Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

renault-kangoo, citroen-berlingo

Default avatar

avtobi

Če ne govorimo o kvaliteti, ceni, porabi itd....Če govorimo samo o izgledu. Ali sta primerna za družinski avto (mislim, da jih imajo danes kar dosti v ta namen) ali sta videti bolj kot nek kurirski avto. Men je tale kangoo še bolj luškan in tudi cena je nižja od citroena. Itak pa sem imela do sedaj renault in vedno brez težav in bi morda na renaultu kar ostala. Jasno, cena je tista, ki pretehta odločitev.
Default avatar

creativa nepr.

jaz imam berlingeca, super zadovoljna. pa nič ne zgleda kurirsko, ker ima stekleno streho :)
Da pa je renault cenejši?
Default avatar

creativa nepr.

kar bi meni od picassoja prevagalo so drsna vrata zadaj na obeh straneh, zakon.
Default avatar

c3 picasso

hm, za tegale pa nimam denarja niti ne mislim toliko dati za avto, sem tak tip človeka. Kupujem rabljeno vozilo in za tm cca 7.000-8.000 eur in jasno čim mlajšega, dobro ohranjenega
Default avatar

fazurna

creativa nepr. je napisal/a:
ampak niso drsna (pri picassoju c3). ima jih pa recimo novi sharan.
Default avatar

dd

Mi imamo fiata doblo. Gajbica, dobesedno... Pri nas se kot družinski avto vseeno super obnese, dokler so otroci v stolčkih sploh, kasneje pa je vožnja na daljše relacije zadaj precej neudobna. Meni osebno so grdi, a prtljažnik odtehta svoje. Pes, voziček, kakšna gajbica, košara...

Če bi lahko izbirala, bi vseeno raje enoprostorca, v bistvu ima prtljažnik večji, le nekoliko nižji (sharan, na primer)
Default avatar

creativa nepr.

fazurna je napisal/a:
creativa nepr. je napisal/a:
ampak niso drsna (pri picassoju c3). ima jih pa recimo novi sharan.

ja...in šaran je definitivno cenovni razred berlingota ali kangooja :)))) ma jih marskateri ;)
Default avatar

waw

fazurna je napisal/a:
Meni osebno so taki avti zelo anti, bi ti pa priporočala c3 picasso, če ti je všeč. Nadvse uporaben in ugoden.

http://citroen-c3-picasso.infobomba.hu/
Waw, pa saj to je madžarščina :-)))) isto kot kitajščina - zame.
Default avatar

fazurna

waw je napisal/a:
fazurna je napisal/a:
Meni osebno so taki avti zelo anti, bi ti pa priporočala c3 picasso, če ti je všeč. Nadvse uporaben in ugoden.

Waw, pa saj to je madžarščina :-)))) isto kot kitajščina - zame.
he he, saj zame tudi :))) poleg serekeš bolj malo razumem.

prilepila sem, ker so bile nazorne slikice ;)
Default avatar

ber par

kangoo je manjši. Berlingo ali partner bosta pametna izbira. Nič ne boš izgledala kurirsko, brez skrbi.
Default avatar

R-Fun

Jaz sem sicer pristaš Renaultov, toda v tvojem primeru se bi raje odločil za Berlingota ali Peugeota Partnerja (praktično identičen avto z malenkost več "prestiža"). C3 Picasso je pa predvsem manjši avto in glede na letnik tudi dražji.

Glej predvsem ohranjenost in ceno, to je pri rabljenem avtu važnejše od od ostalega. Dober nakup ti želim.
Default avatar

dsimon1

fazurna je napisal/a:

Ni ravo ok izbira, glede porabe, moči in cene... Tukaj je berlingo veliko boljša izbira. Nikoli več Renaulta, Citroena še kdaj, moje izkušnje pač. Tudi vizualno lahko berlingo zgleda super
Default avatar

ljubiteljica

Berlingo definitivno, ker je večji!

Lp
Default avatar

še ena se fočka

za Berlingota

meni je super simpatičen