Najdi forum

Položnice – ste na tekočem ?

Ste dovolj pogumni , da tukaj iskreno brez nesramnih pripomb nekateri seveda , priznate kako ste s plačili mesečnih položnic ? Pri nas se že od dopusta dalje ukvarjamo z enomesečno zamudo pri plačilu in me to že pošteno najeda. Mesečnih stroškov je 600 eurov brez hrane , bencina itd…samo položnice redne tudi brez kredita sem napisala , dajte prosim še vi.
Nekako ne moremo na zeleno vejo. Smo 4 članska družina.

položnice plačujemo redno v mesecu 15. Zaenkrat nam še uspeva, smo pa petčlanska družina – mlajši del plus starša od moža. Položnice si delimo, mi plačamo 60% zneska, starša pa 40%.

Priznam, da zamujamo in to krepko. Ne znese prej, Prvo plačamo elektriko, ogrevanje in telefon, z ostalimi pa zamujamo. 🙁 Me tudi žre, a žal ne gre drugače.

nova
Uredništvo priporoča

Imam vse na trajniku, tako da se ne ubadam s tem. 18. v mesecu mi trgajo, z ostalim razpolagam pač kolikor ostane vsak mesec. Nekako sem se navadil, da imajo položnice prednost, ker jih enkrat moraš tako ali tako plačat. Če odlagaš, je dolg samo večji.

Najnujnejše za preživetje tekoče, da nas ne izklopijo, ostalo pa z zamudo. Ne gre drugače, žal. Smo pa včasih bili na tekočem. Trajnike smo ukinili ravno zaradi tega.

Če nimam za položnice, ne grem na dopust.

Smo bili, ja. Nismo pa več. V drugi polovici lanskega leta je partner ostal brez službe, sicer si je našel drugo po dobrih treh mesecih, ampak je bilo dovolj, da se je nekaj stvari nabralo in sedaj plačujemo z zamudo (sama pač položnic+ kredita- skupaj 1100 evrov nisem mogla pokriti).

Plačujem jih redno, če odmislim, da grem pač na bankomat takrat, ko imam čas, torej enkrat do dvakrat mesečno. Mogoče zamudim kak dan ali pa sem prezgodnja;)))

Če očitno nimate dovolj sredstev za preživetje, je potrebno poleg službe še kaj dodatno delati, da se preživi. Poznam en kup ljudi, ki poleg službe popoldne in zvečer še delajo in dobro zaslužijo. Problem je pa mogoče edino to, če nič ne znaš, tega pa ne moreš vnovčiti. Drugače so pa od nekdaj ljudje delali še honorarno za boljše življenje.

vse redno

Ja, mater se nekomu po 12-16 urnem fizičnem delovniku ob delavski plači da delat še zvečer, a ne?? Malce premisli preden blekneš!!!
Tisti ki pa imajo čas delat popoldan in zvečer pa sigurno ne rabijo!
Pa še nekaj – uradno ne dobiš, na črno pa moraš imet srečo.
Sicer pa – kurve dobijo dobro plačano in imajo delo nonstop. Predlagaš to?

Večino stvari imam na trajnik, tako da ne morem ravno preveč šmuglat. Kak mesec mora kaka večja položnica mogoče teden ali dva počakat (recimo ogrevanje ali mercator pika), ampak to je res izjema. Mogoče se to zgodi enkrat na leto.

Mi pa nihamo. Plačamo vse, gre en čas sproti. Potem kaj vmes pride in položnice ostanejo. In tako dalje.
Včasih nimam nič v predalu, drugič zajeten kupček položnic. Potem grem in plačam vse skupaj.

En dohodek reden na datum, ta drugi(večji) pa niha. Vendar si dopust in ostale bedarije vseeno privoščimo.

Na začetku sem se obremenjevala, nisem spala ponoči, ker sem hotela imeti vse v nulo. Naučila sem se, da je vsako sekiranje odveč in škoda mojih živcev.
Od sekiranja mi še nikoli niso denarja nakazali.

Je zanimivo in kruto to življenje. Imam rajši reklame v nabiralniku, ker ji lahko vržem v smeti.

