delaš prehranske prekrške in si vedno na začetku. Tudi meni se je to dogajalo, prez pošlihtane prehrane ne bo šlo. Gibanje pa ti tudi v večjem obsegu, kot se spomnim, ne diši preveč (pol ure orbitreka na izi ni nič). Če bi jaz pojedla taka dva sendviča za malico 1 in 2, bi le vzdrževala težo in ne bi hujšala oz. bi se morala pošteno potrudit, da kaj od te energije skurim (mislim, da s sendviči popapaš okol 500 kcal, glede na opis). Jaz sendvičev sploh ne bi jedla ampak bi si raje kaj bolj nasitnega prinesla v službo. Da o dodatkih po kosilu ne izgubljam besed. Pemina ti je dobro svetovala, se podpišem pod njen post.

res je. že sem pisala o mojem krogu, 2 sendviča, mlečni riž/zdrob. ali banana,….je zato, da imam v službi več obrokov. pred časom sem jedla jogurt in kosmiče, doma za zajtrk pa 2 jajca včasih s kruh, včasih bret. v službi pipijemše 1, včasih 2 kavi s metano.

…….obilnica………kaj bi lahko bilo še bolj nasitno od sendvičev. prosim povej, tudi to ssem nekoč že sprevala, pa nisem dobila konkretnega odgovora. kot veš oreščkov ne morem jest, sadje ni nasitno, kaj bi potem lahko bilo?

Mona3, tvoja težava je pomoje v izločanju inzulina, ki preprečuje porabo zalog, tega pa izločaš precej ko poješ sendviče in ostale sladkarije. Izgleda, da se v tem času še nisi sprijaznila z dejstvom, da hujšanje ni samo vnašanje določene mere kalorij amoak je potrebno tudi izbrati primerna živila. Najbolj me skrbi, da sploh ne omenjaš svojih aktivnosti…

lp

Ja, se spomnim, da si spraševala glede pustega mesa (meso “skoraj” brez maščobe).
težava je v tem, da ne vem koliko viška kilogramov imaš. Če si že sedaj postavna in nimaš kakih maščobnih oblog boš res čedalje težje shujšala.
Nasitnost obrokov: ne vem ali ti začne po obroku takoj kruliti po želodcu, ali imaš rategnjen želodec, pa bi po vsem drugemu razen sendviču, pojedla še itd.
Moja malica (samo ena, pa delam od 6.30 v službi) npr: zelena solata(okoli 200 g), morda malo rukole, če jo imam, na solati 3 žlice jogutra, ki je zmešan z začimbami, ki jih dobiš v trgovini (npr. Kraljeva solata, Mediteranska itd), nekaj zrnja (za posipanje kruha) in nekaj koščkov piščanca (skupaj v velikosti 1/2 moje dlani) ali tuna v lasntem soku, če sem pa mal lačna od prej pa kak v trdo kuhan jaček zrezan na koščke. Zjutraj pojem 2 žlici kosmičev, 1 mandarino in 3 žlice skute (zmešano v skledici). Zgodaj popoldne kosilo, zato ni 2 malic, (nekaj malega zelenjave, kak tofu ali pa riba ali pa košček mesa, pretežno pojem zelenjavo), če je po kosilu trening še nekaj polnozrnatih OH, ali pa tisti dan za zajtrk pojem malo več kosmičev. Večerja: šejk iz Wheja, BCAA, pa banana, če je takoj po teku.
Res pa je, da sem ziher krepko starejša, moj metabolizem je mal počasnejši, ne vem koliko mišične mase imaš, če je nimaš, ti nima kaj kurit, torej kar pogumno kupit karto za fitnes, trenerja povprašat pa bo.
Kot vidiš ni nobenega kruha, pa sladkarij. Morda kak dan, ko mi zapaše za gušt pojem kak kos peciva. Ampak to je tudi vse. Pa sem zadovoljna s svojo težo.

Meni se zdi jogurt s kosmiči veliko boljša izbira, kot tvoji sendviči (za eno izmed teh dveh malic). Za drugo malico pa kakšno sadje, solata…. Sicer praviš, da te sadje ne nasiti – neka žrtev pa tudi mora biti, če hujšaš 😉 Za dve, tri urce te bo že nasitilo, do naslednjega obroka. Lahko kombiniraš sveže sezonsko sadje in suho sadje (npr. poleg jabolka/pomaranče še nekaj suhih sliv, marelic ali jabolčnih krhljev). Lahko pa si prineseš/kupiš, če je ta možnost, tudi kakšno solato, kot jo opisuje Oblinica. Možnosti je torej ogromno.

