Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Metoda paziti

Metoda paziti

Konec poletja bi radi začeli delati na dojenčku, zato razmišljam, da bi prenehala z jemanjem kontracepcijskih tabletk že sedaj.
Do konca poletja bi uporabljalji metodo “paziti”.

Zanima me, ali katera izmed vas uporablja to metodo? Kako dolgo? Kako jo izvajajte?
Imam namreč 2 prijateljici, ki to metodo uporabljata že par let in jima je do sedaj uspelo pridelati dojenčka tedaj, ko so ga dejansko se spravili resno delat 😉

Kakšno je vaše mnenje o tem?

Če se bo prijelo prej tudi ne bomo nič jezni 😉

grupnjaka vsekali?

^^Se strinjam, čudovita posebnost slovenskega jezika je tudi raba dvojine 😉

Ja…mož, ljubček in poštar…mamo dosti več možnosti, da se bo prej prijelo…

Čaki mal, pa kok si stara? 15? Mislm, svašta, kakšna vprašanja. Kaj ti pomeni če ti rečem, da sva tako metodo uporabljala 15 let. Potem sva jo opustila in začela delat na dojenčku. Pa sva potem dojela, da je bila metoda čist nepotrebna, ker nisem mogla zanosit?!

glede na zadnji stavek, jo lahko uporabiš, ta metoda je namreč za normalno plodne uporabna samo v tem primeru.

Osebno se ne bi zanašala na take metode, ker sem 3x zanosila v prvem mesecu, ko je bila nosečnost zaželjena in tudi zaradi bolezni načrtovana.

Nekaterim pa ta metoda uspeva. Verjetno niso tako plodni.

Če ti je vseeno pa kar…

vaši odgovori so kr neki…

MiDva(!!!!) sva(!) uporavljala metodo paziti 4 leta. Na dojenčku sva nameravala začeti delati septembra, julija sem bila že noseča.

Po rojstvu prvega sva(!) “pazila” 2 leti, zanosila v roku 3 mesecev, ko sva(!) začela delati na dojenčku.

Imam DVE prijateljici, ki prav tako pazita(!) že caa 4leta in sta prav tako zanosili v roku 6 mesecev od kar sta začeli oz. so začeli (da ne bo kaj narobe :S) delati na dojenčku.

Moja mama mi je rekla, da sta ona2 s fotrom samo pazila – imata 2 otroka (toliko sta jih tudi načrtovala).
Predvidevam, da se je v preteklosti (čas naših mam) ta metoda dosti več uporabljala kot sedaj.

Mi2 paziva tako, da tisti teden po menst. normalno seksava, naslednji teden pazima, še naslednji teden normalno seksama potem pa je že menst.
Neke znanosti ne delava na tem.

Po rojstvu drugega otroka pa bova razmislila o kakšni drugi bolj zanesljivi kontracepciji, ker prav zanesljiva ta res ni…

Zgleda, da vse res niste težke…:D:D:D

Malo sem dvoumno napisala.

Otroka sva nameravala začeti delati septembra, julija sem bila (3 mesece “prehitro”) že noseča 😉
Se pravi se je ponesrečilo 😉

PA tudi mi nismo bili jezni.

Kakšnega Metoda paziti? Jaz ne morem iti za varuško, ker imam službo. Žal.

Naša Metoda bo kmalu praznovala 2. rojstni dan.

Na metodi paziti sva z možem 15 let.
Imava 3 otroke.
2 sva imela takrat, ko sva si zaželela, tretji pa je od enkrat, ko se nama ni dalo paziti.:)))
Sva vesela, da imava 3.
Metoda je za naju uporabna, ampak se je moraš “držat” .:))

LOL :))

11 let furava tako in otroc so tako razporejeni, kot sva jih midva hotla. Ni se ponesrečilo. Je pa res, da tam okrog ovulacije nisva imela spolnih odnosov, ker sva sicer zelo plodna. Vedno zanosila v prvo. Imava jih pa štiri.

Kolegica se je šla to metodo 15 let, načrtno rodila 3 otroke. nato, 5 let po rojstvu tretjega otroka, zaradi bolečih menstruacij začela jemati kontracepcijske in nenačrtno zanosila v prvem letu jemanja . Ga je obdržala.

Vidva imata s to metodo več sreče kot pameti, ker začneta prepozno pazit.

Smo že pri prejšnjem postu dojeli, kako učinkovita je vajina metoda “pazima”.

mi smo jo vedno prakticirali, po vsakem ss in tudi prej.in je bila uspešna. vedet pa moraš da želja in delanje na otročku pa ni bilo tako uspešno kot pri tvojih prijateljicah, smo delali na otročku kar nekaj let. zato pa bomo sedaj na koncu imeli med dvema razliko več kot 10 let.
po moje je vse to odvisno tudi od drugih faktorjev.

New Report

Close