Pa lep sončen in mrzel dan vsem monam

Tudi mi imamo vse na trajniku. Drugače pa hvala bogu zaenkrat nimamo težav z denarjem.

Mi je pa hudo za tiste, ki se morate ubadati s tem. Upam, da se vam kmalu odprejo boljši časi.

https://www.facebook.com/actio.si

vsak mesec pridno poravnam svoje obveznosti. Ne spim dobro, če sem komu kaj dolžna. Fant pa obratno – vedno čaka, da mu pošljejo opomin, šele takrat se spravi plačat. Ok, če ne bi imel denarja, bi razumela, a on le odlaša. Strašno grda razvada!

Ja, mater se nekomu po 12-16 urnem fizičnem delovniku ob delavski plači da delat še zvečer, a ne?? Malce premisli preden blekneš!!!
Tisti ki pa imajo čas delat popoldan in zvečer pa sigurno ne rabijo!
Pa še nekaj – uradno ne dobiš, na črno pa moraš imet srečo.
Sicer pa – kurve dobijo dobro plačano in imajo delo nonstop. Predlagaš to?[/quote]

Če delaš 12-16 ur zaslužiš dovolj tudi za položnice, nimaš pa časa za kofetkanje, pijčke, mobitelčke in zapravljanje. Preprosto vedno zapravi malo manj kot zaslužiš pa se vedno obnese. Česar nimaš ne moreš zapraviti. PUF ne sme obstojati, saj padaš vedno v večjo luknjo.
Če nimam za kruh, danes ni kruha, je pač krompir, a jutri bo kruh za gotovino. Doma pećen je poceni.

Ja, mater se nekomu po 12-16 urnem fizičnem delovniku ob delavski plači da delat še zvečer, a ne?? Malce premisli preden blekneš!!!
Tisti ki pa imajo čas delat popoldan in zvečer pa sigurno ne rabijo!
Pa še nekaj – uradno ne dobiš, na črno pa moraš imet srečo.
Sicer pa – kurve dobijo dobro plačano in imajo delo nonstop. Predlagaš to?[/quote]

Če delaš 12-16 ur zaslužiš dovolj tudi za položnice, nimaš pa časa za kofetkanje, pijčke, mobitelčke in zapravljanje. Preprosto vedno zapravi malo manj kot zaslužiš pa se vedno obnese. Česar nimaš ne moreš zapraviti. PUF ne sme obstojati, saj padaš vedno v večjo luknjo.
Če nimam za kruh, danes ni kruha, je pač krompir, a jutri bo kruh za gotovino. Doma pećen je poceni.[/quote]

A poznaš moje življenje in plačo?? Delam pri privatniku, delat moram kakor reče in nobena nadura ni plačana. Torej delam, ker moram ne ker se mi splača!!
Pufi pa – jih imam, pošteno živim, ne kradem, si ne sposojam še nobenega rubeža ali izklopa – torej če en mesec ne plačam neke položnice da kupim otroku priboljšek bomo pač drugi mesec plačali več in brez priboljška. Eni pač tako živimo, ker imamo družine. In mi gladko dol visi kako kdo plačuje in kaj kupuje. Brigam se zase.
Prav paše kakšna bolniška, ko lahko vidiš kaj narod dela čez dopoldan – pamet soli drugim. Če bi vsi pošteno delali kot moramo nekateri, nebi bilo časa po netu delit nasvete in pametovat.

Jasno, da smo s položnicami na tekočem. Zakaj bi plačevala z zamudo?!

Porabiva manj, kot pa zasluživa.
Če za kaj nimava, pač ne nabaviva ali pa kak mesec, dva…. delava še kaj dodatno (pa da ne bo kakih pripomb, vedno delava vse uradno!).

Zadnjo plačo prejela za mesec september, še tri mesece delala brez plačila, dokler firmo ni vzel vrag. Položnice zlagam v predal, od moževe plače plačamo samo najnujnejše. V kratkem pričakujem prvo nakazilo iz zavoda in kaj kmalu upam, da tudi nakazilo po odločbi od jamstvenega sklada, tako, da bo predal prazen.
Nisem si mislila, da bom kdaj tako na dnu.

New Report

Close