Glede kav s smetano smo imeli pred časom tudi debato – ena kava s smetano tu in tam ni problem, če pa sta to dve kavi s smetano na dokaj redni bazi, pa bi se jaz že vprašala o umestnosti te smetane v času hujšanja. Mogoče ob eni malici namesto kave spiješ nesladkan čaj, ob drugi pa “le” kavo z mlekom?

Se strinjam, da je poleg čiste kalorične vrednosti hrane pomembna tudi sestava. Sem nekaj časa nazaj za malico vsak dan pojedla eno Sosedovo pecivo (saj veste, tisto bombico iz koruznega kruha, posuto s semeni). Ne vem, koliko kalorij ima, ampak ker sem jo pojedla pred kosilom, se mi je zdelo čisto ustrezno. Potem sem se pa tega naveličala in namesto tega pojem raje en Obstgarten in zraven dva Wasa kruhka (najraje imam fibre). Takoj, ko sem naredila to spremembo, so začele iti kile navzdol. Pa mislim, da po kalorični vrednosti ne more biti kaj veliko razlike. Zato je kar pametno malo razmisliti, kaj damo v usta. Sem pa sedaj celo bolj in dlje časa sita kot prej po sosedovem pecivu – dve muhi na en mah.

Lp

Če misliš sosedovo pecivo naljboljšega soseda-ta koruzna bombica ni sosedovo pecivo. Sosedovo pecivo ima dodana bučna (in druga) semena in je iz mešane (NE KORUZNE) moke.

Drugače pa se tudi jaz strinjam s tabo in predhodnicami, da je pomembno,kaj sestavlja zaužite kalorije. Meni recimo sosedovo pecivo (oz. kruh s semeni) pri hujšanju ne škodi,je pa res,da ne jem sendvičev,temveč ga pojem za malico z navadnim jogurtom.

Jaz pa menim, da bolj škodi kruh kot pa tisto, kar je notri v kruhu za sendvič, če odmislim kakšen namaz (maslo, majoneza…). Mislim, da sir, salama (če res ni kakšna prešana slanina ali kaj podobnega) manj škodita kot pa kruh, ker gre za beljakovine. Vsaj jaz s kruhom ne hujšam, še posebej če je ta “prikrito” polnozrnat (beri navadna moka z barvili in semenčki, da je temnejši), pa tudi “zdravega” kruha mi je pri hujšanju hitro preveč, preveč OH mi ustavi hujšanje.

Jaz pa menim, da bolj škodi kruh kot pa tisto, kar je notri v kruhu za sendvič, če odmislim kakšen namaz (maslo, majoneza…). Mislim, da sir, salama (če res ni kakšna prešana slanina ali kaj podobnega) manj škodita kot pa kruh, ker gre za beljakovine. Vsaj jaz s kruhom ne hujšam, še posebej če je ta “prikrito” polnozrnat (beri navadna moka z barvili in semenčki, da je temnejši), pa tudi “zdravega” kruha mi je pri hujšanju hitro preveč, preveč OH mi ustavi hujšanje.[/quote]

Saj za sosedovo pecivo proizvajalec ne pravi,da je polnozrnato – lepo imajo deklarirajo, da je iz mešane moke. Pojem “s semeni” in “polnozrnato”,ni isto.

Sicer pa je treba pogledati na prehrano kot celoto,ne pa samo na eno sestavino. Mona3 sicer ni napisala celega jedilnika,a nič od tega,kar je napisala,ni čisto ok, celota pa je slaba.

V moj jedilnik je kruh vključen v vsaj dveh obrokih(dopoldne), a je tisto,kar ga dopolnjuje,čisto drugačno.

