Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečine v glavi zadaj nad vratom

bolečine v glavi zadaj nad vratom

Včeraj sem mi je po spolnem odnosu po erekciji pojavila močna bolečina na glavi zadaj nad vratom..Trajala je vsaj pol ure potem sem po zavžitju tableta začutil slabost in ”čutil želodec”, kasneje sem tudi bruhal, bolečina je počasi ponehala in po treh urah sem jo še malo čutil, takrta sem tudi zaspal.
Zjutraj sem zopet čutil rahlo bolečino in vzel dva tableta in odšel v službo. Po poti sem pojedel mali sendvič. V službi sem delal normalno z rahlo bolečino do 10h ko sem popil kavo se mi je v nekaj minztah ponovno vrnila dokaj močna bolečina, v glavo mi je postalo vroče in oblila me je polt in po zavžitju tableta zopet rahla slabost, ki me spremlja še sedaj ko to pišem, bolečina pa sedaj počasi popušča…

Kaj storiti, saj v nedeljo odpotuje na dopust v Egipt in nebi rad doživel kakšne neprijtenosti….

Spoštovani!

Če se
To ponavlja, bi lahko šlo za visok krvni tlak, ali pa za migreno. Na podalgi enega napada glavobol je težko reči.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,
tudi jaz imam podobne težave. od ponedeljka zjutraj se mi nad vratom in pod glavo (v “luknji”) pojavljajo rahle bolečine, na vsake cca pol ure. bolečina pa je nekje med muskrfibrom in heksenšusom (ne znam opisat bolečine). vsake toliko časa pa se pojavi rahla slabost ali rahla bolečina v glavi (na čelnem delu). kaj bi lahko bilo, je potrebo čim preje obiskati zdravnika?

že vnaprej se zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav

Spoštovani!

Oprostite za pozen odgovor!

Upam ,da se je stanje medtem že umirilo. Največkrat je to mišična bolečina zaradi prisilne drže ali hladu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

zdravo! že dva tedna me večkrat na dan boli glava zadaj nad vratom in ko se vstanem se mi občasno tudi zelo zvrti, pa tudi zelo ”zaspana” sem te dni.. prosim za pomoč

Spoštovani!

Glede na opis tezko recem tocno, za kaj bi slo. Se najbolj spominja na tezave zaradi vratu. Dobro ga razgibajte in masirajte z rokami. Po potrebi vzemite kaksno zdravilo proti bolecinam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani

Star sem 46 let, moški….

Nekje teden dni imam otekle noge predvsem nartni del, na levi bolj kot na desni. Bil sem pri zdravnici in mi je dala tabletke za odvajanje vode ( Diuver 10 mg )…prve tri dni sem moral jemati 2×1 sedaj pa eno tabletko na dan. Se zdravim za hipertenzijo Valsacor 320 1x zjutraj in lacipil 4mg zvečer…prav tako se zdravim za diabetes tipa 2 ( glucovance 2,5/500 2×1 )…Imam tudi izrazito preveč kilogramov…Zanima me kako dolgo je potrebno jemati ta zdravila da se stanje popravi..Jemljem jih od Ponedeljka pa ni nobene spremembe…imam tudi občutek rahlega dušenja čeprav mi hoja po ravnini ali stopnicah ne dela težav….1x letno sem tudi na kontroli pri kardiologu zaradi ekstrasistol in bolečin v prsih ( opravill sem tudi scintigrafijo srca ki je bila b.p )….Zanima me če bi lahko šlo za srčno popuščanje…..hvala za odgovor

Spoštovani

Star sem 46 let, moški….

Nekje teden dni imam otekle noge predvsem nartni del, na levi bolj kot na desni. Bil sem pri zdravnici in mi je dala tabletke za odvajanje vode ( Diuver 10 mg )…prve tri dni sem moral jemati 2×1 sedaj pa eno tabletko na dan. Se zdravim za hipertenzijo Valsacor 320 1x zjutraj in lacipil 4mg zvečer…prav tako se zdravim za diabetes tipa 2 ( glucovance 2,5/500 2×1 )…Imam tudi izrazito preveč kilogramov( 172/145)…Zanima me kako dolgo je potrebno jemati ta zdravila da se stanje popravi..Jemljem jih od Ponedeljka pa ni nobene spremembe…imam tudi občutek rahlega dušenja čeprav mi hoja po ravnini ali stopnicah ne dela težav….1x letno sem tudi na kontroli pri kardiologu zaradi ekstrasistol in bolečin v prsih ( opravill sem tudi scintigrafijo srca ki je bila b.p )….Zanima me če bi lahko šlo za srčno popuščanje…..hvala za odgovor

Spoštovani

Star sem 46 let, moški….

