Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prvič na bolniški – zdravnica nedosegljiva

prvič na bolniški – zdravnica nedosegljiva

Pozdravljeni. Prosim vas za mnenje. Cel prejšnji teden sem kašlja in kihala, počutila sem se slabo, v nedeljo sem zbolela, imela cel dan vročino in drisko, proti večeru sem sporočila šefu, da me naslednji dan ne bo v službo. Vročino imam še danes okoli 38°C… Včeraj in danes sem cel dan klicarila v ordinacijo, nihče se ne javi, včasih zvoni, včasih je telefon zaseden. Poslala sem jim tudi e-mail, ne vem pa, če kontrolirajo. Na spletni strani ZD-ja ne piše nič, skrbi pa me, ker ne vem, če mi lahko zdravnica odpre bolniško toliko dni za nazaj. V petih letih, odkar sem zaposlena, je to prvič. Kaj menite? Hvala za odgovor.

Verjetno ima zdravstveni dom tudi službo za informacije.
Saj ne trdiš, da se ti na informacijah nihče ne javi. To je namreč huda kršitev delovne obveznosti za informatorje.
Ali pa pokliči kakšno drugo ambulanto in jih vprašaj če kaj vedo.
Ali pa kar direktorja ZD.

Nekoga boš že dobila.
Vprašaj tudi na informacije, če niso slučajno menjali telefonskih številk.

Naša zdravnica pravi, da za nazaj ne more odpreti bolniške in da je treba poklicati isti dan ko ostaneš doma. Pokličeš ZD telefonista in prosiš, da te zveže z zdravnico. Če ne dela, ima zamenjavo, tako da ni razloga, da ne moreš sporočiti. Včasih je treba poklicati 10 x, na koncu le dobiš.

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da se da za kakšen dan ali dva za nazaj.
Pri tebi pa nastane en drug problem. Včeraj je bil zadnji januar. Tako, da za nazaj- za prejšnji mesec ne boš mogla dobit bolniške. Morda z današnjim dnem.

V dveh dneh sem poklicala najmanj 30x, resnično. Sedaj sem poklicala na centralo, so me hoteli prevezati k zdravnici in nihče se ne oglasi. Sem vprašala, če ima menjavo, so rekli, da ne vedo nič, oni samo prevežejo.

Me šef da iz kože :((

Če sem bolna in en dobim zdravnice grem tja jaz ali kdo od mojih. Ni druge

Me šef da iz kože :(([/quote]
A pri vas ne rabite bolniškega lista oddat zadnjega v mesecu. Tako se dela. Tudi če bi uspela dobit zdravstveni dom bi morala danes dvignit potrdilo za bolniško- za ponedeljek(januar).

Boš pač dala en dan dopusta. Kaj je zdaj problem. Jutri pa pošlji nekoga od svojih domačih v zdravstveni dom- če jih priklicat ne moreš.Nekaj boš morala naredit. Klicat v prazno. Ne vem no. Ti nič ne bo pomagalo. In na koncu boš ta kratko potegnila.

Sestra v naši ambulanti pravi, da bolniško lahko odprejo za največ tri dni nazaj, in za to, da jo odprejo, rabijo zdravstveno kartico. Ne gre več tako, da bi jo lahko odprla kar na osnovi telefonskega klica, ker mora kartico vtakniti v čitalec. Če sem jaz zelo zanič, potem nese kartico v ambulanto eden od družinskih članov. Pojdi to uredit čim prej, ker sicer ti za januar ne bo nihče več dal bolniškega lista.

Drži.


Prejšnji teden sem poklicala in so mi odprli bolniško. Ko sem bila ok, sem pa šla iskati bolniški list.


Prejšnji teden sem poklicala in so mi odprli bolniško. Ko sem bila ok, sem pa šla iskati bolniški list.[/quote]

Včeraj sem končno dobila sestro na telefon, priznala je, da so bili zelo zasedeni in se niso oglašali na telefon (???). Vprašala me je, od kdaj potrebujem bolniško, kaj mi je, kakšne simptome imam in naročila mi je, naj se pridem pokazat v petek.

New Report

Close