Najdi forum

Pozdravljeni, gospod doktor,
vem, da nimate veliko časa ampak odpisala sem vam že dvakrat, pa mi niste odpisali.

Za vsak primer sem si shranila napisano in vam pošiljam še tretjič.

Kaj mislim s tem da se mi “strga”:

Hitro se mi menjajo razpoloženja. Ta trenutek sem optimistka, dobre volje, nasmejana, vesela, ker živim, bi kar zaplesala od ljubezni do življenja, naslednji trenutek pa me lahko neka banalnost spravi v krčevit jok, ki lahko traja ure in ure, zmanjka mi apetita za nekaj časa, imam neznansko željo po tem da bi umrla.

Je pa še ena varianta mojega obnašanja, ki se ga še bolj sramujem. Drugače sem zelo nežna in ljubeča punca, ampak lahko v trenutku od jeze vse razmečem po tleh, strgam vse kar mi pride pod roke, kričim…sploh se ne morem obvladati.

Imam nekakšne krčevite napade jeze in žalosti, ko pa sem normalna me večkrat obidejo nekakšni občutki tesnobe, čisto brez razloga, kot nekakšne slutnje. Trudim se jim izogniti ampak včasih tudi te prerastejo v jok in nesmiselno žalovanje za ne vem čim.

To se mi dogaja skoraj vsak teden vsaj enkrat, s tem da sem bila pred 14 dnevi čisto na tleh, nisem šla na faks, čeprav rada in redno to počnem, bila sem cel teden žalostna in izčrpana zaradi joka in živčnosti in sem samo vegetirala, nisem hotela o ničemer razmišljati.

To konstantno menjavanje razpoloženj ali karkoli to pač je, mi pobere ogromno energije in vem, da ne morem več tako naprej – misliti da je smrt edina rešitev.

Ponovno vas naprošam za odgovor in lep pozdrav ter prijetne in mirne praznike vam želim!

Lilja

Spoštovana Lilja 1,
Motite se .Prvič ste mi pisali 4.12. 2004, moje vprašanje 5,12,3004 pa je bilo, kaj pomeni vaša formulacija, da se vam strga?
Potem ste pisali še enkrat5.12, kot komentar drugi zadevi in končno tokrat 21.12,2oo4.Danes vam tudi odgovarjam.
Čustvene motnje bipolarnega značaja, pri katerih se razpoloženje menja iz jeze ali nabodrenosti v žalost, imajo lahko frekvenco dva do trikrat na leto, lahko pa se razpoloženje zamenja celo večkrat na dan.Po ugotovitvi, ki poteka ob neposrednem pogovoru s psihiatrom in je podkrepljena še s psihološkim testom in EEG izvidom, je zdravljenje ozirima vzdrževanje srednje vrednosti razmeroma preprosto, seveda z zdravili.Blažje nihaje, ki ne dosegajo za okolje motečih razsežnosti , je možno obvladati tudi z avtogenim treningom.Preživite tudi vi praznike s čim manj nepotrebnega čustvenega nihanja.!

New Report

Close