Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zmeda okrog varstvenega dodatka po novem…

Zmeda okrog varstvenega dodatka po novem…

Prosim,če kdo ve,kako je z varstvenim dodatkom,ki ga prejemajo upokojenci z nizkimi pokojninami.
Ali ga izplačuje ZPIZ,ali socialno?
Ali je po novem enačen z denarno socialno pomočjo?
Zanima me,ker ga prejemam že leta in pričakujem,da ga še kar lep čas bom…Sem lastnica nepremičnine in me zanima,kako je z vračanjem denarja po moji smrti…se pravi,zanima me,če se bo država polastila nepremičnine? Dediči v vsakem primeru ne bodo zmožni,ali željni vračati denarja,zato mi prigovarjajo naj se dodatku odpovem…
Če je že bilo govora o tem,prosim za strpnost in morebiten koristen odgovor.
Hvala in lep večer vsem!

Če si lastnica nepremičnine, ne rabiš varstvenega dodatka. Si dovolj bogata, prodaj nepremičnino in iz tega denarja lepo živiš. Sicer pa bo tisti, ki bo dedoval po tebi, moral vrniti ves ta dodatek, kar je tudi prav. Če ne bo nič dedoval, mu ne bo treba nič vračati.

bom zelo strpna in ti napisala tole

za svoje dediče imaš navadne mrhovinarje, ki bi raje videli, da si ti lačna, kot da bi ostali brez tega, kar si ti ustvarila v svojem življenju.

ti prejemaj varstveni dodatek kar mirno dalje. kaj bo po tem, ko tebe ne bo več, pa naj te ne skrbi. se bodo že zmenili.

pa ne moreš no bit tak do lastnih staršev, no!!! pa p***da, potem pa naj ti oni izplačujejo varstveni dodatek, če so tako požrešni!

Ja, nepremičnino bo prodala in šla živet pod most.

Zaenkrat se varstven dodatek izplačuje še iz ZPIZ-a. Je pa bil podan predlog, da bi ga izplačeval center za socialno delo.

Takrat bodo tudi pogoji za pridobivanje varstvenega dodatka bistveno drugačni.

Sedaj se štejejo samo tvoji dohodki in dohodki morebitnega partnerja. Po novem se bodo šteli dohodki vseh članov v gospodinjstvu in vse nepremičnine, katerih lastnica si. Tako, da bo prejemnikov varstvenega dodatka bistveno manj.

Mislim pa, da je varstveni dodatek oblika socialne pomoči, vsaj v bodoče, ko ga bo izplačeval CSD se bo verjetno štel tako.

Upam, da ti bo tole v pomoč. Sem se pozanimala pri znanki, ki dela na ZPIZ-u.

https://www.facebook.com/actio.si

Nič ni bil podan predlog. Zakon je že sprejet(bil julija lani). Ja, po novem ga bo izplačeval CSD in ja, vse bomo/do vrnili. Če imaš kakšno nepremičnino, podpišeš, da se ti država vpiše v ZK, in s tem prepoved odtujitve.

Toliko o socialni državi.

Polastila? Saj se hecaš….

kaj pa je z socialnimi, ali je že kaj bolj jasno ?

Torej, če si pred 10 leti prejemal socialno pomoč, ali jo boš tudi moral vrniti, ali se ti bodo usedli na premoženje – vem, da po smrti, ampak vseeno.

Za naprej so mi pogoji jasni, in ker so jasni, ni problema, vsak se odloča po svoje. Če rabiš socialno pomoč, boš pač prenesel tudi vpis v ZK.

Ampak za nazaj, pa res ne vem – ali bodo resnično terjali povračila za nazaj, ali ne ? ali to sedaj poteka že redno ob smrti ljudi, ali so predstavili le nekaj primerov kot zastraševanje ? Ali je kdo kaj že preverjal pri odvetnikih, ali že poteka kašna tožba proti državi ?

Ma preprosto nimam pojma, informacij je premalo.

to so vprašanja za kam drugam.

JAZ IMAM DRUGACNE INFORMACIJE GLEDE VARSTVENEGA DODATKA.

KOLIKOR VEM,TO NI SOCIALNA POMOC.
IN PO TEM SKLEPAM DA SE DRZAVA NE BO VSEDLA NA VASE PREMOZENJE.

UZIVAJTE V POKOJNINI,PREJEMAJTE VARSTVENI DODATEK.
NAJ VAS NE SKRBIJO VASI DEDICI.

BODO ZE POSKRBELI ZASE.

ALI SO TAKO EGOISTICNI DA VAM NE PRIVOSCIJO ?
TUDI JAZ SEM DEDIC ,AMPAK MAME NIKOLI NE BI PREGOVARJALA NAJ NE PREJEMA POMOCI!

New Report

Close