Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kar je Bog dal Bog tudi vzame

Kar je Bog dal Bog tudi vzame

za dobro jutro ena resnična zgodba izza samostanskih zidov. zapisal jo je človek, ki dela med starejšimi ljudmi in mu pripovedujejo svoje zgodbe.

http://morfejork.blogspot.com/2011/01/seks-v-samostanu.html?spref=fb

Katarina, a obstaja policijski zapisnih o uradni preiskavi te zadeve?

Da ne bomo ostali pri “rekla – kazala”.

Saj če je bil omenjeni gospod policit, je gotovo vedel, kaj in kako sprožiti preiskavo. Odgovorne je potrebno privesti pred roko pravice!

Ojej, kje ti živiš?! ODgovorni so mrtvi vsaj 200 ali več let! To ve vsakdo, ki je iz Kopra.

Rekla kazala…bla, bla, bla…samo, da je proti RKC pa vam vsem pride v naslado! Pokvarjenke!!!

Pometi pred svojim pragom ogromen kup smeti pa se potem spravi na druge…

preberite še enkrat … da gospod je že dooolgo v penziji. tole sem dala sem zato, da se na to stvar pogleda še z drugega zornega kota. da so božji službaniki na zemlji med seboj spolno občevali je itak znano (najbrž tudi še vedno), ampak razlaganje tega pa prvič prebiram. bog je otroke dal, bog jih vzame …. ker je vsem med božjimi služabniki. zanimivo, mar ne. če pa kakšna ovca splavi je pa cela štala.

Sicer nisem njen PR in tudi dvomim, da ga potrebuje, ampak meni se zdi, da Katarina kar lepo pometa pred svojim pragom. In to ne pod preprogo kot marsikatera mona tle gor, ampak odkrito, vsem na očeh.

A zdaj se boš še na ovce spravljala??? Ni ti pomoči!!!

Spravi svoje ovčke v štalo pa bo!

Jaz vsaki zgodbici na blogu ne nasedem … Ne rečem, da ni mogoče … in nikoli ne bi opravičevala takšnega početja, če bi se dokazalo kot resnično! Zdi pa se mi, da je antipropaganda proti RKC močnejša kakor kdajkoli! Kar pa ne pomeni,da ni velika večina današnjih kalolilških duhovnikov povsem zlednih kristjanov.

Poudarjam pa, da je veliko samooklicanih vernih ljudi v službi hudiča. Jezusova žrtev na križu jim ne pomeni nič! So nespreobrnjeni in sejejo zlo, kjerkoli lahko. Sploh ne vedo zakaj je Jezus umrl na križu, ne berejo Svetega pisma, predvsem pa se sploh ne zavedajo kaj bo ob smrti, kajti kot verski “voditelji” bodo veliko strožje sojeni …

… se najdejo tudi božji služabniki, ki tega imena ne opravičujejo oziroma ga krepko skrunijo. Mečejo pa senco na ostali večinski procent dobrih. Zato tega ne bi posploševali (pride pa prav, ko je treba kakšno čez RKC).

Kar pa je mene zbodlo, je tale misel, Katarina, o razlagi ‘Bog je dal, Bog je vzel’. Ta misel je z bloga in je avtorjevo razmišljanje, ki nikakor ne more vedeti, kaj so razmišljali tisti ljudje takrat, ko se je to dogajalo. Fraza je že stara in v tem primeru zagotovo povsem neprimerna, prav tako pa si JAZ mislim, da se z njo niso opravičevali, dobro so vedeli, kaj delajo – če je to res.

Haha, pa ne morem verjet, da v tem času cerkev takole učinkovito pere možgane nekaterim s kokošjo pametjo! Res da je tej organizaciji ostalo samo še krdelo neinteligentnih, ozkih ljudi, ampak takšna slepota! Sem slišala, da je ena klerikalka dejala nekomu, ki je omenil zlorabe mariborske cerkve:

raje vidim da vlada cerkev kot tajkun!

hihi, svašta, hvala vsemogočnemu, da vidim vsaj prst pred nosom.

