Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Europske cene hrane, kaj pa ….

Europske cene hrane, kaj pa ….

europske plače? Na to pozabljajo naši politiki in trgovci. Lahko je njimi, ki europske plače imajo, kaj pa, mladi, upokojenci, revni, …..

hja, bodi vesela, da nisi v romuniji. tam imajo tudi evropske cene, pa ruske plače. pri nas imamo vsaj slovenske plače…

Evropskih plač nimamo zato, ker nimamo visokega BDP-ja oz. ker nimamo zadostnega izvoza…to je izvorni greh vseh držav, ki se ubadajo z nizkimi plačami in visokimi cenami….
Kolk imajo pri tem politiki in trgovci, ne bi sodil….problem je v tem da imamo veliko premalo svetovno znanih brendov…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

izvoza imamo še kar nekaj, problem je, da izvažamo stvari, ki ne prinašajo dovolj profita. ali po domače povedano, proizvajamo ceneno robo za izvoz, s katero ni mogoče dosti zaslužit in konkuriramo indiji in bangladešu z našimi proizvodi. ne moreš imet evropske plače, če delaš stvari, ki jih lahko proizvedejo tudi v bangladešu ali na kitajskem z njihovo plačo.

to je finta dodane vrednosti…

Primer: Imam eno prijateljico-trgovko, ki dela v Slo, ima 560€ plače z vsemi dodatki, blablabla.., druga prijateljica, ki živi v Avstriji in dela kot trgovka ima 1800€ plače.
Zakaj hudiča smo sploh v uniji??? To se jaz sprašujem.

Pa ko ste eni kar z vsem sranjem, ki vam ga porinejo kar zadovoljni,…ali nimate nobenih standardev, pismo!!???!???

Tolažit se tem, da je enim še slabše, te lahko potisne samo na dno!

Sem brezposelna, imam težave z zdravjem, itd. Pomoč na zavodu mi je pripadala le 3 mesece, čeprav sem na cesti ostala zaradi stečaja majhnega podjetja, od meseca maja nisem prejela NOBENE pomoči, niti enega usranega €!!!
Mož zasluži 650€, zato tudi do socialne pomoči nismo upravičeni!!!
Ko plačamo račune nam trem ostane 100€. Razumete? 100€!!!
Za enega otroka prejemam 55€ otroškega dodatka, in to je vse!

Res mi ni jasno, kako lahko v naši državi pustijo posameznika naj se znajde kot ve in zna in še na črno ne smemo delati!
Potem lahko CRKNEMO od lakote??

Ne želim pomilovanja, rada bi vam le povedala, da vsi ne živimo na ramenih socialne in da se nimamo komu pritožiti, niti nič. V lastni državi smo ostali brez vseh pravic!

Pa ko ste eni kar z vsem sranjem, ki vam ga porinejo kar zadovoljni,…ali nimate nobenih standardev, pismo!!???!???

Tolažit se tem, da je enim še slabše, te lahko potisne samo na dno![/quote]

ja, seveda, ker z jamranjem pa res lahko narediš dosti

izvoza imamo še kar nekaj, problem je, da izvažamo stvari, ki ne prinašajo dovolj profita. ali po domače povedano, proizvajamo ceneno robo za izvoz, s katero ni mogoče dosti zaslužit in konkuriramo indiji in bangladešu z našimi proizvodi. ne moreš imet evropske plače, če delaš stvari, ki jih lahko proizvedejo tudi v bangladešu ali na kitajskem z njihovo plačo.

to je finta dodane vrednosti…[/quote]

Da bi imeli vsaj 5 firm ko so npr. Milka, Lindt, Wrigleys, Aquafresh, itd…bi blo že dost boljš…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Pridi zivet k nam v Evropo, pa bos videla, da je hrana v Slo se vedno cenejsa! LP

Internet naročnino plačuješ redno?

