Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Boleče žarišče v prsih in pekoč jezik???

Boleče žarišče v prsih in pekoč jezik???

Stara sem 35 let, že dve leti jemljem Prenessa 8 mg, Bloxan 100 mg-sedaj Concor Cor 2,5 mg, Glucophage 850 in Cipralex zaradi hudega stresa po porodu (otrok s p.p.).

Že dalj časa večkrat čutim pikajočo bolečino v prsih, bila večkrat pri dežurnem in po EKG vse ok, pač posledice stresa. Zadnje tedne pa se mi večkrat pojavi, sploh v nočnem času, čuden občutek v prsih, me tišči in imam sredi prsi kot neko žarišče močne vročine, ki se mi v nekaj sekundah seli proti udom in konča v tresočih dlaneh, hkrati pa imam v grlu na začetku jezika tak pekoč, grenak občutek, ki pa v kake pol minute mine. takrat si izmerim utrip, ki je neenakomeren. Sem bila takoj po tem pri kardiologu, ki pa ni ugotovil nič posebnega.

Kaj pomeni ta vročina v prsih in pekoč jezik?

Hvala za odgovor.

V dopisu ste navedli tako neznačilne motnje, da bi težko pravilno odgovoril. Možnosti sta dve: trenutna slabša prekrvitev srca zaradi krčev srčnih žil ali nastop nerednih utripov. Če bi snemali EKG v trenutku težav, bi lahko kmalu postavili pravilno diagnozo. Možen je tudi nenaden porast tlaka. Morda bi stanje popravili že z blagim pomirjevalnim sredstvom. Ste si kdaj izmerili tlak ob prisotnosti težave?

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za tako hiter odgovor. Sem izmerila oziroma skušala izmeriti, pa je se pokazal error, nato pa spet čez minuto, pa je bil normalen pritisk. Čudi me ta povezava med pekočo bolečino v prsih, ki se širi proti udom, in takšnim čudnim pekočim občutkom na začetku jezika v grlu, kot da bi mi nekdo z laserjem jezik ožigal. Danes pa me že cel dan v prsih tišči, kot da bi mi kdo gor sedel, mine pa ta občutek, ko sem v gibanju ali na svežem zraku, torej se med aktvinostjo stanje ne poslabša, tudi utrip ne naraste pretirano.

Je pa res, da imam doma zeloooooo stresno situacijo z bolnim otrokom. Jemljem Cipralex že eno letoo, nekega učinka ne vidim.

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

stara sm 43,pritisk mam nizek,srčni utrip visok,dobila sm od zdravnice concor,utrip mi je zmnjšal,ampak v levi strani čutim mravljice,ter mam bolečine v prsih,ko udahnem me okrog srca zaboli,hvala za odgovor

Bolečina v prsnem košu pri globokem vdihu ne kaže na prizadetost srčne mišice ali srčnih žil pač pa na preobčutljivost srčne ali rebrne mrene, na prizadetost mišic ali živcev prsnega koša, itd. Morda so težave nastale zaradi prehladnega obolenja ali nenavadnega giba. Verjetno se bo stanje zboljšalo že z majhnimi odmerki tablet proti bolečinam (aspirin, lekadol ali podobno) in pomirjevali (Persen ali podobno)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close