Brcaš v temo. Upam, da je zabavno.

fraza je resda stara, ampak še vedno zelo uporabna. enako kot “bog že ve zakaj je dobro” ali “bog pomagaj”. to so fraze, ki jih uporabljamo / uporabljo ljdje dnevno in najbolj v bistvui grozna je ta, da bog že ve zakaj je dobro v kontekstu nasilja / smrti / vojne, itd.

post, ki sem ga prilepila zgoraj, ni moje delo, samo prebrala sem ga in se mi je zdelo zanimivo razmišljanje. z njim kot takim pa nimam nič. je pa res, da se da mi je dalo misliti … duhovinki so posiljevali nune? o tem se nikoli ni govorilo, vsaj da bi jaz vedela ne.

V porodnisnici je rodila mlada zena in ko jo je po porodu obiskal v sobi doktor, je planila v jok.
“Doktor, jaz ne vem kaj naj storim! Moz me bo ubil, ko bo izvedel, da imam otroka. Ze leto dni je namrec na zacasnem delu v tujini in ga ves cas ni bilo domov!” je prestraseno dejala.
‎”Bova ze nasla pametno resitev,” je rekel doktor in zapustil bolnisko sobo.

V bolnisnici je lezal tudi katoliski duhovnik, ki so mu ta dan izrezali slepic. Doktor ga je obiskal v sobi in mu rekel: “Gospod zupnik, zgodil se je cudez! Iz vase…ga trebuha nismo izrezali samo slepica, ampak smo tam odkrili tudi tegale novorojencka!” in mu pokazal sina, ki ga je rodila mlada mamica.

Zupnik se je najprej zacudil, potem pa dejal: “Ce je taka bozja volja bom poskrbel za tega otroka!”

Minilo je osemnajst let in mali sinko je postal odrasel fant. Nekega dne ga je zupnik poklical k sebi in mu dejal: “Danes je prisel cas, da ti priznam, da nisem tvoj oce. Jaz sem namrec tvoja mama!”
“Ja, kdo je pa potem oce?!?” se je zacudil mladenic.
“Tvoj oce je zupnik iz Bistrice!”

… stara fraza, uporabil pa jo je tip na blogu povsem neprimerno in zavajajoče, škoda.

http://www.kolosej.si/filmi/film/sestre_magdalenke/

Film Petra Mullana SESTRE MAGDALENKE temelji na šokantni resnični zgodbi tisočerih žensk, ki so jih družine zavrgle in prepustile na milost katoliški cerkvi. Ožigosane kot “padle”, so bile zaprte, ne da bi zagrešile kakršen koli zločin, razen da so bile revne, imele zunajzakonske otroke ali pa so bile domnevno v “moralni nevarnosti”.

Zadnje zavetišče magdalenk na Irskem so zaprli šele leta 1996.
Ocenjujejo, da je v magdalenskih pralnicah živelo in umrlo 30 000 žensk in deklet.

tale film je res grozen ja. kakšno ponižanje in razčlovečenje so te ženske doživljale. še en španski film je na to temo, se ne spomnim naslova. sicer pa … slovenski ministrantje bi znali marsikaj povedati, pa raje molčijo. sram je huda stvar.

, da te imamo. Si bomo razširili obzorja, majke mi.

, zdaj pa počasi lahko odnehaš, res ni treba še dodatno netiti ognja.

Zmeraj rada pomagam….če le lahko 😀

se opravičujem. to je sicer moja prva tema na tem forumu, se bom naslednjič vzdržala (če bom slučajno hotla kaj objavit).

se opravičujem. to je sicer moja prva tema na tem forumu, se bom naslednjič vzdržala (če bom slučajno hotla kaj objavit).[/quote]

Ženska, kaj se opravičuješ! Tisti naj se opravičijo, ki zagovarjajo grdobije, ki nimajo nič z naukom Jezusa!

pošten človek bi rekel, sram me je, da se to dogaja v imenu moje vere, ki jo imam rad. Ne zagovarjam teh dejanj. Ampak za premnoge vernike je hipokrizija nekaj sestavnega, je del življenj!