Res sem se precej slabo izrazila. To s koruzno moko ni bilo mišljeno, da je res sama koruzna moka, saj vemo, da kruh in pekovsko pecivo iz same koruzne moke zaradi odsotnosti lepka nimata organoleptičnih lastnosti, kakršne pričakujemo kupci. Je pa vseeno prisotna tudi koruzna moka. Pa ni bila poanta v tem, pač pa sem hotela povedati, da polnozrnata živila resnično dajejo popolnoma drugačen občutek sitosti, ki pa je tudi bolj dolgotrajen. Vzrok so verjetno vlaknine, ki jih je v polnozrnatih živilih neprimerno več kot v živilih iz npr. bele moke. Saj vlaknine so po svoji sestavi tudi OH, vendar so za naše telo neprebavljive, kar je še dodaten plus zanje (manj kalorij). In če bi namesto bele žemljice naredili sendvič iz polnozrnate, bi bil morda za malico dovolj en sendvič, učinek pa bi bil tudi bolj dolgotrajen.
Jaz sem jedla sosedovo pecivo samo, brez dodatkov salam, sirov ali jogurta, le nekaj vode sem spila zraven. Pri meni se ni najbolje obneslo.

Lp

Glede sadja, ja res ne nasiti za več kot 2 uri, js sem mela s tem vedno probleme, pol sem pa ugotovila eno fino stvar, ki meni zelo fajn pomaga in sicer, da vedno zraven jabolka, banane ali pomaranče, pojem ene 10 jedrc orehov, al pa mandljev, je problem rešen ;), mam vsaj 2 uri mir!

Vem, ja,da iz same koruzne moke ni moč peči kruha, hehe

V sosedovem pecivu pa ni nič koruzne moke – je le pščenična in semena. Pika.

najbrž je res, da mi nagaja inzulin, čeprav se sendviči zdaj na sporedu,in jih nekja let nisem jedla za malico. tudi pri jogurtu in mislijih ni bilo nič bolje, le da sem bila bolj lačna in posledično je hitro v ustih končal piškot, dva .
…….aktivnost, večna borba,…..ni aktivnosti ki bi mi bila všeč, ko eni pišejo naj si izberemo tisto kar nam bo v zadovoljstvo, v vse se moram prisilit, žrtvovat…….

ene pač……potrdila si samo mojo domnevo, da ne moreš shujšati kar tako, spotoma, kot večkrat zasledim, da samo malo spremenijo prehrano, da jedo vse, tudi tortice, vendar manj, in to je to……….zame malo spremeniti prehreano pomeni, da še vedno ješ tisto kar ti je všeč, ne pa da se moraš ne vem kako odrekati…………TOREJ, shujšaš lahko samo tako, da se res odrekaš, odrekaš,odrekaš,…..tečeš,tečeš,tečeš,…………to pa zame ni kar tako enostavno.

izi je potem, ko zase ugotovimo, kaj nam ustreza, pa da gredo ob tem kilce dol. Ker nista dva človeka enaka, nimata enakega življenjskega stila, dela, prehrane, … Tud pogledi na to, kaj je to mal zmanjšat al pa se mal odpovedat, so različni. Vsak mora zase ugotovit, kje je tista meja, da gredo kile dol. Pa seveda, kolk se je pripravljen “žrtvovat” za izgubo kg-jev. Sam želet si shujšat žal ni dovolj 😉

najbrž je res, da mi nagaja inzulin, čeprav se sendviči zdaj na sporedu,in jih nekja let nisem jedla za malico. tudi pri jogurtu in mislijih ni bilo nič bolje, le da sem bila bolj lačna in posledično je hitro v ustih končal piškot, dva .
…….aktivnost, večna borba,…..ni aktivnosti ki bi mi bila všeč, ko eni pišejo naj si izberemo tisto kar nam bo v zadovoljstvo, v vse se moram prisilit, žrtvovat…….

ene pač……potrdila si samo mojo domnevo, da ne moreš shujšati kar tako, spotoma, kot večkrat zasledim, da samo malo spremenijo prehrano, da jedo vse, tudi tortice, vendar manj, in to je to……….zame malo spremeniti prehreano pomeni, da še vedno ješ tisto kar ti je všeč, ne pa da se moraš ne vem kako odrekati…………TOREJ, shujšaš lahko samo tako, da se res odrekaš, odrekaš,odrekaš,…..tečeš,tečeš,tečeš,…………to pa zame ni kar tako enostavno.[/quote]

Mogoče pa združiš aktivnosti z prijateljicami? npr. tek 30min ali 1uro hoje, bowling, tenis, plavanje, kolesarjenje itd.
Ni se potrebno toliko odrekati, le težava je v tem, da se nočeš sprijaznit, da človeško telo ne potrebuje 2 piškota zraven malice in mlečni riž po malici. Že sama logika bi ti lahko povedala, da če ti trenutno teža stoji ob vneseni hrani bi rabila le dodatni deficit narediti 350-500kcal in bi imela že 2kg izgube na mesec. Ta deficit pa ne pomeni, da lahko še dodatno poješ kak piškot ampak, da moraš dodatno tečt 30min ali hitreje hoditi še vsaj eno uro več na dan. To pa ja ni težko.

