Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Napihnjen trebuh

Napihnjen trebuh

Znankina hči, ki ima 15 let, in je cela suhica, ima napihnjen trebuh. Ni izjemno opazno, ampak če si pozoren, vidiš, da nekako “ne spada” k telesu. Je mešano hrano, ima pa zelo rada sladkarije.
Je za to lahko kriva kandida? Ali bi lahko bil kakšen drug vzrok?
Obljubila sem, da se pozanimam glede tega. Ve ste zdaj prve. Mi boste lahko pomagale?

A zdaj bo pa kandida kriva za vse?

Pač punca ima tako postavo, ka nej zdej. SE ji pač vsaka maščoba nabere na trebuhu. Pa bo celo življenje suha, ampak s trebuščkom.

bo hmal kšn prešpiknu kurcem.

Jaz sem bila ista, no sj sm še vedno. Zelo suhe roke, noge, trebuh pa napihnjen. Ne zamaščen, vendar samo napihnjen. Me je brat vedno zafrkaval, da zgledam kot tisti črnčki v Afriki. Zjutraj mam trebuh čist raven, takoj k spijem kaj, oz.pojem se mi napihne trebuh. Bi res rada zvedla zakaj je temu tako.

Ja, samo potem se bo trebuh še povečal. No, ni nujno, lahko pa. 🙂

Ne ješ dovolj Aktivie… :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Kandida, želodčna kislina, celiakija… Če je moteče ali če so zraven še kake druge težave, je pametno stopiti do zdravnika. Če ni drugače nič narobe, pa enostavno počakati, da odraste in da se postava do konca oblikuje.

Se znankina hči ukvarja s kakšno obliko rekreacije?

Mal premal mišic pa pri suhicah se to takoj opazi, k se nima trebuh nikamor skrit pod mal debelejšo kožo.

Za avtorico: ima napihnjen trebuh ali zamaščenega?

kaj ta otrok nima svojega zdravnika, da bi se mama pozanimala o tem.

morda so ohlapne mišice na trebuhu, morda je kriv sladkor in ja kandida, morda je alergija na kakšno hrano (ki bi se pokazala še kako drugače ne le kot napihnjen trebuh) in enkao kot za alergijo velja za celiakijo.

ampak kar koli je vzrok, se ne da kar na pamet ugibat, je treba že do zdravnika, da poda svoje mnenje. morda pa ženski samo vidita da je nekaj narobe, pa sploh ni.

nenakoncu, če se je to pojavilo v zadnjem času, deklica je toliko straa da morda že spolno živi, pa da ne bo pol presenečenja, ko bo mama rekla, jaz sem pa mislila da se redi v trebuh. (ne bi bil prvi starš z tako izjavo).

lahko je pa tudi da jemlje KT brez mamine vednosti ali z njo.

K zdravniku namerava iti.
Trebuh je res napihnjen, nikakor zamaščen.
Punca je telesno zelo aktivna, ne hodi pa k nobeni vodeni telovadbi.
Spolnih odnosov še nima.

Hvala vsem, ki ste natrosili uporabna razmišljanja!

New Report

Close