Nekje teden dni imam otekle noge predvsem nartni del, na levi bolj kot na desni. Bil sem pri zdravnici in mi je dala tabletke za odvajanje vode ( Diuver 10 mg )…prve tri dni sem moral jemati 2×1 sedaj pa eno tabletko na dan. Se zdravim za hipertenzijo Valsacor 320 1x zjutraj in lacipil 4mg zvečer…prav tako se zdravim za diabetes tipa 2 ( glucovance 2,5/500 2×1 )…Imam tudi izrazito preveč kilogramov( 172/145)…Zanima me kako dolgo je potrebno jemati ta zdravila da se stanje popravi..Jemljem jih od Ponedeljka 4.8 pa …imam tudi občutek rahlega dušenja čeprav mi hoja po ravnini ali stopnicah ne dela težav….1x letno sem tudi na kontroli pri kardiologu zaradi ekstrasistol in bolečin v prsih ( opravill sem tudi scintigrafijo srca ki je bila b.p ) Preteklo je že 14 dni od kat jemljem Diuver in samo prve tri dni so mi otekale noge nartni del, sedaj ne več…Prav tako sem začel hoditi intenzivno vsak dan 2x 30 minu izmenične hoje po ravnini in navkreber, prav tako je dinamika hoje različna počasna in hitra…Po tednu dni pa občutim večjo zadihanost ob tej hoji čeprav bi pričakoval da se bo stanje izboljšalo…v tem času sem shujšal dodatno 6 kg, sem bolj na zeljenjavi in sadju…prav tako občutim v vratu kot da bi me dušilo ….Zanima me če bi lahko šlo za srčno popuščanje…..hvala za odgovor

Spoštovani!

Verjetno je tako (srčno popuščanje) sumila tudi zdravnica, in vam predpisala diuretik. Ko goleni ne otekajo več, lahko zmanjšate odmerek in pogostost jemanja diuretika. Nekateri ga tako jemljejo od enkrat do dvakrat tedensko, ali še redkeje.

Čemu imate sedaj vče sape težko rečem.

Otekanje je verjetno splet več dejavnikov – debelosti, prikritih krčnih žil, srčnega popuščanja, v toplem vremenu pa tudi zaradi tega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Bil sem na kontroli pri svoji zdravnici in mi je Diuver zmanjšala iz vsako dnevne doze na 3x tedensko…pregledala sva tudi krvne izvide na katere me je ona napotila……

glukoza 4,0
Holesterol 5,4
Trigliceridi 1,9
HDL – Holesterol 1,0

Lkci,Erci, Hb,Ht,MCV,MCH,MCHC,RDW,Trombociti,MPV, oGF,Sečnin,Kreatinin,Natrij,Kalij, Klorid —pa so vsi v mejah normale…

Redno kontrolo kardiologa imam čez mesec in pol, zdravnica pravi da ni potrebe da bi ga obiskal prej, saj bi kardiolog opazil popuščanje že v teh rednih obiskih ( UZ srca leta 2012, lani pa scintigrafija srca in vse je bilo b.p )…V tem času sem shujašal za 12 kg in vsak dan prehodim 2x po 30 minut intenzivne hoje…..Najbrž je to dober znak???

Živijo
Star sem 27 let.Ne vem kako bi opisal svojo težavo. Dostikrat me močno zaboli glava, bolečina takoj mine
Včasih imam občutek kot da bom skup padu. Drugače glavobolov ravno nimam.
Pred pol leta sem imel zelo nelagoden pripetljal,bil sem na neki zabavi kjer je bilo prisotnega nekaj alkohola, namreč ne vem kako bi rekel v glavnem kar na enkrat mi je nekaj prišlo v glavo,postal sem bravinčev in ni dost manjkalo da se nisem onesvestil.Po tem dogodku sem imel še en teden vso zmešano glavo se nisem mogel skoncentrirati in nisem imel občutka za globino .Po tem dogodku imam včasih zelo čuden občutek v glavi,drugače se počutim dobro.Naj še povem da zardi nesreče ki se mi je zgodila pred 5 leti zelo slabo vidim na eno oko.Do pred pol leta me ni to nič motilo saj sen z obema očesa videl normalno
sedaj pa me to moti predvsem pri gledanju tv.Trenutno kar se zdravja tiče se počutim odlično
Zdaj pa bi vas prosil za kakšen nasvet in predsem kaj se dogaja z mano

L.P. Brane

Spoštovani!

Kako je bilo na pregledu. S hladnejšim vremenom je verjetno tudi otekanja manj, kajne.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

zanima me kaj bi lahko bilo slednje. Bolečine zadaj v sredini glave nastopijo ko dam glavo dol, včasih ko jo dam vstran, včasih pa tudi če ležim in imam neugoden položaj. Sama od sebe me glava ne boli tako pogosto. Bolečina je zelo zoprna in traja dokler ne dam glave v drug položaj. Prosim za odgovora kaj bi to lahko bilo.

Hvala

Spoštovani!

Take bolečine se pojavljajo, kadar prihaja do pritiska na živce ob spremembah na vratni hrbtenici. Ublažijo zdravila proti bolečinam, masaža, in previdno obračanje glave ter vzglavnik, ki je prilagojen ukrivljenosti vratu, da le-ta počiva v razbremenjenem položaju.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close