Daj ljubica, preberi še enkrat in daj v narekovaje del, ki zagovarja grdobije.

Se mi zdi, da nekateri vidite samo tisto, kar ‘čte, ostalo izgine v oblakih.

kako močna je vera in da se ljudje z leti zatekajo k njej ni treba posebej razlagat. jaz imam en tak primer v družini.
jaz in moja mama ne govoriva. pred leti sva prekinili vse stike in nimam nobene potrebe do obnovitve teh stikov. in potem izvem … mimogrede …. da moja mama hodi v cerkev molit da bi se midve spet družili. WTF? namesto da bi meni rekla to hodi v cerkev molit da ji bo bog pomagal. mislim … in če se midve kdaj pobotava bo to božja zasluga. men ni smešno, sicer pa je res butasto. ampak to je vera.
pa moja mama pred leti ni bila tako verna. je hodial v cerkev ob nedeljah, to je bilo pa tudi vse. zdaj pa .. .starejša kot je bolj je “mahnjena” na vero. pa ni osamljena ali kakorkoli zapostavljean v okolju. men ni nič jasno kar se tega tiče vem pa, da njenemu bogu ne bom pomagala pri uresničitvi njenih molitev. 🙂

Ze drugi stavek z bloga: ” Nekaj let po drugi svetovni vojni, ko je opravljal delo policista in načeloval v tamkajšnjem samostanu” razumnemu pove svoje.

Kaj je imel pa policist za nacelovat v ( eks- italijanskem koprskem) samostanu? To se lahko pocne samo v zblojenih rezimih. Ta policist je bil seveda ocitno ena udbovska zivina srednjega ranga- ce bi bil nizkega, ne bi dobil te naloge, v primeru visokega bi delal kaj bolj pomembnega.

Taki blogi sluzijo edino nizkotnemu hujskanju. Bodisi da gre za izmisljotine blogerja al pa izmisljotine citiranega udbovca ali pa obeh. (Meni je nerazumljivo, zakaj so mladi ljudje danes to pripravljeni poceti, v prejsnjem rezimu, kakrsen je bil, je bila pac enim to poklicna dolznost.)

In Katarina 73 pri tem hujskanju, spodbujanju sovrastva in razdora znotraj naroda ( kjer smo eni katoliki, drugi pa niste) veselo in samoiniciativno sodeluje. To pocetje pa mimogrede nima para nikjer trenutno v tem obsegu v Evropi.

Je vredno? 🙁

no, hujskanje je vse kaj drugega kot spomin starega človeka. na tem mestu bi se jaz bolj kot to, da so vpleteni katoliški duhovniki in redovnice zamislila nad tem ali se za temi stenami, ki še danes stojijjo, še vedno godijo take stvari? kaj pa mi pravzaprav vemo o življenju izza njih? se dogajajo posilstva? se dogaja spolno poniževanje? glede na to kako zaprt režim je to .. hmmm … in kako težko je verjet tistemu, kar pride na dan – spolno nasilje duhovnikov nad otroci – bi kdo verjel nuni, ki bi povedala na glas, da je bila posiljena? recimo.

narod je razdeljen sam po sebi. če ne drugače na slovence in neslovence, pa domobrance in partizane, pa na naše in vaše. ta blog ne vsebuje nič razdiralnega, ponuja pa v premislek nek pogled na insitucionalno življenje katoliške cerkve.

p.s.: je znano, da je znotraj vatikana obstajalo kurbišče, iz katerega so prihajali mladi duhovniki, kje so pa končale spočete deklice …

New Report

Close