Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija trebušne mišice po operaciji

trebušne mišice po operaciji

Spoštovani,

med nosečnostjo sem se precej zredila (prej sem imela 45kg, zredila sem se ca. 25kg) in posledica tega je bila, da mi trebušne mišice niso šle več popolnoma skupaj, naredila se mi je tudi popkovna kila, najbolj pa me je motil videz-ko sem se sklonila, se mi je trebuh namreč grdo nagubal. po 3 letih, v katerih sem se aktivno ukvarjala s športi, pazila na prehrano itd., sem se sicer približala svoji prednosečniški teži, vendar pa se trebuh ni konkretno spremenil, videti je bilo sicer, da so zgornje mišice utrjene, vendar pa je očitno spodnja mišica ostala šibka, prav tako trebušna stena, saj se je trebuh še naprej gubal.
pred dobrim mesecem sem šla na operacijo, naredili so mi rekonstrukcijo mišic, popravili kilo (brez mrežice, njen obseg je bil minimalen) in odrezali še nekaj odvečne kože.
sedaj sem kakšen teden brez steznika, začela sem delati vaje za trebuh.. kar me skrbi pa je to, da sem opazila, da se mi trebuh še vedno grdo guba. stvar je seveda manj opazna, ker ni kože, ki bi se nagubala, a če bi bila, bi bil učinek isti, kot pred operacijo 🙁 res ne vem kaj naj naredim, saj iz izkušenj vem, da mi ni pomagala nobena telovadba, niti vsakodnevna ekstremna aktivnost ne, niti pilates…zdravnik mi je rekel, naj delam trebušnjake, ki jih sicer delam, ampak ker je trebušna stena tako šibka, me skrbi, da bom staknila spet kakšno kilo.
ali lahko sploh kaj naredim, kakšno je vaše mnenje? zakaj po operaciji ni spremembe, ki sem jo pričakovala?
hvala za pomoč in lep pozdrav!

Spoštovana,
zaenkrat je se zelo zgodaj po operaciji. POčakati je treba vsaj se nekaj mesecev, da ugotovite kaksen bo koncni videz. Kar se tice vaj pa raje izvajajte izometricne vaje, kot sunkovite trebusnjake, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close