Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kuharski recepti – kako jih spraviti v red?

Kuharski recepti – kako jih spraviti v red?

Pozdravljeni,

imate kakšno idejo, kako urediti (oz. kako imate vi) kuharske recepte? Jih imam malo morje, nekaj iz revij, pa prepisanih na listkih … nepregledna množica in vedno iščem 🙂

Hvala za ideje

Ana

V akti jih imam zložene v prozornih mapicah. Ko počeš je praktično, ker se ne vmažejo (če pade kakšna moka al pa kaj podobnega nanj).

Jaz sem tiste, ki jih res redno pečem, prepisala v zvezek, oz blok z vložnimi listi, da lahko obdržim pregledno po temah, če bom kaj dodala. Ostalo je šlo v smeti.

Zdaj recept preiskusim, če spečem parkrat, pomeni, da gre v repertuar za pečenje, če ne, se pozabi in gre v koš.

nova
Uredništvo priporoča

Priročni so prozorni ovitki ali mapa (čisto navaden papir prepogneš).

Nato jih ločiš: juhe, enolončnice, krompirjeve jedi, meso, sladice………….

Ko imaš npr. JUHE skupaj, jih urediš čim bolj po abecedi. Od A do Ž.

Tiste recepte, ki jih nikamor ne moreš priložit, pa daš pod “razno”.

Jaz imam knjigo “Kuharica”. Tam ko so sladice, vložim kakšen zanimiv recept iz revije.
Tam kjer so ribe – vložim zanimiv recept za ribe, ki sem si ga napisala………….

ITD.

Moja mama ima zvezek, v katerega lepi in piše recepte. Jaz imam kulinariko.net in nekaj najljubših shranjenih na disku 🙂

Jaz imam notesnik. Notri sem si tiste stare prepisala, nove dopisujem, ali pa prilepim izrezke iz revij ali printe z računalnika. Pa še kaj lahko dopišem. In po letih uporabe se mu že malce vidi, kaj delam z njim.

Jaz imam pa kuharske knjige. V resnici imam samo en recept, ki ni iz knjige in ga uporabljam, kulinarika.net me je velikokrat razočarala (tudi tisti recepti, ki so jih drugi hvalili), tako da se lepo držim svojih knjig, pa z dopusta ponavadi še kakšno novo prinesem.


Odkar jih pospravljam v album za fotografije, jih ne iščem več. Spredaj sladice, na koncu ostali recepti. Ko ga rabim, ga vzamem iz albuma, potem pa spet nazaj vložim. Ni panike, če se kaj popacka, važno je, da se vidi to kar rabiš.Dokler sem se šla mapce, pa zvezke, pa prepisovanje, jih sigurno nisem našla, takrat, ko sem mislila, da jih rabim!

Jaka inteligenca!
Zakaj pa jemlješ ven iz albuma? Ti ni zadost, da imaš odprto na tisti strani ……..?

Aja, ti čaraš vrhunske specialitete? Ali se nam spet lažeš?
Jao MONA!

Recepte sem plastificirala. Vpete imam v mapi po kategorijah in potem plastificiran list vzamam iz mape – fascikla in se nič ne umaže.

Jaka inteligenca!
Zakaj pa jemlješ ven iz albuma? Ti ni zadost, da imaš odprto na tisti strani ……..?

Aja, ti čaraš vrhunske specialitete? Ali se nam spet lažeš?
Jao MONA![/quote]

Kaj pa je narobe s teboj?! Ti delaj po svoje in si ne dalaj skrbi kako, zakaj in kdaj jaz čaram v kuhinji. Aja, kako jih spraviti v red, je naslov teme.

New Report

Close