Lp

najbrž je res, da mi nagaja inzulin, čeprav se sendviči zdaj na sporedu,in jih nekja let nisem jedla za malico. tudi pri jogurtu in mislijih ni bilo nič bolje, le da sem bila bolj lačna in posledično je hitro v ustih končal piškot, dva .
…….aktivnost, večna borba,…..ni aktivnosti ki bi mi bila všeč, ko eni pišejo naj si izberemo tisto kar nam bo v zadovoljstvo, v vse se moram prisilit, žrtvovat…….

ene pač……potrdila si samo mojo domnevo, da ne moreš shujšati kar tako, spotoma, kot večkrat zasledim, da samo malo spremenijo prehrano, da jedo vse, tudi tortice, vendar manj, in to je to……….zame malo spremeniti prehreano pomeni, da še vedno ješ tisto kar ti je všeč, ne pa da se moraš ne vem kako odrekati…………TOREJ, shujšaš lahko samo tako, da se res odrekaš, odrekaš,odrekaš,…..tečeš,tečeš,tečeš,…………to pa zame ni kar tako enostavno.[/quote]

Mogoče pa združiš aktivnosti z prijateljicami? npr. tek 30min ali 1uro hoje, bowling, tenis, plavanje, kolesarjenje itd.
Ni se potrebno toliko odrekati, le težava je v tem, da se nočeš sprijaznit, da človeško telo ne potrebuje 2 piškota zraven malice in mlečni riž po malici. Že sama logika bi ti lahko povedala, da če ti trenutno teža stoji ob vneseni hrani bi rabila le dodatni deficit narediti 350-500kcal in bi imela že 2kg izgube na mesec. Ta deficit pa ne pomeni, da lahko še dodatno poješ kak piškot ampak, da moraš dodatno tečt 30min ali hitreje hoditi še vsaj eno uro več na dan. To pa ja ni težko.

Lp[/quote]

da ni težko?
zeelooo……s kolegico sva se že zmenili, šli v fitnes, plačali za nekja obiskov in mene tam ni bilo več,…………hodit,kolesarit tečt? kaj je tu lepega? vedno vidiš ene in iste hiče, grem, poti, kamne,….nič novega tudi če pot zamenjaš, zopet hitro postane enolično,……..poleg vsega naštetega, imam za razliko od velike večine rada da dežuje, sneži, da je megleno, oblačno,………ko je pa sonce, bi pa samo spala, ni nobene energije nikjer. ………….saj vsake tolko časa dobim ene pozitivne prebliske in grem vn hodit, vendar komaj čakam, da pridem domov,………..pa tudi, nekateri pravite zmerno vadbo, drugi da orbitrek na izi ni nič, na na izi mislim v tem smislu, da ne gonim hitro, vendar pulz imam pa hitro na 130. mogoče bi mi bilo lažje.če bi z možem skupaj hodila, vendar je on tako natreniran, da tista hoja po ravnem njemu ne pomeni nič, ko pa je sposoben lavfati na grinotovc, me ne razume, da jaz sem zmatran že od vožnje ko pridem domov iz službe (30 km), da meni je dovolj ena ura zmernega kolesarjenja, pa še takrat ne čutim mednožja,………in še bi lahko naštevala, ne razume, da meni je gibanje muka, medtem ko on v njem uživa.

Seveda je težko, ampak, draga moja, za kakšno stvar se boš morala pa tudi malo potruditi, stisniti zobe in narediti tudi kaj, kar ti ni najbolj všeč.

Sama tečem že 3 leta. 2x do 3x na teden, včasih kakšen teden nič in potem spet. In še vedno ne morem reči, da v teku neizmerno uživam (kot trdijo nekateri). Ampak nikoli (res, NIKOLI!) mi po teku ni žal, da sem šla. Čeprav se včasih prav težko spravim od doma.

Torej – brez odrekanja in veliko volje ne bo šlo! Čimpreje se sprijazni s tem in se začni za cilj truditi. Samo želja po vitki liniji žal ni dovolj (verjemi, da vem, kaj govorim!).

Pa srečno!

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wGyFool/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wGyFool/weight.png[/img]

New Report

Close