Najdi forum

herpes

Končno!!!
Že od malih nog se mi stalno dela herpes na ustnici. Dobim ga večkrat na leto. Poskusila sem z vsemi stvarmi, od tablet do različnih krem. Dokler nisem enkrat uporabila kreme elacom. Kar tako, ker nisem vedela, za kaj sploh je. In?
Včeraj zvečer so se mi pod nosom naredili mehurčki, kaj sledi pa itak vsi veste. Jao! Kaj zdaj?
Pred spanjem sem si jih na debelo namazala s to kremo, ki je za kožo in šla spat. Zjutraj sem si jo sprala in spodaj je lepa koža brez mehurčkov. Kot da ni bilo nič! Vem, da ta krema tanjša kožo, ampak z veseljem to vzamem v zakup. Nikjer sledu o herpesu!
Upam, da sem kateri pomagala.
Lepo nedeljo vsem!

Tanjša kožo? Ne hvala. Ma ja obstaja en cel kup preparatov za zdravljenje herpesa.

To je kortikosteroidno mazilo, ki NA DOLGI ROK tanjša kožo. Zato ni panike, če se mažeš nekaj dni.
Zdravi vsa vnetja. Uporabljaš ga lahko največ dva tedna. Piše, da ga ne smeš uporabljati na ranjeni koži.

Hvala za informacijo, da ti je pozdravil tudi začetni herpes. Zelo uporabno!
Verjetno pa ne bi bil primeren za takrat, ko mehurčki že pokajo, ker lahko pride tudi do manjših krvavitev.

Si imela zelo sreco. Elocom je sicer cist ok zdravilo za razlicne vnetne bolezni koze in kozo dejansko tanjsa sele po dolgotrajni uporabi. Se pa nikakor ne sme uporabljati pri okuzbah (tako bvirusnih kot bakterijskih), ker zmanjsa obrambno sposobnost koze in omogoci neomejeno sirjenje virusov, bakterij. Na sreco se to pri tebi ni zgodilo, lahko bi se pa danes zbudila z mocno razsirjenim herpesom. tako je npr. znana okuzba Eczema herpeticatum pri bolnikih z atopijskim dermatitisom, ki uporabljajo kortikosteroide za obraz, pri katerih se herpes razsiri na cel obraz.
Tako da v naprej to mocno odsvetujem, prav tako odsvetujem dajanje tovrstnih nasvetov se drugim. Pa brez zamere.

meni pa pomaga samo led. Kak vidim da se mi zacne delat herpes si drzim na tistem mestu 15 min led in gre vse nazaj. Sam morem to preden se naredijo mehurcki,drugace ne pomaga.

v bistvu je najbolje dobro premislit , kdaj se nam pojavi herpes ! Je reakcija na stres , kakšen pa ugotovimo sami ! In potem je lažje …..tudi , če ne mažemo 🙂

Na zdravila se ne spoznam, tako, da dam prav poznavalcem. Nisem vedela, da bi lahko dosegla ravno nasprotni učinek. Je pa zanimivo, da pod nosom ni sledu o včerajšnjih mehurčkih. Koža je normalna, niti pordela ne.
Moj namen ni bil komu škodovati, ampak ravno nasporotno. Same veste, kako je hudo, če imate kaj pomembnega, pa se zbudite z groznim herpesom.

Joj, ne ga sračkat s kortikosteroidi na debelo po obrazu in še zraven sluznice! Tanjšanje kože ni edini stranski učinek in tudi ta ni niti najmanj nedolžen!

Kira reklama!

Ja, res, ne? Za zdravilo, ki je izključno na recept in je Elocom in ne Elacom. Dej no, vse je reklana???

seveda, kako drugače pa se bo reklamiralo zdravilo na recept kot pa tako? zakonodaja mu prepoveduje oglaševanje!

A ste me nasmejale!
Nobene reklame nisem delala. Kremo je enkrat dobil sin, ko je imel težave s kožo. Niti navodli nimamo več.
Bi lahko prosim slišala za stranske učinke, ki jih je ena omenila?
Hvala!

Vzameš ven listek, ki je v škatlici in prebereš.
Če si vrgla stran, namesto da bi shranila in prebrala, pa tako:
http://www.zdravila.net/navodilo.php?navodilo=a-003256.pdf&dir=pdf

Za zdravila na recept ne potrebuješ nobene reklame, butelj. (za kiro reklamo)

Jaz pa herpes večkrat dnevno namažem s propolisom. Dam ga na vatirano palčko in orenk zdrgnem in pritisnem. Peče k hudič ampak se hitreje posuši in se naslednji dan sploh ne vidi, da je kaj bilo.

Za razliko od Sikapur gela, ki sem ga včasih uporabljala. Ta mi ga je res posušil praktično takoj ampak se naredi taka grda velika krasta, ki se jo vidi iz aviona. če jo probaš odstranit (ja vem, to se ne sme) še po nekem tretjem ali četrtem dnevu itak priteče kri in jovo na novo.

Isto propolis zelo priporočam za afte, saj izginejo v dnevu ali dveh. Ampak domač propolis, ne tisti iz trgovine. No, vsaj meni tisti sploh ne pomaga.

sem ena tistih, ki ima herpes eden za drugim, pozimi vsakih par dni novega. Letos sem začela jemat ameriški slamnik in od takrat naprej se mi ne pojavlja več, tudi sedaj ko sem bila bolana, z vročino, se mi ni pojavil.

lp

New Report

Close