Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Antibiotiki in probiotiki

Antibiotiki in probiotiki

Zanima me katere probiotike priporočate pri uporabi antibiotikov (mož trenutno uporablja amoksiklav)? Nekaj govora je že bilo o testiranju probiotikov saj baje večina sploh nima kar je napisano.
Koliko časa po jemanju antibiotikov naj bi še jemali probiotike?
Lp

Sem trenutno tudi na amoksiklavu in mi je dr priporočala jemanje linexa.

lp

http://med.over.net/razno/oglasnik_strani/?oid=1312&link=c490a133822e8098957bd8198d723e83

Linex je najbolj švoh probiotik, Waya pa absolutno ne upraviči svoje cene. Bolj učinkoviti so probiotiki, ki imajo še prebiotik zraven (jih imajo veliko).

Linex je zelo dobro poznan. Waya ima prebiotike zraven.
Mislim, da je potrebno pogledati koliko sevov ima kakšen probiotik ter jih ocenjevati po tem. Biogaya in Bion 3 spadata med najslabše probiotike.

Prvič slišim, da ima Waya zraven prebiotike (katere?). Glede na to, da je v prebavilu več kot 1000 različnih sevov bakterij, znanštvene študije ne podpirajo toliko dodajanja točno določenih sevov, marveč večje število bakterij.

Linex je bil naš prvi probiotik (zato je lahko OTC preparat, Linbi pa ne), ampak je švoh. Se pa strinjam, da sta Biogaja in Bion 3 čisto prešvoh. Waya je pa čisti marketing.

Hmmm. Res piše na njihovi spletni strani, da ima zraven Waya še prebiotik. Ampak ne bi dala 18 evrov za ob antibiotiku, enako kvalitetnih probiotikov je še precej na tržišču za nižjo ceno.

Izvedeli nismo pa še niti za enega.

Upoštevajte še, da so tele zadevščine s probiotiki tudi malo ali več marketinška poteza. Bistveni so prebiotiki, če že, saj je črevesje sposobno zelo hitro regenerirati črevesno floro, le okolje mora biti ugodno. In enotedensko jemanje AB ne uniči flore v taki meri (razen če je bila že prej v totalni štali), da bi bilo potrebno mesece in mesece, kot priporočajo, jemati probiotike. Le ti se tako izločajo, kar jih je v presežku. Seveda pa ob izmozganem črevesju, večkratni ponovitvi AB kure pomagajo prebiti začetni prag regeneracije. To je pa tudi vse.

Biogaja je zanič, Linex pa kaj več da le Linex Forte. Slab pa Linex sicer ni. Sicer pa -probiotikov v lekarnah, specializiranih prodajalnah in na netu kolikor hočete. Šteje pa bolj število bakerij, kot pa kateri sevi so …

Kislo zelje.

Ali pa zelnica. Probiotike naj bi tako in tako uživali ves čas in ne samo ob zdravljenju z AB! Če redno ješ kislo zelje, repo… ti 14 dni AB ne povzroči nobene škode!

Ali pa zelnica. Probiotike naj bi tako in tako uživali ves čas in ne samo ob zdravljenju z AB! Če redno ješ kislo zelje, repo… ti 14 dni AB ne povzroči nobene škode![/quote]

Tako je. Le da malce popravim – kislo zelje, repa = prebiotiki.

Yogermina oziiroma Yogermina junior.

Molkosan

Ego navaden jogurt je mnogo cenejši kot pa preparati v lekarnah! 2 na dan!

Pri jogurtih je problem preživetje bakterij do mesta delovanja Strinjam se z dodajanjem prebiotikov, probiotike bi pa kupila raje v lekarni, če bi imela težave s prebavo.

namesto linexa imamo mi v omari probiotik od life style:

http://www.mojalbum.com/mb-lifestyle/prehranska-dopolnila/acidophilus-plus-probiotik-24-45-eur/18358770

za člane je cena kar nekaj eur nižja, piši tam na mail, če te zanima

Waya je edini probiotik, ki se redno testira na biotehniški fakulteti, vse ostalo je larifari. Prepričana sem, da je vreden denarja. Če za svoje zdravje ne bom razkirala za kaj pa bom.
Kaj pa bi bil lahko enakovreden probiotik na trgu? Mislim, da ne obstaja noben enako kvaliteten probiotik na trgu. Svetovala mi ga je tudi dr. Sedmakova.

Antibiotik res zelo poruši floro in to je tudi dokazano. Zelo pomembno je kateri sevi so izbrani saj nekateri bolj uničkujejo na določeno bakterijo kot drugi. Strinjam se pa da je pomembno tudi število bakterij.

Najbolj super je zdrava in uravnotežena prehrana ampak kaj ko temu žal ni tako:(

Teli naj bi bili dobri

Se strinjam. So tudi eni redkih, ki vsebujejo tudi anaerobne bakterije.

Zdaj čas jemanja je pa odvisen od tega, koga vprašaš. En pravijo, da je dovolj, če to jemljemo takrat, ko jemljemo antibiotik, drugi pravijo pa 6 mesecev.

sem dobila antibiotik ospamex,ker me voha pljučnica.itak da se mi je tema naredila na oceh ko se doma prebrala stranske učinke…zadnjic sm jemala antib.10let nazaj al pa se vec..amoksiklav.sem imela tako vnetje noznice,da sem imela dobesedno rane.takrat tudi nihce se ni govoril o probiotikih.no…sem sprva,glede na zoprno izkušnjo mislila da sploh ne bom jemala antib.pa sm resnicno tako zanic..da sem začela..zravn pojem dva ego na dan pa mlecnokislinske tablete sem si kupila in pojem dva na dan.bomo videli kako bo slo skozi..

takšni nepreverjeni probiotiki so se še vedno izkazali za neučinkovite. Prav tako ne vsebujejo tistega kar piše da je notri – tako so še vedno pokazala testiranja.
Prav računat sem šel ali je Waya res tako draga in ko zračunaš dnevni odmirek je cena enaka oz. nižja od ostalih.

takšni nepreverjeni probiotiki so se še vedno izkazali za neučinkovite. Prav tako ne vsebujejo tistega kar piše da je notri – tako so še vedno pokazala testiranja.
Prav računat sem šel ali je Waya res tako draga in ko zračunaš dnevni odmirek je cena enaka oz. nižja od ostalih.[/quote]

A delaš na Medisu? Ker Waya je draga. In definitivno se v lekarni/Sanolaborju dobi enako kvalitetne cenejše probiotike.

Evo nekaj zate, ne delam v Medisu vendar ne govorim stvari za katere nisem siguren zato se vedno raje prepričam

1,65€ stane dnevni odmerek Waye na dan
1,73€ stane dnevni odmerek Linexa na dan
3,18€ stane dnevni odmerek Yogermine na dan

In kot očitno vidiš nekaj ne drži, ali to pomeni da govoriš na pamet?

New Report

Close