Internet naročnino plačuješ redno?[/quote]

Nesramnica nesramna!
Obstajajo ustanove, inštitucije in knjižnice, kjer članstvo ni potrebno, lahko pa prideš in po mili volji uporabljaš internet!
Tudi jaz delam v eni takih ustanov in nikoli nisem odrekla uporabe interneta in računalnikov človeku, ki pride in vpraša, če lahko pri nas uporablja računalnik ali prebere časopis!

Internet naročnino plačuješ redno?[/quote]

Ah, daj no mir no. Še to bi ji vzeli ali kaj???

Madona ste eni ljudje grdi!

Hja, a v primerjavi s plačami tudi? 😉 Če bi jaz zaslužila vsaj 1000 evrov, ne pa 525 kot jih vedno, kadar imam službo, bi mi bilo malo mar za par centov razlike med našimi cenami in evropskimi.

Internet naročnino plačuješ redno?[/quote]

VSE račune plačujemo redno, TO naj TEBE ne skrbi, ker nam ne plačuješ ti!

Katero šolo imaš, kaj znaš?

Mi ponujate zaposlitev?

Internet naročnino plačuješ redno?[/quote]

Prasica si, a ves? (prvic nekoga tako imenujem!)

Zakaj se pocutis tako ogrozeno od nekoga, ki ima financne tezave? Kaj zdaj, naj izklopi elektriko in ogrevanje in naj se skrije v jamo, ker nima sluzbe?! Dobesedno me je sram, da si delim svet z osebki, takimi kot si ti!

Pa btw, internet imas ze za 16e na mesec.

Internet naročnino plačuješ redno?[/quote]

Prasica si, a ves? (prvic nekoga tako imenujem!)

Zakaj se pocutis tako ogrozeno od nekoga, ki ima financne tezave? Kaj zdaj, naj izklopi elektriko in ogrevanje in naj se skrije v jamo, ker nima sluzbe?! Dobesedno me je sram, da si delim svet z osebki, takimi kot si ti!

Pa btw, internet imas ze za 16e na mesec.[/quote]

Dodaj link…..ker za 16€ me pa res zanima kakšno sralo dobiš…cene se načeloma gibajo od 30 € navzgor…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Prasica si, a ves? (prvic nekoga tako imenujem!)

Zakaj se pocutis tako ogrozeno od nekoga, ki ima financne tezave? Kaj zdaj, naj izklopi elektriko in ogrevanje in naj se skrije v jamo, ker nima sluzbe?! Dobesedno me je sram, da si delim svet z osebki, takimi kot si ti!

Pa btw, internet imas ze za 16e na mesec.[/quote]

Dodaj link…..ker za 16€ me pa res zanima kakšno sralo dobiš…cene se načeloma gibajo od 30 € navzgor…[/quote]

Amis – 15/15 Mb samo 16,27 € (optika)


Pa še hrana je v Avstriji cenejša!

Ne, hrana v Avstriji ni cenejša. Ste me lepo nahecali, da smo šli v šoping, pa prišli nazaj domov praznih rok!! Vsa hrana je dražja, mogoče tu in tam s kakšno izjemo!

Razprava o dostopu do interneta je brezpredmetna. Več kot eno leto sem bila brezposelna, na srečo sem imela brezplačni dostop ves čas. Možu je namreč priključnino plačala služba, da je lahko dežural od doma.

Drage slovenske ovce, za evropske plače je treba še kaj drugega, ne biti samo v EU.

Hja, a v primerjavi s plačami tudi? 😉 Če bi jaz zaslužila vsaj 1000 evrov, ne pa 525 kot jih vedno, kadar imam službo, bi mi bilo malo mar za par centov razlike med našimi cenami in evropskimi.[/quote]

Tudi tudi 🙂 Pri nas v Evropi place niti niso tako visoke za “navadne” poklice 🙂 Vecina jih zasluzi med 1000-1500 neto, cene hrane in ostalega (predvsem storitev)so pa ubijalske.
Midva sva na zacetku najine skupne poti zivela z 1 placo (1400 neto) in nama ni zneslo!
LP

New Report

Close