Avto.Over.Net

Avtomobilizem

kateri avto? ford ali volvo ali...?

Default avatar

partika

Živjo!

Počasi nameravam zamenjat avto. Veliko časa preživim na avtocesti, zato bi rada nekaj močnejšega in varnejšega od mojega ubogega clia. Letno prevozim od 30.000 do 40.000km. V mislih imam trenutno novega forda focusa 1.6 TDCi Ebony ali rabljenega Volva V50 2.0 (no, za tega navija fant:)). Ker avtomobili res niso moje področje, me zanima vaše mnenje in izkušnje. Lahko mi tudi kakšnega priporočite; moj budget je nekje do 13.000€.

Hvala že vnaprej!
Default avatar

didakta

Jaz bi škodo octavio :) naša dizelska 2.0 letnik 2003 pije 6 litrov ali manj pri konkretnem priganjanju na AC.
Default avatar

[email protected]@

Za 13.000 dobiš novega citroena.Jaz če pa že bi cincala med tvojima dvema,bi ziher volva,forda tudi slučajno ne.
Default avatar

partika

Zakaj pa Forda ne?
Octavia je luštkana, ja. :) Bom prečekirala. Citroeni pa... Na hitro sem pregledala kateri so v tem rangu in sem našla picassote, ki mi reees niso lepi, ostali mi pa premičkani delujejo. Čeprav bi z veseljem imela c1, če bi vozila le po mestu.

Pa mislite, da se sploh splača kupit ganz nov avto ali je bolje gledat za rabljenimi?
Default avatar

Šimna

Volvo, jih vozim že leta, je super, vsaj večji modeli. Pijejo minimalno, kvari se ne, potegne dobro, je varen itd.
Default avatar

[email protected]@

Ganz novega,če ga boš imela za vedno,da.
Če pa misliš čez 3-4 leta menjat,je pa tako,da 1 leto star rabljen avto ni nikoli tako zmahan,kot je manj vreden od ganz novega.
Lahko pa poskusiš dobiti kje v kakšnem avtosalonu kakšnega testnega,je tudi cenejši.Variant miljon,samo odločiti se moraš v približno katero smer boš šla.
Jaz še vedno nebi Forda.....ker so mi Fordi nevšečni od vedno,ampak to je le moje mnenje.
Lahko pa počakaš,da pride "najpametnejši" na avto področju dr.DRRR,on je strućko,da glava peče. ;)
Default avatar

partika

Uh, DRRR, saj res, me je že strah. :)
Default avatar

partika

Madonca, super, da ste tako konkretne! Hvala!

Še, še! :)))
Default avatar

bacin

Kupi Audija za ta denar. Drugače pa med tvojima dvema jaz bi Forda.
Smejte se vsaj pol ure na dan, da preženete vse bolezni stran! :))
Default avatar

šmonca

Jaz pa ravno za Forda navijam ( Liana, smrk, smrk ).
Z možem sva imela Volva 15 let nazaj, kljub temu, da je znamka kot full zanesljiva, je bilo tisoč in več problemov....Kasneje je mož izvedel, da so tisti tip izdelovali v Franciji......ja. Potem to avtomatično ni več zanesljiva znamka, žal.
V istem času sem imela jaz kot 2.avto ford fiesto. Ni, da ni...... brez problemov, res.
Še zdaj se mi toži po njej.
Ne vem pa, če hočeš striktno nov avto. Ker, by the way, nov ford focus v tem letu prihaja na plan........
Nočem delat krivice Volvu na splošno, vendar mi smo imeli z njim samo nesrečo.
Komaj pa čakam, da slišim, kaj ima povedati DRRR.
Default avatar

henry ford

ko me ljudje sprašujejo kakšen avto naj kupijo; rdeč, črn, velik mali..odgovor je samo eden: NOV in sevda, biti mora Ford!!...resno, ford focus je odličen avto, udoben, varen in predvsem ima zelo ugodno razmerje med ceno in opremo....poleg tega ima ford odlične diesel motorje, kar se je pokazalo že z starimi 1.8 dizli v starih focusih..kar se tiče volva, nič mu ne fali, je pa vzdrževanje dražje ...skrtaka izbira me rabljenim volvom in novim focuso...glede na to koliko km dleaš, je sigurno bolj pameten nakup novega avta z 0 km in tovarniško garancijo kot pa 3 leta starega volva z 100000 km in po možnosti brez servisne zgodovine
Default avatar

henry ford

šmonca je napisal/a:
šmonca , tisti tip, gre se za s40 oz v 40 so delali v nizozemski in sicer si je delil podvozje z carismo (mitshubishi), dizel motorje pa je dobavljal renault, mimogrede ti 1.9 dizli so bili fantastični motorji, zdržljivi in varčni, volvo pa je recimo dobavljal renaultu svoje petvaljnike ki so se vgrajevali v safrana
Default avatar

Queen

Moj glas absolutno za Volvota med tvojima favoritoma. Sicer pa ti svetujem, da si prebereš spodnje mnenje, glede na vir ti bo znalo prav prit, pa komu drugemu tudi...
Slika Slika

Tako da...heh :) To jaz tak že skos pravim, da japonci ga zmagajo. No, pa da ne bom samo govorila, še nekaj mojih predlogov:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4441503&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4085278&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4424549&show=1

Jaz navijam za mazdo in počitnice za 2000€ :D
Default avatar

sam stran

od mazdinih dizlov, šrot od šrota
Default avatar

Ivan

Vzemi kar ti je všeč. Tako ali tako te čaka servis in odliv denarnega toka iz denarnice. Če se ti gre le za denar.

Če pa za udobje v vožnji. Pojdi si ogledat avto, na probno vožnjo in boš videla, kaj ti odgovarja.

Mene pri moje dizlu moti le to, da se slišijo gume pri 130 na uro in ne morem poslušat radia potihem. Soft dizelaši so zakon!
Default avatar

DRRR

O novih ne bom debatiral, sploh pa ne o teh dveh firmah....škoda vašega keša in mojega cajta....
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
Ne prekidaj ženu dok šuti...
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Default avatar

cicibanka

KAj pa Peugeot 308?